Копія
Справа № 2-582, 2009
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2009 року Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючої-судді Добриднюк Н.О.
за участю секретаря Мельниченко Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом ОСОБА_2 до Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області і просить визнати за ним право власності на спадкове майно, що складається з житлового будинку з надвірними спорудами, земельної ділянки, майнового паю та грошових вкладів, а також визнати за ним право користування присадибною земельною ділянкою.
В судовому засіданні позивач свій позов підтримав і, в його обґрунтування, суду пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Виноград Лисянського району Черкаської області померла ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться в с. Виноград Лисянського району Черкаської області, на земельну ділянку , відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку, майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства та грошові вклади. Житловий будинок з надвірними спорудами ОСОБА_3 будувала за кошти і своєю працею. За життя ОСОБА_3 все своє майно заповіла йому.
Після смерті ОСОБА_3 він, в установленому законом порядку і в установлені строки, з заявою до Лисянської нотаріальної контори про прийняття спадщини не звертався, так як проживає в спадковому будинку, користується ним та присадибною земельною ділянкою, утримує у себе Державний акт на право власності на землю, свідоцтво про право власності на майновий пай члена сільськогосподарського підприємства та ощадні книжки бабусі, тому вважав, що набув права власності на спадкове майно. Ніхто до нього ніяких претензій не пред’являв. На даний час постало питання оформлення спадщини в нотаріальній конторі, але при перевірці документів на оформлення спадщини було виявлено, що у спадкодавця відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок з надвірними спорудами, такі документи їй не видавалися. Через відсутність правовстановлюючих документів на будинок неможливо оформити спадщину в нотарільній конторі, тому він вимушений звернутися до суду. Оскільки прийняття спадщини частинами не допускається, то просить визнати за ним право власності на все спадкове майно.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав і не заперечує проти його задоволення. Пояснив, що дійсно за покійною ОСОБА_3 в с. Виноград Лисянського району Черкаської області числиться житловий будинок з надвірними спорудами на праві приватної власності. Вказаний житловий будинок з надвірними спорудами ОСОБА_3 побудувала за власні кошти і своєю працею. Оскільки раніше не проводилася в сільській місцевості паспортизація житлового фонду, то документи про право власності на даний будинок ОСОБА_3 не видавалися.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Виноград Лисянського району Черкаської області померла ОСОБА_3. Позивач є спадкоємцем за заповітом. В установлений законом строк та в законному порядку позивач не звернувся до нотарільної контори із заявою про прийняття спадщини але фактично спадщину прийняв, так як проживає в спадковому будинку, управляє та володіє спадковим майном. Однак, отримати документи про право власності на спадкове майно в нотаріальній конторі він позбавлений можливості через те, що у спадкодавця відсутні документи про право власності на житловий будинок,і тому нотаріальна контора не може видати свідоцтво про право на спадщину.
Відповідно до ст. 331 ЦК України про право власності на нову річ, яка виготовлена
( створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. власник майна може пред’явити позов про визнання йому права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою ( ст. 392 ЦК України).
В судовому засіданні беззаперечно встановлено належність ОСОБА_3 будинковолодіння в с. Виноград Лисянського району Черкаської області, про що свідчить довідка сільської ради № 845 від 09.10.2009 року, а також про це пояснив в судовому засіданні представник сільської ради, але право власності на вказане будинковолодіння необхідно визнати за позивачем, оскільки ОСОБА_3 померла. Так як, вбачається ч.2 ст. 1268 ЦК України, прийняття спадщини частинами не допускається, то за позивачем необхідно визнати право власності на все спадкове майно.
Згідно до ст. 1225 ЦК України, до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності, або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені. До спадкоємців житлового будинку інших будівель та споруд переходить право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом. Успадковуючи спадковий будинок з надвірними спорудами позивач успадковує і вказану земельну ділянку, оскільки заповітом даний розмір не змінено.
Керуючись ст. 331, 392, 1225, 1261, 1268, ЦК України, ст. 5, 10, 11, 57, 58, 60, 84, 107, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області про визнання права власності на спадкове майно, задоволити.
Визнати ОСОБА_2 за право власності на будинковолодіння, розташоване в АДРЕСА_1 та право користування присадибною земельною ділянкою в розмірі 0, 60 га, що зареєстровано за ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку, відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії II-ЧР №050791, виданого 18 червня 2002 року Виноградською сільською радою Лисянського району Черкаської області на ім’я ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Визнати за ОСОБА_2 право власності на майновий пай відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ЧЕ-Х № 156164, виданого 29 грудня 2002 року Виноградською сільською радою Лисянського району Черкаської області на ім’я ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Визнати за ОСОБА_2 право власності на грошові вклади з нарахованими відсотками, що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 у філії 2971/021 Лисянського ощадного банку в с. Виноград відкритих на ім’я ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча – підпис
ВІРНО:
Суддя Лисянського
районного суду Н.О. Добриднюк
Рішення набрало законної сили « 30 » листопада 2009 р.
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи Лисянського районного суду Черкаської області.
Суддя Лисянського
районного суду Н.О. Добриднюк.
- Номер: 2/407/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-582
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Добриднюк Ніна Олександрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.06.2011
- Дата етапу: 15.08.2011