Справа № 2 – 3314 / 2008р.
РІШЕННЯ
іменем України
24 квітня 2009 року Личаківський районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді Гирича С.В.
народних засідателів Грищук Ю.О., Маслиган Я.О.
при секретарі Бучинському А.Б.
з участю заявника ОСОБА_1
представника заінтересованої особи –
органу опіки та піклування Личаківської
районної адміністрації Львівської міської ради - ОСОБА_2
в м. Львові
у відкритому судовому засіданні
розглянувши цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до органу опіки та піклування – Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання особи недієздатною, суд -
в с т а н о в и в:
Заявник звернувся до суду з заявою до заінтересованої особи про визнання недієздатною ОСОБА_3
Заяву мотивує тим, що ОСОБА_3, 28.03.1990р.н., являється її дочкою, проживає разом із нею по вул.Верхратського, 3/5 „Б” у м.Львові. Протягом тривалого часу вона страждає психічним захворюванням, перебуває на обліку у Львівському психоневрологічному диспансері, являється інвалідом 1-ї групи з дитинства та потребує постійного стороннього догляду. На даний час внаслідок цього захворювання ОСОБА_3 не розуміє значення своїх дій та не може керуватися ними і потребує опіки.
В судовому засіданні заявник заяву підтримала, дала аналогічні пояснення вищенаведеним.
Представник органу опіки та піклування – Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради – ОСОБА_2 заяву підтримав, пояснив, що оскільки амбулаторна судово-психіатрична експертиза встановила, що ОСОБА_3 внаслідок психічного захворювання не розуміє значення своїх дій та не може керувати ними, а тому її слід визнати недієздатною.
Заслухавши пояснення заявника, представника заінтересованої особи, дослідивши зібрані докази, суд заяву задовільняє з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 237 ЦПК України, заява про визнання фізичної особи недієздатною може бути подана членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3, 28.03.1990р.н., проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1 „Б” /а.с.3/, вона є дочкою заявниці ОСОБА_1
Згідно акту амбулаторної судово-психіатричної експертизи №55 від 30.01.2009р. /а.с.15/ ОСОБА_3 страждає стійким, хронічним психічним розладом у вигляді глибокої розумової відсталості в ступені ідіотії та за своїм станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Отже, відповідно до вимог ст.39 ЦК України ОСОБА_3 слід визнати недієздатною.
Керуючись ст.ст. 10, 60,208, 209, 241 ЦПК України, ст.ст. 39, 40 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Заяву задоволити.
Визнати недієздатною ОСОБА_3, 28.03.1990р.н., прож.: ІНФОРМАЦІЯ_2 „Б”.
На рішення може бути подана апеляційна скарга в строки і порядок передбачені ст.ст. 294 ч.1, 295 ч.4 ЦПК України до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд.
Суддя:
Народні засідателі: