Судове рішення #7080661

Справа № 22ц-1503/09                         Головуючий у 1 інстанції – Кухтей Р.В.

Категорія – 57                                                          Доповідач – Завидовська-Марчук О.Г.

                     

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________________

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

16 грудня 2009 року                         м. Луцьк

      Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Волинської області в складі:

      головуючого - судді Завидовської-Марчук О.Г.,

       суддів  –Карпук А.К., Осіпука В.В.,

      при секретарі – Дуткіній Ж.П.,

з участю:

      позивача ОСОБА_1,

      представника позивача   ОСОБА_2

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного комунального підприємства «Луцьктепло» про зобов’язання припинити нарахування платежів та заборгованості за користування послугами по теплопостачанню за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду від 27 жовтня 2009 року,

в с т а н о в и л а :

Позивач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу   на рішення Луцького міськрайонного суду від 27 жовтня 2009 року, покликаючись на його незаконність, а також на порушення норм матеріального та процесуального права, просив дане рішення суду скасувати та ухвалити нове про задоволення його позовних вимог.

Оскаржуваним рішенням Луцького міськрайонного суду від 27 жовтня 2009 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

В даному судовому засіданні позивач та його представник апеляційну скаргу підтримали з підстав викладених в ній, просили рішення суду скасувати та постановити нове про задоволення позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін з наступних підстав.

При розгляді справи встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується копією договору купівлі-продажу квартири з відстроченням платежу від 09 липня 2007 року (а.с. 8-9). За послуги з теплопостачання квартири відповідач не сплачує з 3 вересня 2008 року і заборгованість становить 3108,02 грн. Встановлені обставини підтверджуються, крім пояснень сторін, квитанціями (а.с.21), розрахунком заборгованості (а.с.40) та повідомленням Державного комунального підприємства «Луцьктепло» від 25 червня 2009 року (а.с.6).

Відповідно до рішення Виконавчого комітету Луцької міської ради № 579-11 від 21 серпня 2008 року вбачається, що ОСОБА_1 дозволено провести перепланування вищевказаної квартири (а.с.19).

Звертаючись з даним позовом, позивач покликався на те, що він не проводить оплату послуг з теплопостачання квартири, оскільки провів автономне опалення і ніякого договору з відповідачем про надання йому таких послуг не укладав.

Відповідно до п. п. 25. 26 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до ст. 13 Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Порядок відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води затверджений наказом № 4 від 22 листопада 2005 року Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року, яким передбачено отримання споживачем рішення постійно діючої міжвідомчої комісії про надання дозволу на влаштування автономного опалення, отримання технічних умов складення відповідного акту про відключення квартир від мереж централізованого опалення.

Проведення в квартирі реконструкції по напрузі 380 В – електропостачання згідно проекту, розробленому Волинською філією «Дніпроміст», складення акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, акт здачі – прийомки електромонтажних робіт і технічні умови приєднання до електромереж електроустановок (а.с.14-18) складені ВАТ «Волиньобленерго» на які покликався позивач, не свідчать про відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.

Оскільки позивач не отримав рішення постійно діючої міжвідомчої комісії про надання дозволу на влаштування автономного опалення та технічних умов такого опалення і акт про відключення квартири від мереж централізованого опалення не складався, а рішення виконкому про надання дозволу на перепланування квартири стосувалось лише зміни розташування приміщень в квартирі, як ствердив сам позивач в даному судовому засіданні, то суд дійшов правильного висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги про відсутність укладеного письмового договору про надання послуг з опаленням не заслуговують на увагу, оскільки п.1 ч.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що саме споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Інші доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду, оскільки вони були предметом дослідження суду і суд їм дав правильну юридичну оцінку.

Рішення суду першої інстанції постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 308, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

у х ва л и л а :

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Луцького міськрайонного суду від 27 жовтня 2009 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:  

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація