Справа 2 - 180 2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2009 року Оратівський районний суд
Вінницької області
В складі: головуючого Круглика В.В.
при секретарі Новодворській О.Г.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт.Оратів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, за участю позивача, представника позивача ОСОБА_3, відповідача, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини з ОСОБА_2.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та пояснила, що 09.08.2001 року між нею ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб, про що виконкомом Гуменської сільської ради Вінницького району Вінницької області в книзі реєстрації актів зроблено актовий запис № 9.
Від цього шлюбу в позивачки та відповідача є дитина: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який є інвалідом дитинства, що на даний момент проживає з ОСОБА_1.
Батько сина є відповідач ОСОБА_2 і він записаний батьком в свідоцтві про народження дитини.
На даний час позивач з відповідачем проживає окремо.
Матеріальної допомоги відповідач дитині не надає, не приймає участі у її вихованні, тому ОСОБА_1 звернулася в суд для примусового стягнення аліментів на дитину.
ОСОБА_1 просить суд стягнути щомісячно аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя с. Михайлівка, Вінницького району Вінницької області на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, інваліда дитинства, в розмірі 25% від заробітку (доходу) відповідача. та 20% від заробітку (доходу) на додаткові витрати у зв”язку із хворобою дитини.
Відповідач ОСОБА_2 показав, що він не заперечує платити аліменти на утримання малолітньої сина ОСОБА_6.
Суд, вислухавши позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, свідоцтва про народження НОМЕР_1, видане виконкомом Гуменської сільської ради Вінницького району, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно якого його батьками являються позивач з відповідачем; свідоцтво про одруження НОМЕР_2, видане виконкомом Гуменської сільської ради Вінницького району про те, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, одружилися 09.08.2001 року про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено актовий запис № 9; пенсійне посвідчення НОМЕР_3 видане управлінням Пенсійного фонду україни в Оратіському районі Вінницької області на ім»я ОСОБА_5; виписка з медичної картки хворого ОСОБА_5; довідку виконавчого комітету Чагівської сільської ради № 546 від 14.07.2009 року, згідно якої на утриманні ОСОБА_1, знаходяться її син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, вважає, що позов слід задоволити, виходячи з наступного.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 182 СК України суд врахував необхідні обставини, при призначенні розміру аліментів.
Відповідно до ч. 2 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної частини вимог.
На підставі викладеного, ст.ст. 180 – 183, 185 СК України, п.2 ст. 218 ЦПК України , керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 88, 213, 215, 367 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, житель АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти в розмірі 45% від заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 02 липня 2009 року і до повноліття дитини.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. державного мита на користь держави та 7,50 грн. витрат на проведення інформаційно – технічного забезпечення розгляду справи.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Вінницької області через Оратівський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у визначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: