Справа № 2 - 622 / 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 року Хортицький районний суд м.Запоріжжя
у складі: головуючого - судді: Нещеретної Л.М.
при секретарі Мороз B.C.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м.Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з нього аліменти на її користь в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку? (доходу) відповідача щомісячно, починаючи від дня подачі подову та до досягнення нею 23-х літнього віку, оскільки вона навчається Запорізькому національному університеті, а відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає.
Позивачка підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі, наполягає на їх задоволенні.
Відповідач ОСОБА_2 проти задоволення позовних вимог не заперечує, згодний виплачувати аліменти на утримання дочки ОСОБА_1. в розмірі 1/6 частини всіх видів своїх доходів до закінчення нею навчання.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1. є дочкою ОСОБА_2, відповідача у справі, що підтверджується свідоцтвом про її народження (а.с.3). Позивачка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4). 21.12.2006 року ОСОБА_1., позивачка у справі, досягла повноліття.
Згідно довідки факультету іноземної філології Запорізького Національного університету від ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачка ОСОБА_1. дійсно є студенткою II курсу денного відділення даного факультету. Згідно довідки даного закладу освіти розмір її стипендії' за період з вересня по грудень 2006 року склав 705,38 грн. (а.с.5,6).
Згідно зі ст.199 Сімейного Кодексу України - якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, до закінчення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має також сама дочка, яка продовжує навчання.
Керуючись ст. ст. 7, 10, 11, 60, 174, 209, 212-215, 367 ЦПК України, ст. ст. 199, 200 Сімейного Кодекса України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, уродженця АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 народження аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частини його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 19 січня 2007 року та до досягнення ОСОБА_1 віку двадцяти трьох років.
Рішення в цій частині підлягає негайному виконанню в межах суми платежа за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави в сумі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне
забезпечення розгляду справи у розмірі - 07 грн. 50 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.