Копія
Справа № 2- 628, 09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2009 Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючої-судді Добриднюк Н.О.
за участю секретаря Мельніченко Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом ОСОБА_2 до Журжинецької сільської ради Лисянського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Журжинецької сільської ради Лисянського району Черкаської області та просить визнати за ним право власності на: житловий будинок з надвірними спорудами в АДРЕСА_1 та право на користування присадибною земельною ділянкою; земельну ділянку відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧР №027778, виданого на підставі рішення Журжинецької сільської ради №6-2 від 04.04.2003 р., що належать ОСОБА_3.
В судовому засіданні позивач позов підтримав і, в його обґрунтування суду пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер – ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої належить житловий будинок з надвірними спорудами в АДРЕСА_1, розташований на присадибній земельній ділянці 0,58 га.; земельна ділянка відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЧР №027778, виданого на підставі рішення Журжинецької сільської ради №6-2 від 04.04.2003 р. на ім’я ОСОБА_4, яку він заповідав на його користь, відповідно до заповіту, посвідченого Журжинецькою сільською радою №47.
Під час підготовки документів для оформлення спадщини з’ясувалось , що будинок в с.Журжинці входить до складу спадкової маси, але документи на право власності сільська рада не видавала. Будучи спадкоємцем за заповітом він фактично вступив в управління спадковою масою, оскільки утримує правовстановлюючі документи на спадкову масу, ремонтує житловий будинок, замовив виготовлення технічної документації на житловий будинок. Враховуючи те, що оформити спадщину у нотаріальній конторі без документів на будинок неможливо, то позивач просить визнати право власності на спадкове майно, що належало покійному ОСОБА_3 за ним.
Представник відповідача позов визнав, не заперечує проти його задоволення та повідомив суду, що дійсно на ім’я ОСОБА_3 в АДРЕСА_1 зареєстроване будинковолодіння, на яке документи на право власності не видавалися. Будинковолодіння ОСОБА_3. побудував власною працею та на власні кошти.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Журжинці Лисянського району Черкаської області помер ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок з надвірними спорудами в АДРЕСА_1, розташований на присадибній земельній ділянці 0,58 га.; земельна ділянка відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЧР №027778, виданого на підставі рішення Журжинецької сільської ради №6-2 від 04.04.2003 р.
Під час підготовки документів для оформлення спадщини з’ясувалось, що на житловий будинок відсутні правовстановлюючі документи. Відповідно до довідки Журжинецької сільської ради №549 від 27.10.2009 за померлим ОСОБА_3 рахується житловий будинок з надвірними спорудами по АДРЕСА_1, але документи на право власності сільська рада не видавала.
Відповідно до ст.331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа яка виготовила річ зі своїх матеріалів, є власником цієї речі.
Будинок ОСОБА_3 побудував власною працею та на власні кошти.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання права власності на майно, у разі коли це право оспорюється, або не визнається, а також у разі втрати документів на право власності на майно.
В судовому засіданні достовірно встановлено належність ОСОБА_3 будинковолодіння в АДРЕСА_1 Лисянського району Черкаської області, але право власності на дане будинковолодіння необхідно визнати за ОСОБА_2, так як ОСОБА_3. помер. Оскільки прийняття спадщини частинами не допускається, тому в силу ст.1268 ЦК України за ОСОБА_2 необхідно визнати право власності на все спадкове майно, що належало покійному ОСОБА_3
Згідно ст.1225 ЦК України, до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, тому за ОСОБА_2 необхідно визнати право користування присадибною земельною ділянкою по АДРЕСА_1, якою користувався ОСОБА_3
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.331, 392, 1225, 1268 Цивільного кодексу України, ст.ст.5, 10, 11, 57, 58, 60, 107, 174, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов, ОСОБА_2 до Журжинецької сільської ради Лисянського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно, задоволити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на будинковолодіння по АДРЕСА_1, що зареєстроване на ім’я ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_2 право користування присадибною земельною ділянкою по АДРЕСА_1, якою користувалася ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЧР №027778, виданого на підставі рішення Журжинецької сільської ради №6-2 від 04.04.2003 року на ім’я ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий – підпис.
ВІРНО.
Суддя Лисянського
районного суду Н. О. Добриднюк
- Номер: 2/845/11
- Опис: про визнання особи втратившою право на житло
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-628
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Добриднюк Ніна Олександрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.06.2011
- Дата етапу: 11.08.2011