Справа № 2 -5651 /09
РIШЕННЯ
IMEHEM УКРАЇНИ
18 серпня 2009 року Московський районний суд м. Харкова в складі: головуючого – судді Єлізарова І.Є., при секретарі Куліш А.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення шкоди, завданої ДТП -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про відшкодування шкоди, завданої ДТП .
В обґрунтування позовних вимог позивач пояснив , що 20.01.2009 року близько 15.00 годин в м. Харкові водій ОСОБА_2 керував автомобілем «ВАЗ-2101» д.н НОМЕР_1, по вул. Ак. Павлова з боку вул. Механізаторській в бік вул. Блюхера. В районі будинку № 130 не дотримався безпечної швидкості руху та безпечної дистанції, допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ 21101 »д.н. НОМЕР_2, який рухався попереду та який в свою чергу допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ-2107» д.н. НОМЕР_3, що також рухався в попутному напрямку. Згідно постанови Московського районного суду м. Харкова від 16.02.2009 року відповідача визнано винним у скоєнні дорожньо-транспортної події і стягнуто штраф у дохід держави.
В результаті дорожньо-транспортної події був пошкоджений автомобіль позивача. Сума матеріального збитку заподіяного в результаті ДТП автомобілю позивача «ВАЗ 21101 »д.н. НОМЕР_2, згідно висновку спеціаліста - автотоварознавця ХНДІСЕ ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса склала 8681 (вісім тисяч шістсот вісімдесят одна) грн. 05 коп. За проведення вказаної експертизи позивачем сплачено 417,33 гривен, позивачем також понесені судові витрати в розмірі 102 гривен, витрати на оплату інформаційно - технічного забезпечення судового процесу - 30 гривен та витрати на правову допомогу в розмірі 150 гривен. Таким чином, позивачеві було заподіяно матеріальні збитки на загальну суму 9380 гривен 38 копійок.
Крім матеріальної шкоди позивачем було понесена й моральна шкода, яка виразилась в тому , що дії відповідача призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків, змусили позивача докладати додаткових зусиль для організації свого життя, оскільки він був змушений витрачати додатковий час для проведення оцінки та ремонту автомобіля, нервувати із-за неможливості користуватися власним автомобілем, який вимушений був надавати для експертизи та ремонту. Розмір завданої моральної шкоди позивач оцінює в 1500 гривен.
Відповідач в судове засідання не з’явився ,про день слухання справи був повідомлений в установленому порядку, за таких умов суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача , прийняти по справі заочне рішення .
Суд, вислухав позивача, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено ,що 20.01.2009 року близько 15.00 годин в м. Харкові водій ОСОБА_2 керував автомобілем «ВАЗ-2101» д.н НОМЕР_1, по вул. Ак. Павлова з боку вул. Механізаторській в бік вул. Блюхера. В районі будинку № 130 не дотримався безпечної швидкості руху та безпечної дистанції, допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ 21101 »д.н. НОМЕР_2, який рухався попереду та який в свою чергу допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ-2107» д.н. НОМЕР_3, що також рухався в попутному напрямку..
Дорожньо - транспортна пригода відбулась, в зв'язку з недотриманням водієм ОСОБА_2 вимог п. п. 12.1,12.3 ПДР України.
Згідно постанови Московського районного суду м. Харкова від 16.02.2009 року відповідача ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні дорожньо-транспортної події і стягнуто штраф у дохід держави.
Висновком спеціаліста - автотоварознавця ХНДІСЕ ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса встановлений розмір матеріальної шкоди, спричиненої володільцю автомобіля «ВАЗ 21101 »д.н. НОМЕР_2 складає 8681 (вісім тисяч шістсот вісімдесят одна) грн. 05 копійок
Позивачем були понесені судові витрати по оплаті за проведення автотоварознавчого висновку в розмірі 417,33 гривен, витрати в розмірі 102 гривен, витрати на оплату інформаціно - технічного забезпечення судового процесу - 30 гривен та витрати на правову допомогу в розмірі 150 гривен , які підлягають стягненню з відповідача.
Також позивач просить стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 1500 гривен за понесенні неудобства в результаті ДТП, порушення укладу життя .
Згідно ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Суд вважає вимоги позивача про стягнення моральної шкоди підлягають частковому задоволенню , так як автомобілю «ВАЗ 2110 » д.н. НОМЕР_2, що належить позивачеві в результаті ДТП було завдано шкоду, що негативно відбилось на стан позивача, він не мав змоги користуватись власним транспортним засобом, що призвело до стресів та переживань, порушення привичного укладу життя.
Керуючись ст.ст.988, 1166, 1167, 1187 ЦК України, ст.ст. 209,218 ЦПК України , ст.ст. 1166, 1167, 1187 ЦК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 березня 1992 р. № 6 „Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди” з наступними змінами, суд , -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в розмірі 9380 (дев'ять тисяч триста вісімдесят ) гривен 38 копійок та моральну шкоду в розмірі 500 (п’ятсот ) гривен.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Московського районного
суду м. Харкова Єлізаров І.Є.