Судове рішення #7150081

                     Справа № 2-338/2009

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

        17 листопада 2009 року                                                                 смт. Оржиця

        Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., при участі секретаря судового засідання Гапон Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Сазонівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, третя особа: Оржицька державна нотаріальна контора, КП Лубенське МБТІ, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

        28 жовтня 2009 року, ОСОБА_1, звернулася  до суду із зазначеним позовом, вказуючи в позовній заяві, що 30 березня 2004 року померла – ОСОБА_2, яка до смерті проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті залишилася спадщина у вигляді домоволодіння, яке знаходиться в селі Сазонівка,  Оржицького району Полтавської області та майновий пай, який знаходиться в оренді СТОВ «Маяк».  

Вона є спадкоємцем за заповітом, але не може прийняти спадщину, оскільки пропустила строк для звернення з такою заявою в нотаріальну контору.

Вважає, що вона пропустила строк з  поважної причини, оскільки не знала, що вона є спадкоємцем за заповітом. У серпні 2009 року, вона перебираючи документи померлої, знайшла заповіт на своє ім’я.

Просить надати додатковий строк на один місяць, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті  ОСОБА_2

 У судовому засіданні позивач позов підтримала та просить продовжити строк для прийняття спадщини.  

Відповідач, Сазонівська сільська рада та треті особи в судове засідання не з’явилися, але надали суду заяви в яких просять справу розглядати без їх участі. Відповідач зазначив про визнання позову, а треті особи не заперечують проти задоволення позову.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

         Згідно свідоцтва про смерть серія 1-КЕ №270818, яке видане 30 березня 2004 року виконавчим комітетом Оріхівської сільської ради, Лубенського району Полтавської області,  30 березня 2004 року померла ОСОБА_2, яка до смерті проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить довідка, видана виконавчим комітетом Сазонівської сільської ради від 7 жовтня 2009 року №314/02-24.

 Згідно заповіту, який посвідчено секретарем виконавчого комітету Сазонівської сільської ради 26 червня 2000 року  ОСОБА_2, заповіла все своє майно ОСОБА_1.

          Після смерті ОСОБА_2, залишилося спадкове майно у вигляді  будинку з господарськими спорудами, який знаходиться за адресою: село Сазонівка, вул. Леніна буд. 26,   Оржицького району Полтавської області, про що свідчать довідки, видані виконавчим комітетом Сазонівської сільської ради від 7 жовтня 2009 року №314/02-24 та №315/02-24, а також майновий пай згідно Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ПО №114653, яке видане Сазонівською сільською радою 20 грудня 2001 року.

Згідно відповіді Оржицької державної нотаріальної контори, №1023 від 25.09.2009 року позивачеві відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки він пропустив строк для звернення.

 Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Судом встановлено, що визнання відповідачем позову  не суперечить закону та не порушує чиїх небудь прав та законних інтересів.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

         Відповідно до ч. 5 ст.  267 ЦК України, якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.

       

Керуючись ст.ст.10, 11, 174, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України,  ст.  267,  ч.5 ст.1269, 1272 ЦК України,

В И Р І Ш И В:

        Позов ОСОБА_1 задовольнити.

        Продовжити на один місяць строк для подання заяви про прийняття спадщини  ОСОБА_1, після померлої 30 березня 2004 року ОСОБА_2.

 

       Строк для  подання заяви про прийняття спадщини рахувати з дня після набрання цим рішенням чинності.

       Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

       Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

        Суддя                  ______________________ В.В.Маліченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація