Судове рішення #71017013

Дата документу 06.02.2015

Справа № 334/784/15-к

Провадження № 1-кс/334/233/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2015 року слідчий суддя Ленінського районного суду міста Запоріжжя –Нікітенко Н.П., при секретарі Сагайдак Г.В., за участю прокурора прокуратури м. Запоріжжя юриста 1 класу ОСОБА_1, розглянувши клопотання слідчого СВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області майора міліції ОСОБА_2, погоджене прокурором прокуратури м. Запоріжжя юристом 1 класу ОСОБА_1, винесене в кримінальному провадженні № 42015080010000002 від 14.01.2015 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до клопотання матеріали, -

ВСТАНОВИВ:

У слідчому відділі ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №42015080010000002 від 14.01.2015 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно у серпні-вересні 2014 року невстановлена особа, здійснила підроблення, засвідчення підписів мешканців багатоквартирного будинку, розташованого за адресою м. Запоріжжя, вул. Ладозька, 20, на погодження приватизації нежитлового приміщення №127 (літера А-9), яке знаходиться у вказаному будинку, з метою подальшого їх використання для відчуження об’єкта нерухомого майна – нежитлового приміщення №127 (літера А-9), належного територіальній громаді м. Запоріжжя.

Для вирішення питань які мають суттєве значення, встановлення важливих обставин, на стадії досудового розслідування та проведення судових експертиз, необхідно здійснити тимчасовий доступ з вилученням оригіналів документів у Департаменті комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, а саме: приватизаційної справи об’єкта комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя – нежитлового приміщення №127 першого поверху літ. А-9 (загальна площа 33,2 кв.м.) розташованого по вул. Ладозькій, 20 в м. Запоріжжя.

Слідчий суддя, перевіривши доводи вказані у клопотанні, думку прокурора, вивчивши надані до клопотання матеріали, приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання слідчого та надати дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів.

Розгляд клопотання, щодо тимчасового доступу до вказаних документів має першочергове значення і зволікання у його розгляді, пов’язане із викликом представників Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, може створити реальну загрозу зміни або знищенню слідів кримінального правопорушення, а також унеможливлює добування інших доказів.

Клопотання слідчого, узгодженого із прокурором прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_1, оформлене відповідно до вимог ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчий у судовому засіданні підтримав вимоги свого клопотання, зазначивши, що зволікання у розгляді зазначеного клопотання, а саме, призначення судового засідання з викликом представників Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради може призвести до знищення слідів кримінального правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого щодо підстав задоволення клопотання та проведення його без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Враховуючи доведеність слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза знищення слідів кримінального правопорушення, дане клопотання розглядається у порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, згідно якого, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Вислухавши доводи та пояснення слідчого, думку прокурора, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання слідчого та надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення вказаних документів з Управління комунального господарства та дорожнього будівництва Запорізької міської ради.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 159-166 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області Бубнова Д.Ю. про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42015080010000002 від 14.01.2015 р. – задовольнити.

Надати, слідчому СВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області Бубнову Дмитру Юрійовичу, або за його дорученням працівникам оперативного підрозділу, який здійснює супровід кримінального провадження, дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів документів, які знаходяться у Департаменті комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, яке розташовано за адресою м. Запоріжжя, пр. Леніна б.206, а саме:

- приватизаційної справи об’єкта комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя – нежитлового приміщення №127 першого поверху літ. А-9 (загальна площа 33,2 кв.м.) розташованого по вул. Ладозькій, 20 в м. Запоріжжя.

Зобов’язати посадових осіб Департамента комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення до вищезазначених документів.

Ухвала діє один місяць з дня її постановлення – до 06 березня 2015 року.

Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Суддя: Нікітенко Н. П.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація