Судове рішення #7121954

                                                                                                             Справа № 1-1178/2009 рік

                                                           В И Р О К

                                                  ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

04 грудня  2009 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:

                       головуючого - судді Бобкової Н.В.

                       при секретарі -   Єрмійчук А.В.

за участю      прокурора -    Нечепоренка Р.Л.

                     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу за обвинуваченням

           ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця  ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3,  розлученого, працюючого по найму, прож. в ІНФОРМАЦІЯ_4 б. 8 кв.4, зареєстрованого за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_5,   раніше  судимого: 25.09.2009 р. за ст. 309 ч.1 КК України до штрафу в дохід держави в сумі 850 грн.,-  

в скоєнні злочину, передбаченого ст.  358 ч.1,3  КК України, -                                                

                                                в с т а н о в и в :

             ОСОБА_1 скоїв підроблення документа, який видається чи посвідчується установою, з метою використання  його підроблювачем та використання за відомо підробленого документа при наступних обставинах.

             В другій половині червня 2009 р. ОСОБА_1, перебуваючи біля магазину «Поліс» по вул. Сквирське шосе в м. Білій Церкві знайшов пенсійне посвідчення №17/165304, вид. 14.06.1997 р. Управлінням соцзахисту населення Білоцерківського міськвиконкому на ім’я ОСОБА_2, яке забрав та приніс до місця свого проживання – АДРЕСА_1, де власноручно підробив його – видалив фото власниці, вклеїв  свою фотокартку та вніс зміни шляхом підчистки ім’я та по-батькові  власника, після чого зберігав посвідчення  в кишені одягу  з метою використання.              

             28.08.2009 р. об 11 год. 51 хв. ОСОБА_1 знаходячись в приміщенні  залізничного вокзалу ст. Біла Церква, використав вищевказане підроблене посвідчення шляхом придбання в білетній касі залізничного вокзалу ст. Біла Церква  пільгового квитка №415629 для безкоштовного проїзду електропоїздом від ст. Біла Церква до ст. Миронівка.

            Того ж дня, близько 12 год. працівники міліції на території залізничного вокзалу при перевірці документів затримали ОСОБА_1 та вищевказане підроблене посвідчення виявили та вилучили.

            Згідно висновку техніко-криміналістичної експертизи документа №473 від  07.09.2009 р.,  пенсійне посвідчення №17/165304 на ім’я ОСОБА_3, містить ознаки підробки, а саме дане посвідчення зазнало підроблення шляхом заміни окремих його елементів, підчистки деяких елементів (літер) рукописних записів та дописки інших елементів (літер). Згідно дослідницької частини даного висновку, під заміною окремих його елементів слід розуміти заміни фотокартки.  

            Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1, вину у скоєнні інкримінованого йому злочину визнав повністю, ствердив суду обставини його скоєння, зазначені в обвинуваченні, вказав при цьому, що в  другій половині червня 2009 р.   біля магазину «Поліс» по вул. Сквирське шосе   знайшов пенсійне  посвідчення на ім’я ОСОБА_2, яке забрав та приніс до місця свого проживання, де власноручно підробив його – видалив фото власниці, вклеїв  свою фотокартку та вніс зміни шляхом підчистки ім’я та по-батькові  власника, після чого зберігав посвідчення  в кишені одягу  з метою використання.              

             28.08.2009 р.   в приміщенні  залізничного вокзалу ст. Біла Церква, використав вищевказане підроблене посвідчення шляхом придбання в білетній касі залізничного вокзалу ст. Біла Церква  пільгового квитка №415629 для безкоштовного проїзду електропоїздом від ст. Біла Церква до ст. Миронівка. В подальшому був затриманий працівниками міліції і підроблене посвідчення у нього було вилучено.

             У скоєному  чисто сердечно розкоюється, просить суворо не карати і не позбавляти волі.

            Визнаючи себе повністю винним у скоєнні вищевказаних дій,  ОСОБА_1,  в силу ст.299 КПК України просив суд не досліджувати докази по справі, зібрані досудовим слідством стосовно фактичних обставин, які не оспорює. В зв’язку з зазначеним суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин, які не оспорюються, права та наслідки вказаної відмови підсудному при цьому детально роз’яснено.

             Кваліфікацію дій  ОСОБА_1 за ст.358 ч.1 та ч.3 КК України суд рахує вірною, поскільки  він  скоїв підроблення документа - пенсійного посвідчення, яке видається установою та надає права, з метою використання його підроблювачем та скоїв використання завідомо підробленого документа.

            Обираючи покарання підсудному, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особу підсудного, обставини справи.

            ОСОБА_1 чистосердечно розкоюється у вчиненому, як особа за місцем проживання характеризується  формально позитивно,  сприяв слідству - наведені обставини суд розцінює як пом’якшуючі відповідальність і рахує доцільним призначити покарання у вигляді  штрафу в дохід держави.

             Оскільки ОСОБА_1 вчинив інкримінований злочин до засудження судом  25.09.2009 р. за ст. 309 ч.1 КК України до штрафу в дохід держави, вказаний вирок має виконуватися  окремо.

             Речовий доказ – посвідчення, яке долучено до справи, необхідно залишити в справі.

             На підставі викладеного, керуючись ст.ст.321-324 КПК України,-

                                               З А С У Д И В :

             ОСОБА_1  визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України та ч.3 ст.358 КК України  і призначити  покарання :

-     за ст.358 ч.1 КК України - у вигляді   штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

-     за ст.358 ч.3 КК України -  у вигляді   штрафу в розмірі 50 (п’ятидесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

            На підставі ст.70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання

більш суворим  і остаточно    призначити  ОСОБА_1  покарання у вигляді  штрафу в розмірі 50 (п’ятидесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що стапновить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

           Речовий доказ по справі: підроблене посвідчення – залишити в справі.

           Запобіжний захід засудженому до вступу вироку  в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

          Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Київської області протягом 15 діб після проголошення.

         Головуюча:                                              Н.В.Бобкова

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація