Справа № 2 - 817/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2009 року м. Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області
у складі: головуючого судді Дудніченка В.М.
при секретарі Некречій Н.Я.
за участю позивачки ОСОБА_1
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородки цивільну справу провадження в якій відкрито за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом. ОСОБА_3 обгрунтовує тим, що фактично сімейно – шлюбні стосунки, ведення спільного господарства з відповідачем вони припинили з 24 серпня 2008 року. Причиною було те, що вони мають несумісні характери, що є підставою для постійних сварок і непорозумінь. Відновлювати сімейно – шлюбні стосунки не бажають, спору про розподіл спільного майна немає. Малолітня дочка сторін ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає і після розірвання шлюбу буде проживати з нею. З позовом про стягнення аліментів на їх утримання з відповідача вона буде звертатись окремо.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю і просить його задовольнити, оскільки примирюватись з відповідачем та відновлювати сімейно – шлюбні стосунки з ним вона не бажає.
Належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не з’явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи без його участі.
Судом встановлено, що 17.08.2007 року сторони зареєстрували шлюб в у Відділі РАЦС Звенигородського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 127 (а.с. 5).
06.10.2008 року позивачка народила дочку ОСОБА_5 (а.с. 6).
Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню через те, що сім'ю зберегти неможливо, оскільки сторони фактично припинили сімейно-шлюбні стосунки з 24 серпня 2008 року і відновлювати їх не бажають. Малолітня дочка сторін ОСОБА_4 проживає з позивачкою, спору про її місце проживання та утримання немає.
Згідно ч. 2 ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Ч. 2 ст. 112 СК України встановлено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Від сплати державного мита за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАЦС позивачка звільнені на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року «Про державне мито».
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивачки необхідно стягнути сплачені нею судові витрати, а саме: 30 гривень сплачених витрати з інформаційно-технічного забезпечення та в дохід держави 8,50 гривень судового збору; 17 гривень державного мита за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАЦС.
За таких обставин суд вважає, що позов ОСОБА_1 слід задовольнити, а шлюб між сторонами розірвати.
На підставі ст. 104, 105, 110, 112 СК України, керуючись ст. 10, 60, 88, 212 - 215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
ОСОБА_3 Миколаївни задовольнити повністю.
Шлюб між гр. ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 17 серпня 2008 року у Відділі РАЦС Звенигородського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 127, розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачені нею судові витрати:
30 гривень (тридцять гривень) витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.
Стягнути з ОСОБА_2 анатолійовича в дохід держави судовий збір в сумі 8,50 (вісім гривень 50 коп) гривень та державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАЦС в сумі 17 гривень (сімнадцять гривень).
ОСОБА_1 від сплати судового збору та державного мита за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАЦС звільнена на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року «Про державне мито».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги , рішення якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом Черкаської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Черкаської області через Звенигородський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, чи без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя