Справа № 22-ас-28 2007 року Головуючий суддя у І інстанції - Коробов СО.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк 3.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 березня 2007 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка 3.І.
суддів Шимківа СС, Ковалевича СП.
з участю секретаря судового засідання Іванової І.С.,
сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Рівненського районного суду від 7 листопада 2006 року у справі за його адміністративним позовом до Державної податкової адміністрації у Волинській області та Управління МВС України у Волинській області про визнання протиправними рішень, дій та бездіяльності податкової і ветеринарної міліції та про зобов'язання відповідачів повернути незаконно вилучені м"ясопродукти,
встановила:
Постановою Рівненського районного суду від 7 листопада 2006 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні адміністративного позову до Державної податкової адміністрації у Волинській області та Управління МВС України у Волинській області про визнання протиправними рішень, дій та бездіяльності податкової і ветеринарної міліції та про зобов"язання відповідачів повернути незаконно вилучені мясопродукта.
В поданій на цю постанову апеляційній скарзі позивач, вважаючи такий висновок місцевого суду незаконним, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просить апеляційний суд його скасувати й ухвалити у справі нове рішення про задоволення його позову.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
При розгляді даної справи судом встановлено, що 1 березня 2006 року недалеко від м. Луцька під час проведення операції "Контрабанді - стоп" працівники податкової міліції ДПА у Волинській області з метою встановлення походження товару та законності його транспортування територією України затримали автомобіль під керуванням позивача, в якому він без документів перевозив 4764 кг м'ясопродуктів.
Ці м'ясопродукти на підставі акту відділу ветеринарної міліції УМВС України у Волинській області від 11 березня 2006 року були вилучені з обігу як неякісні та небезпечні продукти і передані на відповідальне зберігання ТОВ "Волинь-Євробізнес", тобто третій особі, а матеріали по них направлені начальнику відділу ветеринарної міліції при УМВС України у Волинській області, управлінню ветеринарної медицини та головному
державному санітарному лікарю Волинської області для вирішення питання про подальший обіг вилученої м"ясопродукції.
Згідно зі статтями 1 і 5 Закону України "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції" вся продукція, на яку (як у даному випадку) немає передбачених законодавством відповідних документів, які б підтверджували якість та безпеку цієї продукції, вважається неякісною та небезпечною продукцією і підлягає обов"язковому вилученню з обігу.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про ветеринарну медицину" працівники підрозділів ветеринарної міліції комплектуються виключно лікарями ветеринарної медицини, які за посадами є державними інспекторами ветеринарної медицини, і згідно з правилами ст. ст. 12 і 13 цього Закону мають право забороняти внутрішньодержавні перевезення та реалізацію продукції тваринного походження, яка не відповідає ветеринарно-санітарним вимогам, оскільки відповідно до закону була неякісною та небезпечною.
Передбачених законодавством відповідних документів, які б підтверджували якість та безпеку вилученої продукції, позивач не представив суду до цього часу. Пояснення ОСОБА_1 та показання свідків з його боку про одночасне придбання ними значної кількості м"ясних продуктів на ринку виключно для власного споживання є непереконливими, через що судом відхилені.
Неприйняття компетентним органом - до числа яких відповідачі у даній справі не відносяться - рішення про подальшу долю вилученої у позивача м"ясопродукції (яка вже близько року зберігається в третьої особи) не є підставою для задоволення його позову у даній справі, включно з вимогами про її повернення.
Тому з урахуванням усього викладеного вище апеляційний суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги позивача як безпідставні задоволені бути не можуть.
Доводи поданої апеляційної скарги правильності цього висновку не спростовують.
Керуючись ст.ст, ст.ст. 11, 138, 195, 198, 200, 205 КАС України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Постанову Рівненського районного суду від 7 листопада 2006 року залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.