Справа №2-о-67/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
18 грудня 2009 року Криворізький районний суд
Дніпропетровської області
в складі: головуючого судді Бондарчук Г.Д.
при секретарі Ференц І.З.
за участю:
заявника: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Гейківська сільська рада Криворізького району Дніпропетровської області про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з названою заявою, де вказала, що її мати, ОСОБА_2 є її бабусею.
22.11.2001 року ОСОБА_2 на випадок своєї смерті склала заповіт, яким заповіла все своє майно заявнику.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла.
Заявник звернулася до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, проте постановою нотаріуса від 30.07.2009 року їй було відмовлено у зв’язку з родинними відносинами.
Заявник просила постановити рішення, яким встановити факт, що вона є рідною онукою ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні заявниця заявлені вимоги підтвердила та наполягала на їх задоволенні.
Представник зацікавленої особи в судове засідання не з'явився, в матеріалах справи є письмова заява про розгляд справи за їх відсутності, вимоги заявниці визнали та не заперечували проти їх задоволення.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд може встановити факт родинних відносин між фізичними особами.
Суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про її смерть серії І-КИ № 182706 (а.с. 7).
За час життя ОСОБА_2 склала заповіт, яким заповіла все належне їй майно своїй онуці ОСОБА_1 (а.с. 8).
Після смерті ОСОБА_2, заявник по справі звернулася до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, проте постановою нотаріуса від 30.07.2009 року їй було відмовлено у зв’язку з відсутністю родинних відносин (а.с. 6).
Так, в копії актового запису про народження сина спадкодавці ОСОБА_2 та батька заявника за № 70 від 22.11.1957 року ім’я померлої вказано як ?іля”, а в свідоцтві про її смерть остання вказана як ?еланія”.
Факт правильного написання спадкодавці ОСОБА_2 встановлено ксерокопією свідоцтва про її народження та свідоцтвом про народження її другого сина ОСОБА_3 (а.с. 11, 13).
При заповненні трудової книжки спадкодавця спочатку була вказана як ?іріченко ОСОБА_4” , проте після укладення шлюбу вона була зазначена як ОСОБА_2 (а.с. 14).
Суд, оцінюючи пояснення заявника, наявні в справі письмові матеріали приходить до висновку, що при складенні актового запису про народження батька заявника та сина померлої ОСОБА_5, ім’я померлої було помилково вказано як ?іля”, замість вірного ОСОБА_2.
Сини спадкодавця ОСОБА_2 – ОСОБА_3 та ОСОБА_5 померли, що підтверджується свідоцтвами про їх смерть (а.с. 10, 12).
Вислухавши пояснення заявниці, дослідивши письмові матеріали справи та аналізуючи вищевикладені докази, суд дійшов висновку, що в судовому засіданні зібрано достатньої доказів, які підтверджують факт родинних відносин між заявником та ОСОБА_2, а тому вважає за необхідне визнати факт, що заявник по справі є рідною онукою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-214, ст. 256 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Гейківська сільська рада Криворізького району Дніпропетровської області про встановлення факту родинних відносин — задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 дійсно є рідною онукою ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в Дніпропетровський апеляційний суд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви на апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подачі заяви на апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: