Судове рішення #70545
16/172

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

    ПОСТАНОВА  

 "02" серпня 2006 р.

Справа №  16/172


   Господарський суд Кіровоградської області у складі судді  Коротченко Л.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  справу № 16/172

      за позовом:  Прокурора Долинського району в інтересах держави, в особі Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі, м. Долинська   

до відповідача:  Комунального підприємства "Тепловод", смт. Молодіжне Долинського району           

про стягнення 13370,33 грн.  

ПРЕДСТАВНИКИ:

від прокуратури - Ситник Г.М., посвідчення № 358   ;  

від позивача - Дужко І.Л. , довіреність № 27  від 19.04.06 ;  

від позивача - Піліпенко І.В. , довіреність № 31  від 23.05.06 ;  

від відповідача - участі не брав   ;  

Прокурором Долинського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі пред'явлено позов до  Комунального підприємства "Тепловод" про стягнення 13370,33 грн.

Відповідач про час і місце судового засідання належним чином  повідомлений, про що свідчить поштове повідомлення № 498600від 20.07.06р., вручене відповідачу 24.07.06р.,  однак  в судове засідання не з'явився, витребуваних судом документів не надав, доказів  погашення заборгованості  ним  не представлено, позов не заперечив.

Дослідивши матеріали справи, подані докази, заслухавши пояснення прокурора та представників позивача, господарський суд, -


                                            ВСТАНОВИВ :


Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за № 142/67/750, управління Пенсійного фонду України в Долинському районі є органом Фонду, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення.

Відповідно до п.4 ст.18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058-ІУ (надалі-Закон-1058) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

Статтею 1 Закону-1058 визначено, що страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше та кошти, сплачені на загальнообов'язкове пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

На підставі ст.ст. 18, 19, 20, пп. 1 п.8 Розділу XV Закону-1058 страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997р. №400\97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за ставкою 32% від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та відраховує та перераховує страхові внески від об'єкту оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2% від їх сукупного оподатковуваного доходу.

Згідно пунктів 6, 12 ст.20 Закону-1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до п.2 ст.106 Закону -1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і сплачуються з нарахуванням пені та застосування фінансових санкцій.

Фінансові санкції до відповідача застосовані на підставі п.5 ч. 9 ст. 106 Закону -1058.

Відповідно до п.15 ст.106 Закону -1058 та п.п. 10-8 та 10-9 п.10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.203р №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 16.01.2004р за №64/86-63 суми пені стягуються у тому ж порядку що й недоїмка. Строк давності щодо стягнення недоїмки, фінансових санкцій та пені не застосовується.

Заборгованість відповідача по збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування становить 13370,33 грн., а саме: недоїмка за грудень 2005р. - 3050,66грн., за січень 2006р. - 3225,26 грн., лютий 2006р. - 3450,86 грн., що підтверджується розрахунками відповідача за грудень 2005 р. - лютий 2006р., а також вимогами про сплату боргу № № 190-У від 20.12.05р., 4-Ю від 20.01.06 р. та 14-У від 20.02.06р. (а.с. 7-15). Крім того за рішенням № 1 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 17.01.06р. нараховані штрафні санкції  в сумі 2602,01грн. та пеня - 1041,54 грн. (а.с. 16).

Вимоги про сплату боргу № № 190-У від 20.12.05р., 4-Ю від 20.01.06 р., 14-У від 20.02.06р. та рішення № 1 від 17.01.06р. комунальним підприємством "Тепловод" не оскаржувались.

Державною виконавчою службою у Долинському районі вимоги про сплату боргу повернуто позивачу без виконання на письмову вимогу Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі.

Доказів сплати заборгованості по сплаті платежів відповідачем суду не надано.

За вказаних обставин позовні вимоги позивача  є обґрунтованими  і підлягають задоволеню повністю.

 Керуючись п. 4 ст. 94,  ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, част. 1-4 ст. 254, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -


                                          П О С Т А Н О В И В :


Позовні вимоги задовольнити повністю.


Стягнути з  Комунального підприємства "Тепловод"(28500, смт. Молодіжне Долинського району Кіровоградської області, вул. Леніна, 11, р/р 26008301350656 в Долинському відділенні Промінвестбанку, МФО 323077, код 33006245 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі  (м. Долинська, вул. Радянська, 137, р/р 256083121216, МФО 323475, код 20650036)  заборгованість  в  розмірі 13370,33 грн.


Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.


Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили  після закінчення цього строку.


У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.


Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.   

  

Суддя

 

Л. С. Коротченко

 


 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація