Справа № 0804/1380/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М ЕНЕМ У К Р А Ї Н И
07 вересня 2012 року Веселівський районний суд
Запорізької області
В СКЛАДІ:
Головуючого судді: Калабухової О.А.
При секретарі: Бадюла В.А.
Розглянувши у відкритому засіданні в залі засідань Веселівського районного суду цивільну справу за позовом:
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 звернулась до Веселівського районного суду з позовною заявою в якій виклала наступні обставини.
ОСОБА_1, та відповідач, ОСОБА_2 з 2011 року перебували в фактичних сімейних стосунках.
Мають спільну малолітню дитину - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Фактичні сімейні відносини між нами припинені з липня 2012 року.
Позивачка з відповідачем разом не проживають. ОСОБА_2 добровільно не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання дитини.
Позивачка вважає, що відповідач має можливість сплачувати аліменти на неї, як дружину, у якої проживає дитина, так як знаходиться у працездатному віці та може працювати. Позивачка не може працювати, так як доглядає дитину. Джерел доходу, крім соціальних виплат, по догляду за дитиною, вона не має.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини, до досягнення дитиною трьох років. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 СК України, за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 79 СК України, аліменти на одного з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви. Відповідно до норм ч.ч. 1, 2 ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
З наведених норм чинного законодавства України та фактичних обстави випливає наступне. Позивачка та ОСОБА_2 мають малолітню дитину. На даний час мешкають окремо. Дитина проживає з позивачкою, яка не має можливості працювати внаслідок догляду за цією малолітньою дитиною. Відповідач добровільно коштів на утримання дружини не надає. Він знаходиться у працездатному віці, а тому має можливість працювати та утримувати дружину до досягнення дитиною трьох років, і з цих підстав вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до вимог ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Згідно із вимогами. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий доход, а також за інших обставин, що мають істотне значення, суд, за заявою платника або одержувача, може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначених за рішенням суду, може бути згодом зменшений або збільшений за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримує, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки в сумі 200 грн. Від стягнення на своє утримання відмовляється.
Відповідач в судовому засіданні з позовними вимогами згоден в повному обсязі. Згоден сплачувати аліменти на утримання доньки у розмірі 200 грн.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи суд вважає позов задовольнити, стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 200 грн., до досягнення нею повноліття.
Крім того з відповідача належить стягнути судові витрати.
Керуючись ст.ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу, ст.ст. 3, 119, 208 - 218 ЦПК України СУД
В И Р І Ш И В
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів –задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісяця у розмірі 200 (двісті гривень) грн., до досягнення нєю повноліття.
Строк стягнення аліментів визначити з дня звернення позивачки до суду, а саме 14 серпня 2012 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 218 гривень 80 копійок.
Допустити негайне виконання в розмірі місячних стягнень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 –денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
СУДДЯ: ___________ О.А. Калабухова
07.09.2012