Справа № 2-510/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне
19 лютого 2007 року Івано-Франківський міський суд Івано-
Франківської області в складі:
головуючого - судді Островського Л.Є.
секретаря Попович Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТзОВ „Торгова мережа „Фаворит", третя особа -ОСОБА_2про зміну формулювання причин звільнення, оплату середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки та стягнення моральної шкоди, суд, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТзОВ „Торгова мережа „Фаворит", третя особа -ОСОБА_2про зміну формулювання причин звільнення, оплату середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки та стягнення моральної
шкоди.
Позивач позов в судовому засіданні підтримала з підстав, які викладені у її позовній заяві, просить позов задоволити, змінити формулювання причин звільнення з ст. 41 п. 2 КЗпП України на ст. 38 КЗпП України, стягнути середній заробіток за час затримки видачі трудової книжки та 2000 грн. заподіяної моральної шкоди
Представник відповідача в судові засідання не з'являвся, про час та день розгляду справи повідомлявся належно, про причини неявки суд не повідомив.
Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
Встановлено, що ОСОБА_1 з 26.06.2006 року працювала у відповідача на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1.
02.08.2006 року ОСОБА_1 подала заяву про звільнення з роботи за ст. 38 КЗпП України у зв'язку із необхідністю догляду за малолітньою дитиною, однак всупереч поданій заяві із направленої їй 08.09.2006 року трудової книжки вона дізналась, що звільнена з роботи з 01.08.2006 року за ст. 41 п. 2 КЗпП України у зв'язку із втратою довір'я.
Суд вважає, іцо звільнення за вказаною статтею позивачки є незаконним, оскільки будь яких протизаконних дій під час виконання нею трудових обов'язків вона не вчиняла, відповідачем не представлено будь яких доказів на підтвердження під ставності звільнення позивачки за ст. 41 п. 2 КЗпП України.
Згідно показів позивачки та представлених доказів їй не видано трудової книжки у день звільнення, інших доказів, які б спростовували дане твердження представником відповідача не представлено, а тому відповідно до вимог ч. 6 п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року № 58 вимоги позивача щодо виплати йому середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки є підставними.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що слід змінити формулювання причин звільнення ОСОБА_1 з ст. 41 п. 2 КЗпП України на ст. 38 КЗпП України - за власним бажанням, оскільки крім наказу про звільнення з роботи позивача у зв'язку із втратою довір'я інших доказів про обґрунтованість звільнення суду не представлено.
Суд вважає, що порушення трудових прав позивача завдало їй моральних страждань, однак сума на якій наполягає позивач є занадто завищеною, а тому в цій частині слід задоволити частково.
На підставі ст. 38, 237-1 КЗпП України та керуючись ст. ст. 215-218 ЦПК України, суд,
вирішив:
Позов задоволити частково. Змінити формулювання причин звільнення ОСОБА_1 з ст. 41 п. 2 КЗпП України на ст. 38 КЗпП України - за власним бажанням.
Стягнути з ТзОВ „Торгова мережа „Фаворит" на користь ОСОБА_1 442 грн. 09 коп. середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки та 200 грн. заподіяної моральної шкоди.
Стягнути з ТзОВ „Торгова мережа „Фаворит" на користь держави 67 грн. державного мита.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.