- позивач: Ботезат Ольга Миколаївна
- відповідач: Мамєдов Аслан Султан огли
- Представник цивільного позивача: Доценко Юрій Глібович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/207/18
№ провадження 2/624/155/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
смт. Кегичівка 11 квітня 2018 року
Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Попович Т.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, її місце проживання: 64023, Харківська область, Кегичівський район, с. Парасковія, вул. Й.Даценка, буд. 20, до ОСОБА_2, його місце проживання: 64020, Харківська область, Кегичівський район, смт. Слобожанське, вул. Ватутіна (Сонячна)АДРЕСА_1, про збільшення розміру аліментів та стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
06.04.2018 року ОСОБА_1 звернулася до Кегичівського районного суду Харківської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про зміну розміру нарахованих аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на стягнення аліментів у твердій грошовій сумі у розмірі 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та щомісячно стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 50% прожиткового мінімуму на утримання дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з часу вступу в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку стягнення аліментів» від 17 травня 2017 року №2037-VIII, а саме з 08.07.2017 року; стягнення пені на суму боргу по несплаченим аліментам за період з серпня 2016 року по квітень 2018 року в сумі 2835,54 грн., та стягнення судового збору.
При розгляді матеріалів позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України:
3. Позовна заява повинна містити:
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до вимог п.п.1,6,10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України: 1. Ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів – сумою , яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим доркументом, за яким стягнення провадиться в безспірному порядку; 6) у позовах про зменшення або збільшення платежів або видач - сумою, на яку зменшуються або збільшуються платежі чи видачі, але не більше ніж за один рік; 10) у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог,- загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 177 ЦПК України:
1.Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Вимоги до письмових доказів передбачені ст. 95 ЦПК України, відповідно до якої:
2.Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
4. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
5. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України:
4. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 133 ЦПК, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»: 1. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону «Про судовий збір» встановлено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що відповідає сумі 704 грн.80 коп).
На порушення вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України позивач:
- не зазначила ціну позову, що складається з двох самостійних вимог,- загальною сумою всіх вимог: 1) за вимогами щодо збільшення розміру аліментів - яка повинна відповідати сумі, на яку збільшуються платежі, але не більше ніж за один рік, відповідно до вимог п.6 ч.1 ст. 176 ЦПК України; 2) за вимогами про стягнення пені – яка повинна відповідати сумі, яка стягується; позивач зазначила ціну позову - 9120 грн., та в позовній заяві навела розрахунок ціни позову відповідно до п. 3 ч.1 ст. 176 ЦПК України, що не відповідає вимогам п.п.1,6,10 ч.1 ст. 176 ЦПК України;
- заявивши позовну вимогу про стягнення пені на суму боргу по несплаченим аліментам з відповідача в сумі 2835 грн. 54 коп. за період з серпня 2016 року по квітень 2018 року, не надала до позовної заяви розрахунок неустойки (пені) за 2018 рік.; розрахунок неустойки (пені) за період з серпня 2016 року по квітень 2018 року наданий позивачем в одному екземплярі;
- надавши копію позовної заяви з копіями письмових доказів для направлення відповідачеві, не підтвердила відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у неї, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення, не зазначила щодо наявності у неї або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
За вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення зазначених недоліків шляхом подання заяви про усунення недоліків, поданої в порядку ст. 185 ЦПК України, та письмових доказів, доданих до позовної заяви, відповідно до вимог ст. 95, 177 ЦПК України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1, її місце проживання: 64023, Харківська область, Кегичівський район, с. Парасковія, вул. Й.Даценка, буд. 20, до ОСОБА_2, його місце проживання: 64020, Харківська область, Кегичівський район, смт. Слобожанське, вул. Ватутіна (Сонячна)АДРЕСА_1, про збільшення розміру аліментів та стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 для усунення недоліків строк п"ять днів з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Попович
- Номер: 2/624/155/18
- Опис: Про збільшення розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 624/207/18
- Суд: Кегичівський районний суд Харківської області
- Суддя: Попович Т.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2018
- Дата етапу: 18.09.2018