Судове рішення #7039490

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЗАПОРІЗЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Справа №  22-4853   2009 рік                         Головуючий у 1 інстанції

                                                                                  Скляр С.Ю.

                                                                          Доповідач: Бєлка В.Ю.                        

УХВАЛА

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

26 листопада  2009 року                                                               м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

                         Головуючого: Бєлки В.Ю.

                         Суддів:            Маловічко С.В.

                                                  Глазкової О.Г.

                        При секретарі: Волчановій І.М.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ТОВ «Куйбишевський гранітний кар’єр» на рішення Куйбишевського районного суду Запорізької області від 2 липня 2009 року по справі за позовом ТОВ «Куйбишевський гранітний кар’єр» до ОСОБА_1 про стягнення з працівника майнової шкоди, заподіяної підприємству,

   

В С Т А Н О В И Л А:

У квітня 2009 року ТОВ «Куйбишевський гранітний кар’єр» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення з працівника майнової шкоди, заподіяної підприємству посилаючись на те, що відповідач у період з 25 грудня 2007 року по 9 липня 2008 року працював на посаді керівника гурнично-дробарної дільниці. Його посада передбачала здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків. Крім того, ОСОБА_1 був матеріально-відповідальною особою, оскільки з ним було укладено договір про повну матеріальну відповідальність. Під наглядом відповідача знаходились дві дробарки КМД-2200 та КСД-1750, які мали об’єднаний маслопідвал для змащення з необхідним рівнем масла для безпечної роботи дробарок у кількості 700 літрів масла.

За період з квітня по червень 2008 року за заявою відповідача зі складу товарно-матеріальних цінностей було видано на дробарки для змащення масло марок М10Г2К та И-20 у кількості 1465 літрів і 410 літрів відповідно.

   За наслідками проведеної перевірки позивачем було встановлено, що за вказівкою ОСОБА_1 підлеглі працівники вичерпували масло із маслопідвалу дробарки та заливали його у редуктор на конвеєрах, що неприпустимо. Залите масло з редукторів постійно витікало не землю. Необхідний технічний нагляд та станом обладнання та контроль за його проведенням відповідачем не проводився. Зазначено привело до знищення масла, а використання непридатного для редукторів масла привело до їх виходу з ладу.

Оскільки ОСОБА_1 підприємству були завдані матеріальні збитки по перевитраті масла на суму 13867 гр. 80 коп. і збиток внаслідок виходу зі строю редукторів в сумі 49200 гр., позивач просив стягнути зазначені суми збитку з відповідача на його користь.

Рішенням Куйбишевського районного суду Запорізької області від 2 липня 2009 року у задоволенні позову відмовлено.

У апеляційній скарзі ТОВ Куйбишевський гранітний кар’єр» зазначає, що рішення суду постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права. Просить рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким позов задовольнити.

Вислухавши доповідь судді, пояснення осіб, що з’явилися, вивчивши апеляційну скаргу та матеріали справи, колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що вимоги позивача безпідставні та необґрунтовані.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що районний суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон їх регулює.

Судом встановлено і підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 у період з 25 грудня 2007 року до 9 липня 2008 року працював на посаді керівника гірнично-дробарної дільниці та з ним було укладено договір про повну матеріальну відповідальність. Під наглядом відповідача знаходились дві дробарки КМД-2200 та КСД-1750, які мали об’єднаний маслопідвал для змащення. За період з квітня по червень 2008 року за його заявкою зі складу товарно-матеріальних цінностей було видано на дробарки для змащення масло марок М10Г2К та И-20 у кількості 1465 літрів і 410 літрів відповідно. 9 липня 2008 року ОСОБА_1 звільнився з роботи за згодою сторін.

Розглядаючи спір, суд обґрунтовано зазначив, що хоча з відповідачем і було укладено договір про індивідуальну повну матеріальну відповідальність, але він займав посаду, яка відсутня у переліку яким встановлені посади з якими така відповідальність має бути укладена.

Крім того, посилаючись на те, що ОСОБА_1 працював на посаді керівника гірнично-дробарної дільниці, яка передбачала здійснення організаційно-прщзпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків позивач не надав відповідної посадової інструкції, з якою відповідач мав бути ознайомлений. Не надано суду доказів і того, що позивач передав відповідачу для зберігання або інших цілей вказаних вище дробарок у належному технічному стані.

 При розгляді справи відповідач оспорював висновки за дефектним актом від 19 червня 2008 року наданих директором товариства, щодо виявлених дефектів редукторів причини їх виникнення, але у підтвердження зазначених висновків, позивач відмовився провести відповідну експертизу.

Таким чином колегія погоджується з висновками суду про те, що позивач свої вимоги не довів.

Доводи викладені у апеляційній скарзі, досліджувались судом та ним у судовому рішенні дана належна оцінка з якою погоджується і судова колегія і вважає, що вони суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст. ст. 307, 308, 317 ЦПК України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ТОВ «Куйбишевський гранітний кар’єр» відхилити, а рішення Куйбишевського районного суду Запорізької області від 2 липня 2009 року по цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили негайно і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.

                          Головуючий:

                          Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація