Судове рішення #7052594

                                                                                Справа № 2-1082/2009 рік

                                                      Р І Ш Е Н Н Я

                                    І МЕ Н Е М              У К Р А Ї Н И

02 грудня     2009 року                                          смт. Чорнобай

Чорнобаївський районний суд в складі : головуючого – судді -Охріменко Н.І.

                                                                                 при секретарі - Франчук Л.М.

                                                                                  з участю позивача –ОСОБА_1

    розглянувши  у відкритому судовому засіданні в залі суду  смт. Чорнобай  цивільну справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до ТОВ ім.Шевченка  про визнання  права власності   на автомобіль,-

                                               в с т а н о в и в :

    Позивачка  ОСОБА_1    звернулася  до суду з позовом  до ТОВ ім.Шевченка  про визнання  права власності на  автомобіль , мотивуючи тим, що в порядку  укладення угоди купівлі- продажу , придбала в ТОВ ім.Шевченка автомобіль, але  в зв»язку з відсутністю  повного пакету документів , передбачених відповідними Правилами на автомобіль, не може  отримати нові номерні знаки і свідоцтво про його реєстрацію, тому змушена звернутися з позовною заявою до суду.

     В попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1  підтримала позовні вимоги, просила задоволити.

     Представник відповідача в  попереднє судове засідання не з»явився, про час проведення та день судового засідання повідомлений вчасно , надіслав листа , в якому  просив розглянути справу в їх відсутність, позовні  вимоги визнав.

      Представник третьої особи в попереднє судове засідання не з»явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність,  позовні вимоги визнав.

      Виходячи  з наведеного, у відповідності з ч.4 ст.174  ЦПК  України у разі  визнання  відповідачем позову, суд  за наявності до того підстав ухвалює рішення  про задоволення  позову при  проведенні  попереднього судового засідання.

        Суд , вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази , встановив слідуючі обставини справи і відповідні їм правовідносини.

        12 серпня 2008 року  за попередньою домовленістю з керівництвом ТОВ ім.Шевченка с.Москаленки Чорнобаївського району Черкаської області , в особі  директора ОСОБА_2 в порядку укладення  угоди – договору – продажу , заявниця  придбала  легковий  автомобіль марки ВАЗ -2110, 2002 року  випуску , модель  бензиновий  седан , який за якістю та комплектацією  відповідає вимогам , які пред»являються для його нормальної експлуатації.Дана обставина підтверджується Договором купівлі – продажу автомобіля від 12  серпня 2008 року, накладною № 12088 купівлі – продажу автомобіля від 12 серпня 2008 року, квитанцією до прибуткового  касового ордера № 67 від 12  серпня 2008 року, згідно яких  ТОВ ім.Шевченка с.Москаленки продало , а ОСОБА_1  купила  зазначений автомобіль , за що заплатила в касу  господарства кошти в сумі 15000( п»ятнадцять тисяч) грн.

З того часу , з приводу  реєстрації  придбаного  автомобіля , а саме для отримання  нових номерних знаків і свідоцтва про його реєстрацію  за особою, заявниця неодноразово зверталася в Золотоніський ВРЕР при УДАІ ГУМВС України в Черкаській області, але у зв»язку , як було пояснено , з відсутністю повного пакету документів, передбаченого відповідними Правилами , заявниця  кожного разу отримувала відмову у реєстрації придбаної  техніки за собою.

Таким чином , заявниця не має можливості  реалізувати  свої права  власника на легковий  автомобіль марки ВАЗ 2110 , 2002 року  випуску , модель бензиновий седан, бежевого  кольру, двигун V=1500, шассі НОМЕР_2, повною  масою 1,450 kg, державний номерний  знак НОМЕР_1 і продовжує експлуатувати його безконтрольно з боку Золотоніського ВРЕР при УДАІ ГУМВС Украївни в Черкаській області , в зв»язку з чим державі  завдаються в числі іншого  збитки  шляхом  несплати податку до бюджету, як з власника  транспортного засобу. Це призводить до порушення Законів України « Про дорожній рух», « Про охорону праці», « Про податок  з власників транспортних засобів».

Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах , що не заборонені  законом.

Згідно за ст.658 ЦК України  право продажу  товару  належить  власникові товару. Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 виданого 11 грудня 2002 року МРЕВ ДАІ м.Золотоноша , власником  зазначеного автомобіля є Товариство з обмеженою відповідальністю імені Шевченка с.Москаленки Чорнобаївського району Черкаської області.

Відповідно до Положень п.3 ч.1 ст.208 ЦК України у письмовій формі належить вчиняти правочини фізичних осіб з юридичними особами на суму , що перевищує  у двадцять і більше разів розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян , що нами було  дотримано , шляхом укладення зазначеного Договору купівлі- продажу  саме у письмовій  формі . При цьому відповідно до положень ст.657 ЦК України такий вид правочину не підлягає  нотаріальному  посвідченню , оскільки предметом Договору є рухоме майно.

Відповідно  до ст.334 ЦК України право власності у набувача майна  за договором  виникає з моменту  передання майна , якщо інше не встановлено договором або  законом.

Отже в даному випадку заявницею  дотримані всі умови придбання товару , які передбачені діючим законодавством України.

Відповідно до п.8 Постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 « Про затвердження Правил  державної реєстрації та обліку автомобілів , автобусів , а також  самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів , марок і моделей, причепів , напівпричепів та мотоколясок», реєстрація транспортних засобів здійснюється на підставі заяви власника , поданої особисто , і документів , що посвідчують його особу  та правомірність придбання транспортного засобу.Правомірність придбання  транспортних засобів, складових  частин , які мають ідентифікаційні номери, підтверджується документами, скріпленими підписом відповідної посадової особи і печаткою, виданими суб»єктами підприємницької діяльності, які реалізують транспортні засоби та видають відповідні документи. Такими документами в числі іншого можуть бути  договори, в тому числі  угоди, укладені на товарних біржах та інші посвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортний засіб, а також рішення суду, тому змушена звернутися з позовною заявою до суду.    

Встановлені фактичні  обставини справи свідчать про набуте позивачем правомірно право власності на майно , на підставі правочину, а саме договору купівлі- продажу , згідно  якого продавець передає майно , а покупець зобов”язаний прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму. Між сторонами відбулося повне виконання договору купівлі – продажу , що підтверджується дослідженими письмовими доказами , без нотаріального посвідчення .

      Укладений між сторонами договір суд визнає дійсним.

Порушене  право  позивача підлягає захисту, способом визнання права на предмет договору.

      Тому позов підлягає до задоволення.

      Керуючись ст. ст.3,118,119,120 ЦПК України, п.8 Постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 « Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів , автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі  автомобілів, мотоциклів усіх типів , марок і моделей , причепів, напівпричепів та мотоколясок»,  ст. ст.208,328,334,658 ЦК України ,  суд, -

                                             в и р і ш и в :

       Позовну заяву задоволити.

      Визнати право власності за ОСОБА_1  на легковий автомобіль марки ВАЗ-2110,2002 року випуску, модель бензиновий седан, бежевого кольору, двигун V=1500, шассі НОМЕР_2, повною масою 1,450 kg, державний номерний  знак НОМЕР_1 , на підставі набуття зазначеного автомобіля унаслідок укладення угоди , що не заборонена законом – договору купівлі- продажу.

      Рішення може оскаржено до апеляційного суду Черкаськоїх області через районний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження   або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

      Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження  , але      апеляційна скарга протягом 20 днів не була подана , то рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

      Суддя  Чорнобаївського

          районного суду                                                                      Н.І.Охріменко

                                 

            Рішення вступило в законну силу     12 грудня 2009 року.

            Голова Чорнобаївського

            районного суду                                  Н.І.Охріменко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація