Судове рішення #7149978

                       Справа № 2-329/2009

     З А О Ч Н Е      Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

   16 грудня 2009 року                                                               смт. Оржиця

   Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., за участі секретаря судового засідання  Гапон Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

19 жовтня 2009 року ОСОБА_1,  звернулася до суду із зазначеним позовом. У позові вказала, що з відповідачем є батьками  малолітньої дитини, дочки  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею та знаходиться на її утриманні.    

Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Вона ніде не працює, зайнята доглядом за дитиною.

Просить суд стягнути з відповідача аліменти в розмірі ј від всіх доходів щомісячно до виповнення повноліття дитиною.

Позивач у судовому засіданні позов підтримала з тих же підстав.  

        Відповідач в судове засідання не прибув, але 8.12.2009 року направив до суду дві заяви, в одній з них просить надати час для примирення в три місяці та оголосити перерву до 16 березня 2010 року, а в іншій просить відкласти розгляд справи у зв’язку з його хворобою.

Суд вважає, що відповідач навмисно затягує розгляд справи. Так він на жодне засідання не з’явився, але щоразу направляв до суду заяви про перенесення розгляду справи у зв’язку з тим, що він перебуває у відрядженні, при цьому не направив документ, який би свідчив про поважність причин неприбуття на засідання суду.

Так у заяві від 8.12.2009 року він просить перенести засідання у зв’язку з хворобою, хоча засідання призначене на 16.12.2009 року, будь якого документу на підтвердження поважності причини не направив.

Ухвалою суду постановленою на місці неявка в судове засідання відповідача визнана неповажною. Оскільки відповідач  про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки,  причина неявки в судове засідання визнана неповажною то за згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

        Суд розглянувши матеріали справи, заслухавши, позивача,  дослідивши докази, приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню.

Судом встановлено, що позивач та відповідач мають спільну неповнолітню дитину –  дочку  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  яка проживає разом з матір’ю та знаходиться на її утриманні, про що свідчить свідоцтво про народження  ОСОБА_3, серії І-КГ №052637, яке видане відділом реєстрації актів цивільного стану Цюрупинського районного управління юстиції Херсонської області, 6 вересня 2007 року та довідка №1016 від 12 травня 2009 року, видана виконавчим комітетом Цюрупинської міської ради Херсонської області.

         Стан здоров’я дитини задовільний. Її матеріальне забезпечення за рахунок матері є недостатнім.

         Згідно пояснень позивачки, батько дитини здоровий, працездатний, добровільно ніякої матеріальної  допомоги на утримання дитини не надає, але повинен надавати матеріальну допомогу у визначеному законом розмірі.          

         Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

         Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за  рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і /або/ у твердій грошовій сумі.

          Як зазначено в ч.2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

          Відповідно до ч.1 ст. 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

          Судові витрати згідно ч. 3  ст. 88 ЦПК України необхідно віднести за рахунок відповідача.

          Керуючись ст. 10,  ч.3 ст. 88,  ст.ст. 209, 212, 215, 224-226  ЦПК України, ст. 180, ч.3 ст. 181, ст.182, ч.1 ст. 191, ст. 199, 200 Сімейного Кодексу України, суд,

В И Р І Ш И В :

           Позовні вимоги   ОСОБА_1  задовольнити.

 

           Стягнути з ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини – дочки  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі ј від всіх доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку  щомісячно.

          Стягнення аліментів проводити, починаючи з 19 жовтня 2009 року.  

         

           Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

     

          Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави, судовий збір в сумі 51 грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень.

                 

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя                  ______________________ В.В.Маліченко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація