Судове рішення #7135252

                                                                                                                        Справа №2-о-48/09

Р ІШ Е Н Н Я

ІМЕНЕМ          УКРАЇНИ

 28 грудня  2009р.                           Вільногірський міський суд Дніпропетровської обл.

у складі:

головуючого                                  судді                 Болоніної М.Б.

при секретарі                                                           Шараповій О.О.

за участю заявника                                                  ОСОБА_1,

                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вільногірську цивільну справу за заявою  ОСОБА_1 (заінтересовані особи – Біленщинська сільська рада П’ятихатського р-ну Дніпропетровської обл., П’ятихатська державна нотаріальна контора) про встановлення факту родинних відносин,

В С Т А Н О В И В:

До суду звернулась ОСОБА_1 із заявою про встановлення юридичного факту родинних відносин з її  бабою -   ОСОБА_2,  де зазначає наступне.

ОСОБА_2 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 у с.Катеринівка  Біленщинської сільської ради П’ятихатського р-ну Дніпропетровської обл., мала дівоче прізвище «ОСОБА_7». Приблизно у 1938-1941р.р. вона одружилась із ОСОБА_3, прийняла його прізвище, ІНФОРМАЦІЯ_5. у них народився син – ОСОБА_4, батько заявника, який був єдиною дитиною у сім’ї. ОСОБА_4 мав двох дітей – сина ОСОБА_5, та доньку ОСОБА_6, як після одруження прийняла прізвище чоловіка – ОСОБА_1.

Дід заявника – ОСОБА_3 –  помер приблизно у 1952р., свідоцтво про його смерть не збереглося.  Брат заявника – ОСОБА_6 – помер ІНФОРМАЦІЯ_6 Батько заявника – ОСОБА_4 – помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Баба заявника – ОСОБА_2 – померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

 ОСОБА_1 смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина  у вигляді земельної ділянки площею 9,460га на території Біленщинської сільської ради П’ятихатського р-ну Дніпропетровської обл.

При зверненні заявника, яка є єдиним спадкоємцем, до держнотаріуса для оформлення спадщини було виявлено, що  у свідоцтві  про народження  батька заявника прізвище його матері зазначено як «ОСОБА_7», актовий запис про укладення шлюбу між нею та ОСОБА_3 відсутній, у зв’язку з чим заявнику було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Факт встановлення родинних відносин з її бабою ОСОБА_2 має для заявника юридичне значення, оскільки дозволить їй отримати свідоцтво про право власності на спадщину.  

У судовому засіданні заявник підтримала заяву в повному обсязі, суду  також пояснила, що  в усіх  документах, виданих за життя  її баби, у тому числі у паспорті і свідоцтві про смерть,  її прізвище було зазначено як « Кривцун», тільки при отриманні нотаріусом актового запису про народження батька заявника – ОСОБА_4 –  було виявлено, що його матір’ю записана ОСОБА_7, тобто із зазначенням її дошлюбного прізвища.

Заінтересовані особи по справі – Біленщинська сільська рада П’ятихатського р-ну Дніпропетровської обл. та П’ятихатська державна нотаріальна контора – своїми листами (ар.с.27,31) просили справу розглядати без  участі їх представників, заперечень проти задоволення заяви не висловили.

Вислухавши пояснення  заявника, показання свідків ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, які підтвердили родинні відносини заявника з її бабою, ОСОБА_2,  дослідивши та оцінивши у сукупності надані по справі докази, у тому числі свідоцтво про народження заявника, згідно якого  її  батьком є ОСОБА_4 (ар.с.6),  свідоцтво про шлюб заявника з ОСОБА_11 (ар.с.7), державний акт на право приватної власності на землю, виданий 14.06.2004р. на ім’я ОСОБА_2 (ар.с.9-10), витяги з домової книги та погосподарської книги, які свідчить про реєстрацію ОСОБА_2 та членів її сім’ї у с.Катеринівка Біленщинської сільради (ар.с.11-12,20), свідоцтва про  смерть ОСОБА_4 та ОСОБА_2 (ар.с.13,14), довідки відділів РАЦС Верхньодніпровського та П’ятихатського РУЮ про відсутність актового запису про укладення шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_7 і про часткове збереження записів за 1938-1943р.р. (ар.15,16), довідки виконкому Біленщинської сільради про те, що ОСОБА_2 до дня своєї смерті проживала та була зареєстрована у с.Катеринівка Біленщинської сільради разом зі своєю онукою – ОСОБА_1, яка доглядала її, та про відсутність спадкоємців після смерті ОСОБА_2 (ар.с.17,18,19), постанову державного нотаріуса П’ятихатської державної нотаріальної контори від 22.07.2009р. про відмову у вчиненні нотаріальної дії (ар.с.22), суд доходить до висновку про задоволення заяви.

Згідно ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

 Під час судового засідання з пояснень заявника,підтверджених показаннями свідків та письмовими матеріалами справи, встановлено, що ОСОБА_2 є бабою заявника ОСОБА_1, заявник проживала разом з бабою та доглядала її до смерті, тобто підстави для сумніву щодо родинних відносин заявника та ОСОБА_2 відсутні.

 

Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,213,215,218,256,259 ЦПК України,  суд

В И Р І Ш И В:

   

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 уродженка с.Катеринівка П’ятихатського р-ну Дніпропетровської обл., є рідною онукою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. у с.Катеринівка П’ятихатського р-ну Дніпропетровської обл. (актовий запис про смерть №18, вчинений 09.08.2002р.виконкомом Біленщинської сільської ради  П’ятихатського р-ну  Дніпропетровської обл.).  

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви  про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано, або після закінчення строку, встановленого на подачу апеляційної скарги.

Копію рішення направити заінтересованим особам в порядку ст.222 ЦПК України.

СУДДЯ                                                         М.Б.БОЛОНІНА

                                                                                                                                                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація