Судове рішення #7133684

справа №  2-а-377/09  

категорія  6.14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2009 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Хаюка С.М.,

при секретарі -       Шевчук Т.А.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Прокурора Богунського району м. Житомира в інтересах держави в особі  Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до   Відкритого акціонерного товариства "Житомирвтормет"  про  стягнення 2040,00 грн.,-

встановив:

Прокурор звернувся до суду з вказаним позовом в якому зазначив, що відповідачем порушено вимоги чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів. У зв"язку з цим до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 2040, 00 грн., які прокурор просить стягнути з відповідача в судовому порядку.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з"явився.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.20.1996 року, "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року, Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 (далі - Положення) та Порядком скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 30.12.1998 р. № 222 (далі - Порядок).

Згідно з ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", регулярна інформація про емітента є річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється: для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно; для емітентів облігацій - з дня реєстрації випуску облігацій до 31 грудня звітного року включно. Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Емітент має право додатково подавати іншу інформацію. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Відповідно до п.6 гл. 7 розділу 5 Положення, до складу річної інформації, що подається до Комісії, додається копія протоколу загальних зборів емітента, які проведені за звітний період та на яких затверджено результати діяльності емітента за звітний рік. Копія протоколу повинна бути прошнурована, пронумерована та скріплена відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента. На зворотному боці останньої сторінки копії протоколу робиться такий напис: "Прошнуровано, пронумеровано та скріплено відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента (кількість) сторінок". У разі, якщо загальні збори, що затверджують результати діяльності за звітний рік, відбулись після розкриття річної інформації, емітент має у двотижневий строк з дати проведення загальних зборів подати (надіслати) до Комісії копію протоколу загальних зборів.

З матеріалів справи вбачається, що постановою про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів № 434 від 02.12.2008 року до відкритого акціонерного товариства "Житомирвтормет" застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 510 грн. за не надання Житомирському територіальному управлінню Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до річного звіту за 2005 рік копії протоколу № 1-06 загальних зборів акціонерів, які відбулися 27.06.2006 року та на яких затверджувалися результати діяльності за 2005 рік.

Відповідно до ст.41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. До особливої інформації належать відомості про: зміну складу посадових осіб емітента; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.

Відповідно до п. 6 глави 2, розділу 2 Положення, до інформації про зміну складу посадових осіб емітента відноситься інформація про звільнення або призначення посадових осіб емітента, які вважаються такими відповідно до законодавства. Датою вчинення дії вважається дата прийняття рішення відповідним органом управління емітента щодо зміни складу посадових осіб емітента. У повідомленні розкривається така інформація: назва уповноваженого органу емітента, який прийняв рішення про зміну складу посадових осіб, дата прийняття рішення, зміст такого рішення (звільнення, призначення посадової особи) із зазначенням підстав такого рішення; інформація про посадову особу із зазначенням прізвища, імені та по батькові, паспортних даних, повної назви посади, на яку призначено або з якої звільнено, частка, якою володіє в статутному капіталі емітента; обґрунтування змін у персональному складі посадових осіб та інформація про наявність у посадових осіб емітента непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини.

Відповідно до п. 11 глави 2, розділу 2 Положення, у разі припинення емітента шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або банкрутства за рішенням вищого органу емітента або суду, відомості про припинення емітента шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або банкрутства за рішенням вищого органу емітента або суду складаються за встановлено формою. Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідного рішення вищим органом емітента, а в разі, якщо припинення емітента відбулося за рішенням суду, то датою виникнення подій вважається дата винесення судом відповідного рішення. У Повідомленні розкривається така інформація: дата прийняття рішення про припинення емітента; назва уповноваженого органу емітента, що прийняв це рішення, причини такого рішення та спосіб припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення, банкрутство), у тому числі дата проведення загальних зборів (для акціонерних товариств), на яких розглядалось зазначене питання, та результати голосування, із зазначенням кількості голосів "за" та кількості голосів "проти". В разі злиття або приєднання зазначаються повне найменування і місцезнаходження всіх осіб, які беруть участь у процедурі злиття або приєднання, умови злиття або приєднання, повне найменування і місцезнаходження юридичної особи, що буде утворена, сума внеску емітента в її статутний капітал, частка емітента у статутному капіталі нового підприємства.

Згідно з гл. 3, розділу 2 Положення, розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, після дня вчинення дії; в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії; подання до Комісії - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії. Якщо емітентом розкрито недостовірну особливу інформацію, то він зобов'язаний вжити заходів щодо спростування розкритої недостовірної особливої інформації у той самий спосіб (способи), якими було розкрито таку недостовірну особливу інформацію. У разі наявності виправлена особлива інформація оприлюднюється емітентом у передбачений цим Положенням спосіб одночасно із спростуванням оприлюдненої недостовірної особливої інформації. Емітент зобов'язаний у семиденний строк з дати встановлення факту розкриття недостовірної інформації емітентом повідомити Комісію про факт оприлюднення недостовірної особливої інформації, надати обґрунтовані пояснення щодо причин оприлюднення недостовірної особливої інформації, надати підтвердження спростування оприлюдненої недостовірної особливої інформації та у разі наявності надати інформацію щодо оприлюднення виправленої особливої інформації.

Постановою № 435-ЖИ від 02.12.2008 року до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 510 грн. за порушення вимог чинного законодавства про цінні папери, а саме: відповідач у річному звіті за 2005 рік подав Комісії завідомо недостовірну інформацію, а саме: згідно зазначеного річного звіту до спостережної ради входять ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, проте відповідно протоколу загальних зборів акціонерів, які відбулися 24.05.2005 року (протокол № 1-05 від 24.05.2005 року) спостережну раду було обрано у складі ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10.

Постановою № 436 - ЖИ від 02.12.2008 року до відкритого акціонерного товариства "Житомирвторитет" застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 510, 00 грн. за не надання до Комісії інформацію про зміни, які відбулися в його господарській діяльності і впливають на вартість цінних паперів або розміру доходу до них, а саме: про прийняття 18.10.2005 року загальними зборами акціонерів рішення про припинення товариства шляхом його приєднанння до ВАТ "Херсонвтормет" ( протокол № 2-05 від 18.10.05); про зміни в персональному складі службових осіб - звільнення членів спостережної ради ОСОБА_6, ОСОБА_8 та призначення членів спостережної ради  ОСОБА_1, ОСОБА_2. За вказане порушення до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 510, 00 грн.

Відповідно до п.1.1 розділу 3 Порядку, припинення діяльності акціонерного товариства шляхом його ліквідації або реорганізації здійснюється на підставі рішення вищого органу товариства або суду.  Зупинення обігу акцій у разі припинення діяльності акціонерного товариства шляхом його реорганізації на підставі рішення вищого органу товариства або суду у такому порядку: протягом семи робочих днів після прийняття рішення про реорганізацію товариство повинно подати до реєструвального органу такі документи: а) заяву про зупинення обігу акцій; б) рішення про реорганізацію і призначення комісії, що засвідчується головою комісії та печаткою товариства. У разі, якщо рішення про реорганізацію і призначення комісії прийнято загальними зборами акціонерів, до реєструвального органу також подається довідка, засвідчена підписами голови і секретаря зборів, голови комісії та печаткою товариства, яка має містити відомості про: загальну кількість акціонерів на дату проведення загальних зборів; кількість та відсоток голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах; найменування емітента та його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; розмір статутного фонду; мету та предмет діяльності; розміщення раніше випущених в обіг цінних паперів (перелік і результати попередніх випусків цінних паперів із зазначенням свідоцтв про реєстрацію випусків цінних паперів та органів, що видали відповідні свідоцтва /із зазначенням за кожним випуском кількості іменних акцій, простих та привілейованих акцій, процентних та безпроцентних облігацій, номінальної вартості та загальної суми випуску, форми випуску/); кількість та відсоток голосів акціонерів, що приймають рішення про реорганізацію і призначення комісії;  порядок голосування; відомості щодо реорганізації товариства (із зазначенням інформації про товариство, що реорганізовується, форму його реорганізації та інформації про товариства, що створюються під час реорганізації. Інформація про товариства, що створюються під час реорганізації, повинна включати дані про організаційно-правову форму, найменування, місцезнаходження товариств, розмір статутного фонду, кількість учасників); порядок та умови обміну акцій у статутному фонді акціонерного товариства, що реорганізовується, на частки у статутному фонді товариств, що створюються внаслідок реорганізації; строк оцінки та викупу акцій в акціонерів, які вимагають цього, у разі, якщо ці акціонери не голосували за прийняття загальними зборами рішення про реорганізацію і звернулись до товариства з письмовою заявою; в) довідку, засвідчену підписами та печаткою реєстратора про передачу йому реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі), із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи та його місцезнаходження. Довідка також повинна містити дані щодо наявності державної частки у статутному фонді емітента на дату прийняття рішення про реорганізацію. У разі самостійного ведення реєстру емітентом надається копія ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - діяльності щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів; г) копію опублікованого згідно з вимогами статті 43 Закону України "Про господарські товариства" повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про реорганізацію, та довідку, яка свідчить про персональне повідомлення усіх акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства), що засвідчені підписом та печаткою товариства.

Відкрите акціонерне товариство не було подано до Комісії документів на зупинення обігу акцій у зв"язку із прийняттям рішення загальними зборами акціонерів 18.10.2005 року про реорганізацію шляхом приєднання до ВАТ "Херсонавтормет", чим порушило вимоги чинного законодавства про цінні папери. Внаслідок чого постановою № 437 - ЖИ від 02.12.2008 року до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 510 грн..

Вказані обставини підтверджуються копіями названих документів про накладення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та іншими документами, що є у матеріалах справи.

На день розгляду справи суми штрафів відповідачем добровільно не сплачені і складають 2040 грн.. Постанови про накладення штрафів відповідачем в установлені законом строки не оскаржені.

Відповідно до ст. ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, відповідно до Законів України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.20.1996 року, "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року, Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків акцій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 30.12.1998 р. № 222, керуючись ст. ст. 94, 158 –163, 167, 186, 254 КАС України, суд-

постановив:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Житомирвтормет" на користь Житомирського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 2040 грн. штрафних санкцій.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                            С.М. Хаюк


  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація