Справа № 2-а-2461/2009
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2009 року Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого – судді Старової Н.А.,
при секретарі Лешко Ю.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІРАП ВДАІ Красногвардійського району АР Крим Вербицького Сергія Васильовича про скасування рішення суб’єкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративною позовною заявою до ІРАП ВДАІ Красногвардійського району АР Крим Вербицького Сергія Васильовича про скасування рішення суб’єкта владних повноважень.
Свої вимоги мотивує наступним. Позивач ОСОБА_1 є користувачем транспортного засобу – легкового автомобілю марки TOYOTA CARINA, реєстраційний номер НОМЕР_1.
23.08.2009 року відповідач ІРАП ВДАІ Красногвардійського району АР Крим Вербицький Сергій Васильович склав протокол серії АК № 027157 по справі про адміністративне правопорушення відносно позивача. Того ж дня, тобто 23.08.2009 року відповідач ІРАП ВДАІ Красногвардійського району АР Крим Вербицький Сергій Васильович ухвалив постанову серії АК № 026097 по справі про адміністративне правопорушення, якою застосував до позивача заходи адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 200,00грн. на підставі частини 5 статті 121 КУоАП.
Згідно з постановою позивач ОСОБА_1 23.08.2009 року о 08 годині 45 хвилин на 508 км автодороги Харків-Сімферополь-Алушта, керуючи автомобілем марки TOYOTA CARINA, реєстраційний номер НОМЕР_1, керував автомашиною без заднього номерного знаку, чим порушив вимоги пункту 2.9. Правил дорожнього руху.
Позивач вважає, що зазначене рішення відповідача не відповідає вимогам закону.
Дійсно, у відповідності із частиною 5 статті 121 КУОАП в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» від 24,09.2008 року № 586-VI підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є «Керування водіями транспортними засобами без номерного знаку».
Однак позивач вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 121 КУпАП.
У відповідності із статтею 18 КУпАП, не є адміністративним правопорушенням дія, яка хоч і передбачена цим Кодексом або іншими законами, що встановлюють відповідальність за адміністративні правопорушення, але вчинені в стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, установленому порядку управління, якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунена іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода.
Позивач вважає, що внаслідок пошкодження задньої рамки, яка утримувала задній номерний знак, він вимушений був доїхати до с. Красногвардійське, щоб замінити цю рамку. Іншої можливості у позивача не було. Тому позивач вважає, що він діяв у стані крайньої необхідності. Крім того, позивач просить прийняти до уваги те, що в протоколі та постанові відсутні посилання на реєстраційний номер автомашини, якою він керував.
На підставі вищевикладеного позивач ОСОБА_1 просить скасувати постанову серії АК № 026097 від 23.08.2009 року, ухвалену ІРАП ВДАІ Красногвардійського району АР Крим Вербицьким Сергієм Васильовичем про застосування до позивача адміністративного штрафу в сумі 200,00грн.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явився, надав суду заяву про залишення позовної заяви без розгляду відповідно до п.5 ч. 1 ст.155 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 155 кодексу адміністративного судочинства України, суд, своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду у разі, якщо у надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Залишення позову без розгляду не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 кодексу адміністративного судочинства України особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Керуючись п. 5 ч.1, ч. 3 ст.155 кодексу адміністративного судочинства України , суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про залишення адміністративної позовної заяви без розгляду –задовольнити.
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до ІРАП ВДАІ Красногвардійського району АР Крим Вербицького Сергія Васильовича про скасування рішення суб’єкта владних повноважень - залишити без розгляду.
Роз’яснити позивачеві, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення з даним позовом до суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.А.Старова