Справа № 2-260
2009 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.10.2009 р. смт. Веселе
Веселівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нагорного А.О., при секретарі судового засідання Сафоновій І.О., за участю представника позивача ОСОБА_1., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою відкритого акціонерного товариства ,,Райффайзен Банк Аваль” в особі Веселівського відділення Запорізької обласної дирекції ,,Райффайзен Банк Аваль” до ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки за кредитним договором,
ВCТАНОВИВ:
Позивач ВАТ ,,Райффайзен Банк Аваль” в особі Веселівського відділення Запорізької обласної дирекції ,,Райффайзен Банк Аваль” звернувся в суд з позовною заявою до ОСОБА_2. про звернення стягнення на предмет іпотеки за кредитним договором, а саме житловий будинок НОМЕР_1, загальною площею 91,5 кв.м., житловою площею 69,6 кв.м., що належить відповідачеві на праві приватної власності на підставі Договору дарування будинку, посвідченого Веселівською державною нотаріальною конторою Запорізької області 19.12.2001 р. за адресою: АДРЕСА_1, і за рахунок коштів від реалізації переданого в заставу нерухомого майна задовольнити кредиторські вимоги в розмірі 51 490,67 грн. за кредитним договором № НОМЕР_2 від 10.04.2007 р.
Також позивач просив стягнути з відповідача понесені судові витрати у розмірі 544,91 грн., що складаються зі сплати судового збору - 514,91 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення - 30,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав.
Відповідач ОСОБА_2 про час і місце судового засідання повідомлявся, але у судове засідання не з’явився і причину своєї неявки суд не повідомив.
Суд, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1443-Р від 19.11.2008 р. ,,Про друковані засоби масової інформації загальнодержавної та місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2009 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб і свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме”, розмістив в газеті ,,Запорізька правда” № 155-156 (22599-22600) від 22.10.2009 р. оголошення про виклик до суду відповідача ОСОБА_2.
Відповідно до ч. 9 ст. 74 ЦПК України, відповідач, місце проживання (перебування чи роботи) або місцезнаходження якого позивачеві невідоме, навіть після його звернення до адресного бюро і органів внутрішніх справ, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи. На ці випадки поширюється правило частини четвертої цієї статті.
Вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 16 ЦК України зазначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Частиною 2 статті 11 ЦК України визначено, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
10.04.2007 р. відкрите акціонерне товариство ,,Райффайзен Банк Аваль” в особі Веселівського відділення Запорізької обласної дирекції ,,Райффайзен Банк Аваль” та ОСОБА_2 уклали кредитний договір за № НОМЕР_2, на підставі якого позивач надав відповідачеві строком до 10.04.2017 р. під 18,5 % відсотків річних кредит в сумі 42 000,00 грн.
Відповідно до п. 3.1 кредитного договору, позивач надав відповідачеві кредит на умовах його забезпечення, строковості, повернення та плати за користування.
Згідно пункту 3.6 зазначеного договору, кредит, наданий позивачем, забезпечується також всім належним відповідачеві майном, коштами та активами, що належать йому на праві власності, незважаючи на терміни, коли і як вони були придбані, і на які може бути звернене стягнення в порядку, передбаченому діючим законодавством України.
Згідно п. 5.1 кредитного договору, позичальник, зобов'язаний до 15 числа кожного місяця, здійснювати часткове погашення кредиту та відсотків за фактичне використання кредитних коштів, остаточне погашення кредиту 10.04.2017 р.
Для забезпечення повернення кредитних коштів за кредитним договором 10.04.2007 р. сторонами був укладений іпотечний договір.
Згідно п. 1.1. іпотечного договору, іпотекодавець передає, а іпотекодержатель приймає у забезпечення виконання зобов’язання іпотекодавця перед іпотекодержателем нерухоме майно, яке є власністю іпотекодавця.
Згідно іпотечного договору, іпотека забезпечує виконання зобов’язань за кредитним договором укладеним сторонами.
Згідно п. 2.1 іпотечного договору, предметом іпотеки є нерухоме майно - а саме житловий будинок НОМЕР_1, загальною площею 91,5 кв.м., житловою площею 69,6 кв.м., що належить ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі Договору дарування будинку, посвідченого Веселівською державною нотаріальною конторою Запорізької області, 19.12.2001 р. (витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданого Веселівським районним бюро технічної інвентаризації № НОМЕР_3 від 14.03.2007 р., реєстраційний номер НОМЕР_4) за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до п. 3.1.4. іпотечного договору, іпотекодержатель має право у разі невиконання або неналежного виконання іпотекодавцем забовязань за кредитним договором звернути стягнення та задовольнити свої вимоги за рахунок Предмета іпотеки.
Згідно п.п.6.1. іпотечного договору, у разі не виконання або неналежного виконання умов кредитного договору іпотекодержатель надсилає письмове повідомлення іпотекодавцю, в якому зазначається зміст порушення та вимога про погашення заборгованості з урахуванням штрафів та пені. Якщо протягом 30 днів після отримання іпотекодавцем повідомлення вимога іпотекодержателя залишається без задоволення, останній має право розпочати звернення стягнення на предмет іпотеки.
Відповідач порушив п. 1.3. умов кредитного договору і сплату кредиту здійснював не щомісячно, внаслідок чого у ОСОБА_2. перед позивачем за кредитним договором станом на 20.02.2009 р. утворилася заборгованість у розмірі 51 490,67 грн., що складається із заборгованості за кредитом – 40 243,42 грн., відсотків за користування кредитом – 754,70 грн. та пені 10 492,55 грн., яка нарахована у відповідності з п. 10.1. кредитного договору, виходячи з 0,5 % від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.
Відповідно до п. 6.5 кредитного договору, кредитор має право достроково стягнути заборгованість за кредитом, нараховані відсотки за користування кредитом та штрафні санкції, у випадках невиконання позичальником умов кредитного договору та/або договорів застави, інших договорів, що забезпечують погашення кредиту. Таке стягнення здійснюється за рахунок коштів, майна та майнових прав позичальника, включаючи забезпечення за кредитним договором, за умови попереднього, за 30 днів повідомлення позичальника рекомендованим листом.
Такому праву кредитора, відповідно до п. 5.5 кредитного договору, кореспондує обов’язок позичальника достроково здійснити повернення кредиту, відсотків та інших платежів, що визначені кредитним договором у разі невиконання або неналежного виконання позичальником умов кредитного договору та/або договорів застави, інших договорів, що забезпечують погашення кредиту. Кошти мають бути повернені протягом 30 календарних днів з моменту надіслання банком на адресу позичальника відповідного листа-повідомлення.
20.01.2009 р. за вих. № 12-21/11/09-32 відповідачеві була надіслана и вимога про повернення заборгованості за кредитом, в якій було повідомлено про суму заборгованості за кредитом та попереджено про можливість прийняття примусових заходів стягнення заборгованості, в разі несплати боргу протягом встановленого строку.
Відповідач суму боргу не сплатив.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у розмірі 544,91 грн., що складаються зі сплати судового збору - 514,91 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30,00 грн.
На підставі викладеного, ч. 2 ст. 11, ст. ст. 15, 16, 509, 526, 623, 624, 625 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов відкритого акціонерного товариства ,,Райффайзен Банк Аваль” в особі Веселівського відділення Запорізької обласної дирекції ,,Райффайзен Банк Аваль” до ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки за кредитним договором – задовольнити .
Звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме житловий будинок будинок НОМЕР_1, загальною площею 91,5 кв.м., житловою площею 69,6 кв.м., що належить ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі Договору дарування будинку, посвідченого Веселівською державною нотаріальною конторою Запорізької області, 19.12.2001 р. (витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданого Веселівським районним бюро технічної інвентаризації № НОМЕР_3 від 14.03.2007 р., реєстраційний номер НОМЕР_4) за адресою: АДРЕСА_1 і за рахунок коштів від реалізації задовольнити кредиторські вимоги відкритого акціонерного товариства ,,Райффайзен Банк Аваль” в особі Веселівського відділення Запорізької обласної дирекції ,,Райффайзен Банк Аваль” в розмірі 51 490,67 грн. за кредитним договором № НОМЕР_2 від 10.04.2007 р до ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства ,,Райффайзен Банк Аваль” в особі Веселівського відділення Запорізької обласної дирекції ,,Райффайзен Банк Аваль” понесені позивачем судові витрати у розмірі 544,91 грн., що складаються зі сплати судового збору - 514,91 грн., грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга, на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.О. Нагорний