- Відповідач (Боржник): Міністерство Внутрішніх Справ України
- Представник позивача: Згода Олексій Олександрович
- Позивач (Заявник): Глушкова Руслана Семенівна
- 3-я особа: Генеральна прокуратура України
- Відповідач (Боржник): Головний сервісний центр МВС України
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 815/2282/18
У Х В А Л А
15 травня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Гусев О.Г., розглянувши матеріали заяви про забезпечення доказів за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними, зобов’язання скасувати реєстрацію, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними, зобов’язання скасувати реєстрацію.
Разом з позовом від представника позивача надійшла заява про забезпечення доказів.
В обґрунтування доводів вказаної заяви позивач зазначив, що лист Генеральної прокуратури України від 10.02.2016 року за вих. №26/3-33325-15, який він вважає за необхідне витребувати у відповідача має значення для встановлення обставин справи, тому він звертається до суду для вжиття заходів забезпечення доказів. Самостійно отримати вказаний лист не представилось можливим.
Згідно з ст.117 КАС України заява про забезпечення доказів розглядається в судовому засіданні в загальному порядку, визначеному цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею. Заява розглядається не пізніше п'яти днів з дня її надходження до суду. Заявник та інші особи, які можуть отримати статус учасників справи, повідомляються про дату, час і місце судового засідання, проте їх неявка не перешкоджає розгляду поданої заяви.
Враховуючи вимоги ч.9 ст.205 КАС України, суд вважає за можливе здійснення розгляду заяви про забезпечення доказів у порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.ч.ч.1, 2, 3 ст.114 КАС України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.
Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія. Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.
Способи забезпечення доказів, встановлено ст.115 КАС України. Суд забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом доказів, у тому числі за місцем їх знаходження, забороною вчиняти певні дії щодо доказів та зобов'язанням вчинити певні дії щодо доказів.
Вимоги до заяви про забезпечення доказів передбачено ст.116 КАС України, у заяві про забезпечення доказів зазначаються: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса за наявності; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) іншої сторони (сторін), якщо вона відома заявнику, а також якщо відомо відомості, що її ідентифікують: її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса; 4) докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; 5) обґрунтування необхідності забезпечення доказів; 6) спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази; 7) перелік документів, що додаються до заяви.
Тобто, заява про забезпечення доказів повинна містити обґрунтування обставин, які свідчать про небезпеку того, що засіб доказування може бути втрачений та надання потрібних доказів може стати згодом неможливим або утрудненим. Саме ці обставини зумовлюють необхідність забезпечення доказів, щоб вони все-таки змогли бути використані для з'ясування обставин у справі.
В даному випадку заявником було зазначено, які саме документи та у кого їх необхідно витребувати, при цьому наведено обставини, які свідчать про небезпеку того, що надання потрібних доказів може стати неможливим або утрудненим, що свідчить про необхідність задоволення заяви позивача.
Керуючись ст.ст.114-117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву про забезпечення доказів - задовольнити.
Витребувати засвідчену належним чином копію листа Генеральної прокуратури України від 10.02.2016 року за вих. №26/3-33325-15 від Міністерства внутрішніх справ України, на підставі якого накладено обмеження на транспортний засіб AUDI Q7, кузов №WAUZZZ4L6DD035692, 2013 року випуску, білого кольору, номерний знак НОМЕР_1, а також інформацію про накладення даного обмеження на вищевказаний транспортний засіб, з наданням інформації про службову, якою внесено дане обмеження до єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ України, а також: дату, час внесення в реєстр обмеження та вид даного обмеження та надати вказані докази до Одеського окружного адміністративного суду в строк до 06 червня 2018 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду, через Одеський окружний адміністративний суд, у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя О.Г. Гусев
14 травня 2018 року
- Номер:
- Опис: про забезпечення доказів
- Тип справи: Заява про забезпечення доказів
- Номер справи: 815/2282/18
- Суд: Одеський окружний адміністративний суд
- Суддя: Гусев О.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.05.2018
- Дата етапу: 14.05.2018
- Номер: П/815/2363/18
- Опис: про визнання протиправними дії щодо внесення інформації про обмеження накладені на транспортний засіб
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 815/2282/18
- Суд: Одеський окружний адміністративний суд
- Суддя: Гусев О.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.05.2018
- Дата етапу: 31.08.2018