Судове рішення #712256
Справа №2-885 2007року

Справа №2-885 2007року

 

РІШЕННЯ ИМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

09 лютого 2007року   Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Данько В.В., при секретарі - Бєлової Т.В., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про укладення окремого договору найму на житлове приміщення, -

 

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідачів про укладення окремого договору найму на житлове приміщення, посилаючись на те, 14.03.2006 року її мати отримала 4-х кімнатну ізольовану квартиру АДРЕСА_1 на сім "ю з п"яти чоловік. Договір найму житлового приміщення укладений з відповідачем ОСОБА_2. В квартирі прописані: позивач, її неповнолітній син - ОСОБА_5, мати позивача - ОСОБА_6, сестри позивача - ОСОБА_3 та ОСОБА_4. При вселенні в квартиру за загальною домовленістю, позивачка з чоловіком заселилася в кімнату площею 10,0 кв. м., їх 16-річний син в кімнату площею 7,7 кв. м., ОСОБА_3 в кімнату площею 7,7 кв. м., ОСОБА_4 в кімнату 15,7 кв. м., ОСОБА_6 , як проживала, так і проживає зі своїм чоловіком АДРЕСА_2. Влітку 2006року, між сторонами стали виникати конфлікти з приводу користування квартирою. Коли неповнолітній ОСОБА_7 знаходився на відпочинку, відповідачі без згоди позивача винесли речі сина з кімнати, що він займає та повісили на двері замок. До теперішнього часу позивач та її син, не мають доступу в кімнату, відповідачі з житлової кімнати фактично перетворили її в другу кухню. Позивачка неодноразово намагалася вирішити питання з приводу користування квартирою мирним шляхом, прохала відповідачів через виконавчий комітет Комінтернівську районну в м. Харкові раду розділити особові рахунки добровільно, однак відповідачі в останній момент відмовилися.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, відповідачі проти задоволення позову не заперечували.

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Згідно рішення виконавчого комітету Орджонікідзевськірайонної в м. Харкові ради НОМЕР_1, ОСОБА_6 отримала 4-х кімнатну ізольовану квартиру АДРЕСА_1 на сім"ю з 5-ти чоловік, та 20.03.2006 року на дане приміщення отримала ордер НОМЕР_2 (а.с. 5).

Вказана квартира складається з 4-х ізольованих кімнат площею 7,7 кв. м., 10,0 кв. м., 10,7 кв. м., 15,7 кв. м., загальною житловою площею 44,10 кв. м.. Договір найму житлового приміщення укладений з ОСОБА_6.

Згідно витягу з домової книжки про склад сім"ї та прописці НОМЕР_3, в квартирі АДРЕСА_1 прописані: позивачка, її неповнолітній син - ОСОБА_7, мати позивачки - ОСОБА_6, та сестри позивачки - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а. с. 6).

При вселені в квартиру, за загальною домовленістю, позивачка зі своїм чоловіком - ОСОБА_8. заселилися в кімнату площею 10,0 кв. м., син позивачки в кімнату площею 7,7 кв. м., ОСОБА_3 в кімнату площею 15,7 кв. м.. Мати позивачки - ОСОБА_6, як проживала, так і проживає зі своїм чоловіком АДРЕСА_2.

Влітку 2006 року між: сторонами стали виникати конфлікти з приводу користування квартирою. Того ж року, коли неповнолітній ОСОБА_7 знаходився на відпочинку, сестри позивача без її згоди винесли речі сина з кімнати, що він займає та повісили на двері замок. До теперішнього часу ні позивач, ні її син, не мають доступу в кімнату.

 

Згідно довідки Харківської міської клінічної лікарні НОМЕР_4, ОСОБА_1 знаходиться на 11 неділі вагітності.

Згідно ст. 104 ЖК України, член сім"ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім"ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам ст. 63 ЖК України.

Виходячи з житлової площі квартири 44,10 кв. м., на кожного з 5-х приходиться по 8,82 кв. м. Таким чином, позивач та її син мають право користуватися в квартирі 17,64 кв. м..

Тому суд вважає, що позивачу необхідно виділити в користування кімнати площею 10,0 кв. м. та 7,7 кв. м., що складає 17,7 кв. м..

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10,11,209,214-215,224-226 ЦПК України, ст.ст. 63,64,104 ЖК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Виділити ОСОБА_1 та її неповнолітньому сину - ОСОБА_7 в користування кімнати площею 10,0 кв. м. та 7,7 кв. м. в квартирі АДРЕСА_1.

Змінити договір найму житлового приміщення квартири АДРЕСА_1, укладений з ОСОБА_2 та зобов "язати виконавчий комітет Комінтернівської районної в м. Харкові ради укласти з ОСОБА_3 окремий договір найму на ізольовані кімнати площею 10,0 кв. м. та 7,7 кв. м.

Підсобні та інші допоміжні приміщення в квартирі АДРЕСА_1 залишити в загальному користуванні.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

Суддя

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація