Справа № 2-а-2573/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
10 грудня 2009 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого судді Костенко В.Г.
при секретарі Кибенко Т.Ю.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Литвиненко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом і свої вимоги мотивує тим, що він з 1995 року отримує пенсію військовослужбовця. Однак при перерахунку пенсії з 15.11.2005 року йому не врахована 15% надбавка за роботу з таємними документами. Тому вважаючи дії відповідачів незаконними, просить зобов’язати їх провести перерахунок пенсії з 15.11.2005 року з урахуванням вказаної надбавки та сплатити недоотриману суму коштів.
Позивач в судовому засіданні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник Головного Управління пенсійного фонду України в Сумській області вимоги не визнав, вважає що законних підстав для проведення перерахунку пенсії немає.
Представник Сумського обласного військового комісаріату належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, але до суду його не з’явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, вимоги до військкомату не визнає.
Суд, заслухавши пояснення учасників розгляду, дослідивши матеріали справи вважає, що позов обґрунтований але підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером військової служби і отримує пенсію військовослужбовця відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”/а.с.29,30/.
Сумський обласний військовий комісаріат проводив розрахунок та виплату пенсії позивача до 31.12.2006 року/а.с.52/.
Починаючи з 01.01.2007 року розрахунок та виплату пенсії позивачу здійснює Головне Управління пенсійного фонду України в Сумській області/а.с.53/.
Також встановлено, що перед звільненням з лав Збройних сил України позивач обіймав посаду заступника командира по льотної підготовці, за якою мав допуск до секретних документів. Станом на 01.01.2005 року по цій посаді передбачена 15% надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, виплата якої введена наказом Міністра оборони України від 06.03.1995 р. № 50./а.с.5/
На підтвердження цього у грудні 2008 року позивач подав до Сумського обласного військового комісаріату відповідну довідку /а.с.17/, а останній передав до Головного Управління пенсійного фонду України в Сумській області. Втім останній відмовив у проведенні перерахунку/а.с.6,7/. Ці факти також визнаються сторонами.
З встановленого вбачається, що спірні правовідносини є публічними і врегульовані ст.ст. 43, 51, 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Згідно ч. 3 ст. 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
З викладеного вбачається, що Сумський обласний військовий комісаріат діяв без порушень прав позивача, оскільки не мав у своєму розпорядженні документів на підставі яких міг би врахувати спірну надбавку.
Між тим суд вважає, що Головне Управління пенсійного фонду України в Сумській області в супереч викладених положень закону, на порушення прав позивача, не провело перерахунок пенсії з урахуванням спірної надбавки за останні 12 місяців до подачі довідки.
Тому суд вважає, за необхідне зобов’язати Головне Управління пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії позивача починаючи з 01.01.2008 року.
У задоволенні іншої частини вимог слід відмовити за необґрунтованістю.
Керуючись ст.ст. 43, 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, ст.ст. 11, 71, 94, 99-103, 160-163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов’язати Головне Управління пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням 15% надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, та провести відповідні виплати з урахуванням виплаченої пенсії починаючи з 01.01.2008 року.
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову в іншій частині за необґрунтованістю.
Постанову суду може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі в десятиденний строк з дня її складання в повному обсягу заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсягу.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови складений 14.12.2009 року.
Суддя