Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
м. Шепетівка, вул. Карла Маркса, 30, 30405, (03840) 5-21-04
Справа № 2-а-1588 / 2010 рік
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2010 року
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області - Губіш О.А., вивчивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Шепетівка Хмельницької області про зобов»язання здійснити перерахунок пенсії, -
встановив:
ОСОБА_1 зверн^'вся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Шепетівка Хмельницької області (далі - Управління) про зобов»язання здійснити перерахунок пенсії.
В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що отримує пенсійне забезпечення по віку. На даний час, по досягненню відповідного стажу, отримав право на перерахунок пенсії, оскільки після досягнення пенсійного віку працював та отримував доходи. Однак, при здійсненні йому перерахунку пенсійного забезпечення, відповідач, в порушення всіх норм та правил, неправомірно використав середній показник заробітної плати по Україні за 2007 рік, який до застосування в його випадку не підлягає, чим позбавив його права на належне утримання гарантоване державою. Просить визнати бездіяльність Управління незаконною, зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка провести перерахування належних йому пенсійних виплат з 01.04.2010 року.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.
За таких обставин, беручи до уваги, той факт, що позивач фактично знав про порушення прав з 01.04.2010р., вважаю, що він пропустив встановлений законодавством строк позовної давності, оскільки ставить вимогу про перерахунок пенсії з 01.04.2010р., а тому позов слід залишити без розгляду за пропуском строку давності, так як позивачем в процесі звернення до суду з позовом питання про поновлення строку позовної давності не ставиться.
Тобто, на день звернення до суду з даним позовом, ОСОБА_1 пропустив встановлені законом строки для вимог про здійснення перерахунку пенсії з 1 квітня 2010 року.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Виходячи з наведеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 106 ч. 1 п. 7, 107 ч, 7 КАС України, суддя, -
ухвалив:
позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України м.Шепетівка Хмельницької області про здійснення перерахунку пенсії з 01.04.2010р. залишити без розгляду, у зв'язку з закінченням строків встановлених законом для його подання.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду, протягом п'яти днів з дня її отримання, через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя