Справа № 2-о-354/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2009 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді Грищенко П.О., при секретарі Курочкіній О.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді справу за заявою
ОСОБА_1 про вставлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з даною заявою, посилаючись на те, що ОСОБА_2 був її чоловіком, з яким вона зареєструвала шлюб. ОСОБА_3 являлась матір`ю її чоловіка ОСОБА_2 Всі вони разом, однією сім`єю, проживали в ІНФОРМАЦІЯ_1. 22 грудня 1996 року ОСОБА_3 померла. Після її смерті відкрилась спадщина, що складається із 1/3 частини вказаної квартири. Після смерті матері ОСОБА_3 її син ОСОБА_2 в встановлений строк ст. 1270 ЦК України не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, хоча фактично прийняв її, бо продовжував проживати в цій квартирі, заяву про відмову від спадщини до нотаріальної контори не подавав, а тому згідно від спадщини до нотаріальної контори не подавав, а тому згідно ст.1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину. 28 лютого 1998 року її чоловік ОСОБА_2 помер. В вересні 2009 року вона звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_2 за законом на 1/3 частину спірної квартири, що на праві власності належала її чоловіку. Однак нотаріальна контора відмовила їй в видачі свідоцтва про право власності в порядку спадкування за законом на вказане майно на тих підставах, що не надано доказів родинних відносин ОСОБА_2 з своєю матір`ю ОСОБА_3 На даний час отримати в органах РАЦС дублікат свідоцтва про народження ОСОБА_2 не можливо, тому що архіви за довоєнні роки не збереглися, тому вона вимушена з даною заявою звернутися до суду.
В судовому засіданні заявник повністю підтримує свою заяву.
Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 підтвердили суду про те, що знають заявника, її чоловіка ОСОБА_2 та його матір ОСОБА_3 давно та їм достовірно відомо, що ОСОБА_3 була матір`ю ОСОБА_2, а ОСОБА_1 – дружиною ОСОБА_2, вони всі разом проживали в одній квартирі однією сім`єю.
Пояснення свідків підтверджується свідоцтвом про право власності на квартиру АДРЕСА_1, де вказано, що значиться право власності на 1/3 частини квартири за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3
Ці обставини також підтверджуються технічним паспортом на вказану квартиру, виданих Павлоградсььким БТІ про те, що вказані особи мають право в цій квартирі по 1/3 частині, та довідкою ЖЕК про склад сім`ї: одна сім`я: ОСОБА_1, ОСОБА_2 – її чоловік та ОСОБА_3 – свекруха заявника по справі.
Із свідоцтва про право власності на спадщину за законом, виданого 28 вересня 1999 року Першою Павлоградською державною нотаріальною конторою вбачається, що ОСОБА_1 отримала спадщину за законом на 1/3 частину спірної квартири після смерті чоловіка ОСОБА_2, що помер 28 лютого 1998 року.
ОСОБА_3 померла 22 грудня 1996 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданого 24 квітня 1997 року Павлоградським бюро РАЦС,
Заявник ОСОБА_1 була дружиною ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданого 05 червня 1954 року Ратновським бюро РАЦС Волинської області.
Помер ОСОБА_2 28 лютого 1998 року, про що свідчить свідоцтво про смерть, виданого 04 березня 1998 року Павлоградським міськ. бюро РАЦС.
Таким чином на даний час неможливо отримати в архіві дублікат свідоцтва про народження ОСОБА_2 для того, щоб підтвердити його родинні зв`язки з матір`ю ОСОБА_3
Але цю обставину доказано з достовірністю іншими доказами, які встановлені в судовому засіданні: поясненнями свідків, письмовими доказами, а тому суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, так як родинні зв`язки ОСОБА_2 з ОСОБА_3 встановлені.
А тому на підставі ст.ст. 256-259 ЦПК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Встановити факт родинних зв`язків між ОСОБА_2, померлий 28 лютого 1998 року та ОСОБА_3, яка померла 22 грудня 1996 року, а саме, що ОСОБА_3 була матір`ю ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається до суду протягом 10 днів з дня оголошення рішення суду.
Суддя: