Судове рішення #7087264

Справа № 2-832/2009 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2009 року                                                     Криворізький районний суд

                                                        Дніпропетровської області

у складі:

             головуючого судді:                                     Бондарчука Г.Д.

             при   секретарі                                             Ференц І.З.

за участю:

     позивача:                             ОСОБА_1

     відповідача:                         ОСОБА_2

            третьої особи:                 ОСОБА_3    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа:   ОСОБА_3  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач – ОСОБА_1М . звернулася до суду з зазначеною позовною заявою, де вказав, що відповідач по справі є його матір’ю.

Позивач проживає з бабусею, яка його утримує.

Відповідач матеріальної допомоги на його утримання в добровільному порядку не надає.

Позивач просив постановити рішення, яким стягувати з відповідача на його користь аліменти на його утримання у розмірі 1/4 частини зі всіх видів його доходів до досягнення ним повноліття.

Позивач у судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав у повному обсягу та наполягав на їх задоволенні.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги спочатку не визнала, обґрунтувавши це тим, що позивач відмовляється з нею спілкуватися, проте в ході судового засідання свою думку змінила та не заперечувала проти стягнення з неї аліментів на утримання її сина.

Третя особа по справі позовні вимоги сина підтримав.

Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши письмові матеріали, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач по справі ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьками вказані: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження позивача серії І-КИ НОМЕР_1 (а.с. 3).

ОСОБА_4 20.04.2002 року уклала шлюб з ОСОБА_5, взявши після укладення шлюбу прізвище чоловіка –ОСОБА_5 (а.с. 8).

Позивач по справі проживає з бабусею та дідусем з червня 2006 року по сьогоднішній день (а.с. 4).

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Таким чином, оскільки відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини, хоча має обов'язок щодо утримання свого неповнолітнього сина, суд вважає за необхідне стягувати з нього аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним повноліття на його користь в примусовому порядку в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу), про що не заперечувала і сама відповідач.

На підставі викладеного, ст. ст. 180, 181, 182, 183   Сімейного Кодексу України та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213-215 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа:   ОСОБА_3  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини   – задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки: с. Утішне Казанківського району Миколаївської області щомісячно аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходів /заробітку/, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання неповнолітньої дитини: сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним повноліття на його користь починаючи стягнення з 11 серпня 2009 року.

Стягнути судовий збір на користь держави з ОСОБА_2 в розмірі 51 гривні.

Стягнути  з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Криворізьким районним судом Дніпропетровської області у розмірі 07 /сім/ гривень 50 коп.

Рішення підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в Дніпропетровський апеляційний суд протягом двадцяти днів  з дня подачі заяви на апеляційне оскарження, або протягом десяти днів  без подачі заяви на апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація