Копія
Справа № 2 –666 2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2009 р. Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючої –судді Добриднюк Н.О.
за участю секретаря Мельниченко Т. І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом ОСОБА_1 до Бужанської сільської ради Лисянського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Бужанської сільської ради Лисянського району Черкаської області і просить визнати за ним право власності на спадкове майно, що складається з майнового паю.
В судовому засіданні позивач свій позов підтримав і, в його обгрунтування, суду пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бужанка Лисянського району Черкаської області помер його батько, ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства.
Після смерті батька він , в установленому законом порядку і в установлені строки, з заявою до Лисянської нотаріальної контори про прийняття спадщини не звертався, так як на той час свідоцтво про право власності на майновий пай не видавалося. У березні 2009 року його було викликано до сільської ради, де йому передали свідоцтво про право власності на майновий пай, виписане на батька. Маючи на руках свідоцтво про право власності на майновий пай члена сільськогосподарського підприємства він вважав, що набув права власності на спадкове майно. Ніхто до нього ніяких претензій не пред’являв.Він утримував у себе свідоцтво на майновий пай, отримував по ньому орендну плату, тобто фактично розпоряджався майном. На даний час постало питання оформлення спадщини в нотаріальній конторі, але йому відмовлено за пропуском строку звернення за спадщиною. Оскільки свідоцтво про право на майновий пай йому передано лише у березні 2009 року, раніше заявити своє право на вказане спадковае майно він не міг, тому вважає, що строк пропущено з поважної причини і просить визнати за ним право власності на вказане спадкове майно.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав і не заперечує проти його задоволення. Дійсно свідоцтво про право власності на майновий пай було видано лише у 2009 році, раніше такі свідоцтва не видавалися.
Вислухавши сторони вивчивши матеріали справи, суд вважає , що заявлені вимоги підлягають до задоволення.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бужанка Лисянського району Черкаської області помер ОСОБА_2 . Позивач є спадкоємцем першої черги за законом. В
установлений законом строк та в законному порядку позивач не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, так як були відсутні правоустановлюючі документи на спадкову масу. Правоустановлюючий документ на спадкову масу позивач огтримав лише в березні 2009 року, тому строк звернення за спадщиною ним пропущено з поважної причини. Після отримання свідоцтва про право власності на майновий пай позивач утримував вказане свідоцтво, розпоряджався майном, отримував орендну плату за користування пайовим майном, що свідчить про прийняття ним спадщини, тому за ним необхідно визнати право власності на дане спадкове майно.
Керуючись ст.525,529, 549, 550 (1963 р.)ЦК України ст. 5, 10, 11, 57, 58, 60,84, 107, 130, 174, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України , суд
В и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Бужанської сільської ради Лисянського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на майновий пай, відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ЧЕ-Х № 147011, виданого 17 березня 2009 року Бужанською сільською радою Лисянського району Черкаської області на ім’я ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча- підпис
ВІРНО:
Cуддя Лисянського
районного суду Н. О. Добриднюк