Справа № 2-599/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 липня 2008 року Жовтневий районний суд Миколаївської області
у складі: головуючого – судді Семенової Л.М.,
при секретарі – Цуркан Н.Л.,
за участю представника позивача – Мороз Т.І.
розглянув у відкритому судовому засіданні на попередньому слуханні в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
17 червня 2008 року позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарчими будівлями та спорудами, який розташований по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом, після смерті її матері ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
В обґрунтування заявлених вимог позивачка вказала, що її мати – ОСОБА_4, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її смерті залишилося спадкове майно –житловий будинок з господарчими будівлями та спорудами, розташований в АДРЕСА_1, який належав їй на підставі акту прийому-передачі по переселенському квитку, оплату за який вона повністю погасила в 1991 році. Іншій спадкоємець за законом: сестра позивачки – ОСОБА_3, відмовилися від прийняття спадщини на користь позивачки. Позивачка пропустила строк звернення до нотаріуса з заявою про своє бажання прийняти спадщину своєчасно не звернулася. Звернувшись до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, ОСОБА_2 було відмовлено, в зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів про належність спадкового майна спадкодавцю.
В зв'язку з цим позивачка змушена звернутися до суду з позовом про визнання за нею право власності на вищевказаний житловий будинок з господарчими будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та пояснив про вищевикладене, просив позов задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася, але направила до суду нотаріально посвідчену заяву, в якій просила справу слухати у її відсутність та не заперечувала проти задоволення позову.
Представник державної нотаріальної контори, в судове засідання не з’явився, про дату та час слухання справи судом повідомлений своєчасно та належним чином.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, які представлені сторонами, судом в процесі розгляду справи по суті встановлено, що згідно свідоцтв про народження та про реєстрацію шлюбу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є рідними сестрами, та доньками ОСОБА_4, (а.с. 6-16), яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, згідно свідоцтва про смерть (а.с.23); ОСОБА_3 відмовилася від прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_4, на користь позивачки, про що свідчить її заява від 17.-6.2008 року, зареєстрована в реєстрі за № 758 (а.с.27); відповідно довідки Полігонівської сільської Ради № 465 від 05.06.2008 року, в 1980 році згідно переселенському квітку № 055437 за актом, переселенцю ОСОБА_4 в користування та для проживання передано будинок з надвірними спорудами, який розташований у АДРЕСА_1 (а.с.18), що підтверджується також актом прийому-передачі вказаного житлового будинку (а.с.20); відповідно до довідки від 30.07.1991 року центрального відділу дослідного господарства Миколаївської обласної дослідної станції ОСОБА_4 суду за вказаний вище житловий будинок сплатила в повному обсязі (а.с.19), що вказує на підстави законного набуття нею права власності на будинок до моменту смерті.
Як вбачається з технічного паспорту від 05.02.2008 року, власником житлового будинку з господарчими будівлями та спорудами є ОСОБА_4 Однак при житті за свідоцтвом про право власності на будинок в якому проживала до сільської Ради не зверталася, в зв’язку з чим вказане свідоцтво не видавалося.
На теперішній час позивачка, будучи рідною донькою померлої та спадкоємцем за законом, позбавлена права отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, в зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на вищевказаний будинок.
Проаналізувавши представлені позивачкою докази, суд вважає за можливе визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини – поважними та на підставі ст. ст. 328, 1268 ч. 1 ЦК України, визнає заявлений позов, таким що підлягає задоволенню .
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарчими будівлями та спорудами, розташований по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Миколаївської області через Жовтневий районний суд Миколаївської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.М. Семенова