Судове рішення #7060847

Справа № 2 - а - 3657/09/2270/3

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 квітня 2009 року    

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:

головуючого судді     Коваля Р.Й.,

при секретарі     Баєві С.М.,

з участю позивача     ОСОБА_2,

представника відповідача     Савченка В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у М.Хмельницькому в залі судових засідань адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області

про визнання незаконною перевірки та скасування постанови про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт,

ВСТАНОВИВ:

Позивач в поданій до суду позовній заяві зазначив, що за результатами перевірки від 28 вересня 2008 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області було складено акт проведення проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 098155, а на підставі даного акту заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області була винесена постанова № 059566 від 13 жовтня 2008 року про застосування стосовно нього фінансових санкцій -штрафу в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Вважає, що дана постанова є незаконною та підлягає скасуванню, так як вона складена на підставі акту № 098155, який в свою чергу складений неправомірно і відношення до законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом не має. Він, як приватна особа, передав керування власним транспортним засобом марки «ГАЗ» номерний знак НОМЕР_1 ОСОБА_4, який в свою чергу в особистих цілях здійснював поїздку на даному автомобілі і до перевезення пасажирів на маршруті на момент перевірки не мав ніякого відношення. Попри це співробітники відповідача, грубо порушуючи його права, за результатами перевірки не надали йому копії складеного акта з детальним описом виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. Йому не надали можливості надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акту. Невідомо як дана постанова стосується його як суб'єкта підприємницької діяльності, так як він підприємницької діяльності не проводить, доходів від підприємницької діяльності не отримує, і невідомо яким чином ним порушено законодавство та в чому полягає дане порушення.

Із зазначених вище підстав просить визнати незаконною перевірку та скасувати постанову заступника начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області № 059566 від 13 жовтня 2008 року про застосування стосовно нього фінансових санкцій - штрафу в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, підтвердив зазначені в позовній заяві обставини. Представник відповідача проти позову заперечив.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як було встановлено судом при розгляді справи, що слідує із пояснень учасників судового розгляду, наявних в справі довідки ДПІ у Полонському районі Хмельницької області № 2159/17 від 26 березня 2009 року, копій завдання на перевірку № 026135 від 23 вересня 2008 року, акту проведення проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 098155 від 28 вересня 2008 року, постанови про застосування фінансових санкцій від 13 жовтня 2008 року № 059566, позивач ОСОБА_2 є суб'єктом підприємницької діяльності та здійснював підприємницьку діяльність на загальних підставах і має ліцензію серії АА № 033935 на надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом. 28 вересня 2008 року посадовими особами територіального управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області відповідно до завдання на перевірку була проведена рейдова перевірка додержання позивачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. В ході даної перевірки було виявлене слідуюче порушення - водій здійснював перевезення пасажирів на маршруті № 2а і при цьому у нього були відсутні розклад руху та схема маршруту, про що було складено акт проведення проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 098155, а на підставі даного акту заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області була винесена постанова № 059566 від 13 жовтня 2008 року про застосування стосовно ОСОБА_2 фінансових санкцій - штрафу в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до пунктів 12 та 15 Порядку здійснення державного контролю за автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2006 року № 1567, рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка. Під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Статтею ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Такими документами для водіїв автобуса є посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст. 60 цього ж Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів,

перелік яких визначений статтею 39 цього Закону, передбачено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За таких обставин та при наявності вищезазначених доказів суд вважає, що вимоги не підлягають задоволенню, так як вони позивачем не обгрунтовані, не доведена незаконність дій відповідача, при тому, що посадові особи відповідача діяли відповідно до чинного законодавства та в межах своїх повноважень. В ході перевірки були виявлені відповідні порушення, що повністю підтверджуєтся дослідженими в судовому засіданні доказами, в тому числі й письмовим поясненням водія по суті порушень. З урахуванням цих доказів показання позивача в судовому засіданні суд оцінює критично, як такі, що протирічать сукупності інших доказів та направлені на ухилення від відповідальності.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», пунктів 12 та 15 Порядку здійснення державного контролю за автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2006 року № 1567,

керуючись ст.ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_2 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області про визнання незаконною перевірки та скасування постанови територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області № 059566 від 13 жовтня 2008 року про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, - відмовити, за безпідставністю заявлених вимог.

Про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана заява до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Протягом двадцяти днів після подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга на постанову суду з одночасним надсиланням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання такої заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація