- Відповідач (Боржник): ЛКП "Львівелектротранс"
- Заявник з питань забезпечення позову (доказів): ТзОВ "Брок"
- Позивач (Заявник): ТзОВ "Брок"
- Позивач (Заявник): ЛКП "Львівелектротранс"
- Відповідач (Боржник): ТзОВ "Брок"
- Заявник апеляційної інстанції: м. Львів
- Заявник зустрічного позову: ЛКП "Львівелектротранс"
- Відповідач зустрічного позову: ТзОВ "Брок"
- Заявник апеляційної інстанції: м.Львів
- Заявник апеляційної інстанції: ЛКП "Львівелектротранс"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
_________________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
"26" квітня 2018 р. Справа № 914/156/18
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
головуючого - судді Скрипчук О.С.
суддів Дубник О.П.
ОСОБА_1
при секретарі судового засідання Лагутіні В.Б.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Львівського комунального підприємства “Львівелектротранс” б/н від 08.02.2018 року
на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29.01.2018 року (суддя Березяк Н.Є.)
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Брок”
про забезпечення позову
у справі № 914/156/18
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Брок”, м. Львів
до відповідача: Львівського комунального підприємства “Львівелектротранс”, м. Львів
про визнання договору оренди № 563 від 31.12.2016 року продовженим.
за участю представників:
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 29.01.2018 року у справі № 914/156/18 (суддя Березяк Н.Є.) задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Брок” про вжиття заходів забезпечення позову та заборонено Львівському комунальному підприємству “Львівелектротранс” (79012, м. Львів, вул. Ак. Сахарова 2; ідентифікаційний код 03328406) вчиняти будь-які дії, спрямовані на укладення угод (договорів) чи інших правочинів та передачу (відчуження) зовнішніх площ (зовнішніх частин кузова) трамваїв з номерними знаками: КТ4 СУ № 1072, КТ4 СУ № 1156, КТ4 СУ № 1162, КТ4 СУ № 1168, КТ4 СУ № 1166, КТ4 СУ № 1171, КТ4 СУ № 1129, КТ4 СУ № 1101, КТ4 СУ № 1139, КТ4 СУ № 1119, КТ4 СУ № 1104, КТ4 СУ № 1089, КТ4 СУ № 1047, КТ4 СУ № 1025, КТ4 СУ № 1128, КТ4 СУ № 1108, КТ4 СУ № 1031, а також вчиняти будь-які дії, спрямовані на демонтаж існуючих рекламних зображень чи нанесення нових рекламних зображень на зовнішні площі вищезазначених трамваїв до вирішення цієї справи по суті.
Не погоджуючись з даною ухвалою суду Львівське комунальне підприємство “Львівелектротранс” подало до суду апеляційну скаргу, в якій просило скасувати ухвалу Господарського суду Львівської області від 29.01.2018 року у справі № 914/156/18 про забезпечення позову ТзОВ “Брок” до ЛКП “Львівелектротранс” про визнання договору оренди № 563 від 31.12.2016 року продовженим, та відмовити повністю в задоволенні заяви ТзОВ “Брок” про забезпечення позову.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 05.04.2018 року в складі колегії суддів: головуючого судді Скрипчук О.С., суддів Зварич О.В., Юрченка Я.О. було відкладено розгляд даної справи на 26.04.2018 року.
У зв’язку з відставкою члена колегії – судді Юрченка Я.О., розпорядженням керівника апарату суду за № 129 від 25.04.2018 року було призначено проведення автоматизованої зміни складу колегії суддів у справі № 914/156/18. Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.04.2018 року справу № 914/156/18 розподілено до розгляду колегії суддів у складі: головуючого судді Скрипчук О.С., суддів Дубник О.П., Зварич О.В.
Сторони участі уповноважених представників у судовому засіданні не забезпечили, незважаючи на те, що про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги були належним чином повідомлені.
Скаржником подано до суду заяву (клопотання) б/н від 25.04.2018 року (вх. № 01-04/2716/18 від 25.04.2018 року) про відмову від апеляційної скарги від 08.02.2018 року. Також в даній заяві (клопотанні) останній просить розгляд даного клопотання провести без участі представника скаржника.
Відповідно до частини 4 статті 266 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала апеляційну скаргу, має право відмовитися від неї, а інша сторона має право визнати апеляційну скаргу обґрунтованою в повному обсязі чи в певній частині до закінчення апеляційного провадження. У разі відмови від апеляційної скарги суд, за відсутності заперечень інших осіб, які приєдналися до апеляційної скарги, постановляє ухвалу про закриття апеляційного провадження.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 264 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції закриває апеляційне провадження, якщо після відкриття апеляційного провадження особа, яка подала апеляційну скаргу, заявила клопотання про відмову від скарги, за винятком випадків, коли є заперечення інших осіб, які приєдналися до апеляційної скарги.
Судом встановлено, що вказана заява (клопотання) Львівського комунального підприємства “Львівелектротранс” не суперечить законодавству, підписана уповноваженою особою та не порушує права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, а станом на момент подання скаржником вказаного клопотання, заяв інших осіб про приєднання до апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції не надходило.
Окрім того, Львівське комунальне підприємство “Львівелектротранс” у заяві (клопотанні) б/н від 25.04.2018 року (вх. № 01-04/2716/18 від 25.04.2018 року) про відмову від апеляційної скарги від 08.02.2018 року просить повернути скаржнику (відповідачу) сплачений судовий збір, посилаючись на п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України “Про судовий збір”, відповідно до якого сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Однак, у вищезазначеній нормі Закону України “Про судовий збір” та статті 130 Господарського процесуального кодексу України не передбачено повернення сплаченого судового збору за ухвалою суду у випадку відмови скаржником від апеляційної скарги. А відтак клопотання скаржника про повернення судового збору не підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 234, п. 1 ч. 1 ст. 264, ч. 4 ст. 266 Господарського процесуального кодексу України Львівський апеляційний господарський суд, –
У Х В А Л И В :
1. Прийняти відмову Львівського комунального підприємства “Львівелектротранс” від апеляційної скарги б/н від 08.02.2018 року на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29.01.2018 року за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Брок” про забезпечення позову у справі № 914/156/18.
2. Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Львівського комунального підприємства “Львівелектротранс” б/н від 08.02.2018 року на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29.01.2018 року за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Брок” про забезпечення позову у справі № 914/156/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки визначені ст. ст. 287, 288 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя Скрипчук О.С.
Суддя Дубник О.П.
Суддя Зварич О.В.
- Номер:
- Опис: про забезпечення позову
- Тип справи: Забезпечення позову чи скасування забезпечення позову (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Господарський суд Львівської області
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2018
- Дата етапу: 29.01.2018
- Номер:
- Опис: про виконання зобов"язання
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Господарський суд Львівської області
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2018
- Дата етапу: 24.04.2018
- Номер:
- Опис: заява про зустрічне забезпечення
- Тип справи: Забезпечення позову чи скасування забезпечення позову (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Господарський суд Львівської області
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.02.2018
- Дата етапу: 19.02.2018
- Номер:
- Опис: зустрічний позов, про визнання недійсним у певній частині пов"язаного з предметом спору правочину, який суперечить закону
- Тип справи: Зустрічна позовна заява
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Господарський суд Львівської області
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.02.2018
- Дата етапу: 23.02.2018
- Номер:
- Опис: про визнання договору оренди продовженим
- Тип справи: За заявою сторони (друга iнстанцiя)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Львівський апеляційний господарський суд
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.02.2018
- Дата етапу: 26.04.2018
- Номер:
- Опис: зустрічний позов, про визнання недійсним у певній частині пов"язаного з предметом спору правочину, який суперечить закону
- Тип справи: За заявою сторони (друга iнстанцiя)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Львівський апеляційний господарський суд
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.03.2018
- Дата етапу: 26.04.2018
- Номер:
- Опис: про виконання зобов"язання
- Тип справи: Зупинення провадження у справі (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Львівський апеляційний господарський суд
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.04.2018
- Дата етапу: 26.04.2018
- Номер:
- Опис: Затвердження мирової угоди
- Тип справи: Затвердження мирової угоди (у т.ч. на стадії виконання рішення) (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Господарський суд Львівської області
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.04.2018
- Дата етапу: 24.04.2018
- Номер:
- Опис: про визнання договору оренди продовженим
- Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Львівський апеляційний господарський суд
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.04.2018
- Дата етапу: 26.04.2018
- Номер:
- Опис: зустрічний позов, про визнання недійсним у певній частині пов"язаного з предметом спору правочину, який суперечить закону
- Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Львівський апеляційний господарський суд
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.04.2018
- Дата етапу: 26.04.2018
- Номер:
- Опис: Скасування забезпечення позову
- Тип справи: Забезпечення позову чи скасування забезпечення позову (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 914/156/18
- Суд: Господарський суд Львівської області
- Суддя: Скрипчук Оксана Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.07.2018
- Дата етапу: 25.07.2018