ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2009 року Справа № 2а-5317/09/2370
15 год. 15 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Гараня С.М.,
при секретарі – Слуцькій Н.Ю.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_2 – за довіреністю,
представника відповідача державної податкової адміністрації в Черкаській області Аполонова О.В. – за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до державної податкової адміністрації в Черкаській області про визнання дій неправомірними та визнання протоколу недійсним
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до державної податкової адміністрації в Черкаській області про визнання дій неправомірними та визнання недійсним протоколу про вилучення речей та документів.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив суд його задовольнити. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 16.07.2009 р. працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області проведено перевірку орендованого приміщення за адресою: Черкаський район, село Худяки, вулиця Леніна, 10а, де здійснює свою підприємницьку діяльність ОСОБА_3 В результаті перевірки був складений протокол про вилучання речей та документів, з чим він не згідний, оскільки позивачем не було вчинено будь-якого адміністративного правопорушення, а працівники відповідача при проведенні перевірки вийшли за межі наданих їм законом повноважень. Крім того підстав для вилучення речей і документів у них не було.
Представник відповідача проти позову заперечував, та просив суд залишити його без задоволення. На заперечення позовних вимог зазначив, що відповідно до Законів України «Про державну податкову службу в Україні» та «Про оперативно-розшукову діяльність» працівникам податкових органів надано право на здійснення перевірок, що входять до їх компетенції. Під час проведення перевірки був виявлений факт надання позивачем послуг у сфері грального бізнесу, що протирічить Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні». Також був виявлений факт використання незареєстрованих, неопломбованих та не переведених у фіскальний режим роботи гральних автоматів, що є порушенням вимог Закону України «Про Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За наслідками проведеної перевірки, з метою припинення адміністративних правопорушень був складений протокол про вилучення гральних автоматів, та протокол про вчинення працівником закладу, що належить позивачу, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Заслухавши пояснення та доводи сторін, вивчивши та оцінивши наявні у справі докази суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_3 зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності Чигиринською районною державною адміністрацією Черкаської області 26.06.2006 р., ідентифікацій номер НОМЕР_1.
16.07.2009 р. працівниками управління податкової міліції державної податкової адміністрації в Черкаській області проведено перевірку приміщення, розташованого за адресою: Черкаський район, село Худяки, вулиця Леніна, 10а, де здійснює свою підприємницьку діяльність ОСОБА_3
В результаті перевірки був виявлений факт надання позивачем послуг в сфері грального бізнесу на підключених до електромережі гральних автоматах, що не були зареєстровані, опломбовані та не переведені у фіскальний режим роботи, а саме: працівник закладу ОСОБА_4 отримала готівку в сумі 10 грн. за проведення сеансу гри на автоматі, та при допомозі ключа зробила ставку на зазначену суму, чим порушила вимоги Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15 травня 2009 року № 1334-VI.
За наслідками проведеної перевірки був складений протокол про вилучення речей, а саме чотирьох гральних автоматів «Мега Джек» від 16.07.2009 р., та протокол про адміністративне правопорушення № 7 від 16.07.2009 р. за частиною 1 статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
За наслідками розгляду протоколу про адміністративне правопорушення Черкаським районним судом ОСОБА_4 визнано винною у вчинені правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51 грн. (постанова суду від 30.08.2009 р.).
Матеріали по факту перевірки позивача та встановлення порушення Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» були направлені до Черкаського районного відділу управління внутрішніх справ України в Черкаській області для вирішення питання про порушення кримінальної справи за частиною 1 статті 263 Кримінального Кодексу України.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року № 509-XII, податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції. Завданнями податкової міліції є: запобігання злочинам та іншим правопорушенням у сфері оподаткування, їх розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення; розшук платників, які ухиляються від сплати податків, інших платежів; запобігання корупції в органах державної податкової служби та виявлення її фактів; забезпечення безпеки діяльності працівників органів державної податкової служби, захисту їх від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням службових обов'язків.
Відповідно до абзацу 11 статті 11-1 Закону № 509 перевірки платників податків органами податкової міліції проводяться у порядку, встановленому Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність", Кримінально-процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Стаття 22 Закону № 509 передбачає, що посадовим особам податкової міліції для виконання покладених на них обов'язків надаються права, передбачені пунктом 1, частиною першою пункту 2, пунктами 3 та 6 статті 11 цього Закону, а також пунктами 1 - 4, абзацами другим, третім, шостим пункту 5, пунктами 6 - 12, 14, підпунктами "а" і "б" пункту 15 (з урахуванням положень цього Закону, інших законів з питань оподаткування), пунктом 16 із дотриманням правил проведення податкових перевірок, встановлених законодавством, пунктами 17, 19, 23, 24, 25, 27, 28, 30 статті 11, статтями 12 - 151 Закону України "Про міліцію". На податкову міліцію поширюються вимоги, встановлені статтями 3 і 5 Закону України "Про міліцію".
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.М. Гарань.