справа № 2а–786 /2009 року
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2009 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Косар А.І.
при секретарі Литвин А.В.
розглянувши у порядку письмового провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні Краснопільського районного суду Сумської області смт. Краснопілля адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до управління пенсійного фонду України в Краснопільському районі Сумської області
про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни -
В С Т А Н О В И В :
15.03.2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до управління пенсійного фонду України в Краснопільському районі Сумської області, в якому просила суд зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити їй, як дитині війни, недосплачену щомісячну державну соціальну допомогу (або доплату до пенсії) за 2006-2008 роки в сумі 3835 грн. 50 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилалася на те, що вона належить до соціальної категорії «Дитина війни» та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2008 року має право на отримання соціальної допомоги в розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком.
Відповідач всупереч Рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року, яким були визнані неконституційними окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», в тому числі й щодо зупинення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», не здійснили нарахування та виплату відповідного підвищення до пенсії.
Крім того позивачка просила при розгляді адміністративної справи поновити пропущений строк на звернення до адміністративного суду , посилаючись на необізнаність у чинному законодавстві.
В судове засідання позивач та представник відповідача не з'явились, про час та місце слухання справи були повідомлені своєчасно та належним чином, надали до суду заяви про розгляд справи без їх участі.
Суд вирішив можливим розглянути справу у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів, що відповідає ч.3 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
На судове засідання позивач ОСОБА_1 подала письмову заяву про залишення заяви без розгляду, оскільки вона на даний час знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Краснопільському районі сумської області і одержує надбавку до пенсії як особа, яка має статус „ Учасник війни”.
.Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 155 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Краснопільському районі Сумської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни залишити без розгляду.
Роз’яснити позивачу його право на повторне звернення до суду після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.
Стягнути з державного бюджету України на користь ОСОБА_1витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду Харківської області через Краснопільський районний суд Сумської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя А.І. Косар