Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #71539991


Справа № 433/96/18

Провадження № 22ц/782/446/18


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ




УХВАЛА


22 травня 2018 року м. Сєвєродонецьк


Апеляційний суд Луганської області у складі судді судової палати у цивільних справах Коновалової В.А., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргоюОСОБА_1

на рішення Троїцького районного суду Луганської області від 02 квітня 2018 року

у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,


встановив:

Рішенням суду першої інстанції від 02 квітня 2018 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду, ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Статтею 123 ЦПК України передбачено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Згідно ч. 3 ст. 124 ЦПК України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення суду першої інстанції проголошено 02 квітня 2018 року за відсутності сторін по справі (а.с. 40, 41).

Матеріали справи не містять вступну та резолютивну частини судового рішення. Отже, 02 квітня 2018 року складено повний текст рішення.

В апеляційній скарзі позивач зазначає, що строк направлення апеляційної скарги на рішення суду не пропущений, оскільки відраховуючи тридцятиденний строк від 26 квітня 2018 року (дата отримання оскаржуваного рішення) закінчення строку припадає на 25 травня 2018 року.

В матеріалах справи містяться відомості про те, що копію оскаржуваного судового рішення ОСОБА_1 отримано 04 травня 2018 року (а.с. 44).

Отже, строк на подачу апеляційної скарги спливав 02 травня 2018 року, однак апеляційна скарга була подана тільки 14 травня 2018 року, про що свідчить реєстраційний штамп Троїцького районного суду Луганської області (а.с. 47).

Таким чином, апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Троїцького районного суду Луганської області від 02 квітня 2018 року подана з пропуском строку, встановленого ст. 354 ЦПК України.

Посилання позивача в апеляційній скарзі на те, що копію оскаржуваного рішення суду отримано 26 квітня 2018 року є підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду у відповідності до ч. 2 ст. 354 ЦПК України, однак лише за заявою або клопотанням позивача. Проте, позивач із заявою про поновлення строку до апеляційного суду не звертався, у апеляційній скарзі також не порушує питання про поновлення йому строку на апеляційне оскарження рішення суду.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Крім того, ОСОБА_1 не в повному обсязі сплачено судовий збір.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок сплати, розмір судового збору визначається у відповідності з Законом України «Про судовий збір».

До апеляційної скарги позивачем додано квитанцію № 33 від 11 травня 2018 року про сплату судового збору за подання апеляційної скарги в сумі 352 грн. 40 коп. ( а.с. 46).

Відповідно до підп. 6 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду підлягає сплаті судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно з підп.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою підлягає сплаті судовий збір у розмірі одного відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше п'яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З матеріалів справи вбачається, що до суду першої інстанції позивачем було сплачено судовий збір при зверненні з позовом у розмірі 704 грн. 80 коп., тобто 0,4 розміру прожиткового мінімуму, який відповідно до ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» станом на 1 січня календарного року склав 1762 грн. 00 коп.

Отже, при зверненні з апеляційною скаргою на вищезазначене рішення суду першої інстанції у даній справі підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1057 грн. 20 коп.

Таким чином, ОСОБА_1 необхідно доплатити судовий збір та надати до Апеляційного суду Луганської області документ на підтвердження його сплати у сумі 704 грн. 80 коп. (1057 грн. 20 коп.- 352 грн. 40 коп.), який перерахувати за наступними банківськими реквізитами або сплатити онлайн на офіційному веб-порталі Судова влада України: http://court.gov.ua/sudytax/:

Отримувач коштів: УК у м.Сєвєрод./м.Сєвєрод./22030101

Код ОКПО: 37944909

МФО: 804013

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Луганській області

Рахунок: 31211206780080

По коду класифікації доходів: судовий збір

Код ЄДРПОУ суду: 37944909

Призначення платежу: «Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Апеляційний суд Луганської області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02890564 (суду, де розглядається справа)»,

Частиною 2 статті 357 ЦПК України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, тобто скарга залишається без руху.

При цьому у разі несплати судового збору протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали апеляційна скарга може бути визнана неподаною лише після вирішення питання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Таким чином, апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, шляхом її подачі до Апеляційного суду Луганської області, із наведенням поважних причин пропуску строку апеляційного оскарження, а також для доплати судового збору у зазначених в цій ухвалі порядку та розмірі.

Керуючись ст. ст. 185, 354, 356, 357 ЦПК України, суд,


у х в а л и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Троїцького районного суду Луганської області від 02 квітня 2018 року залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків апеляційної скарги, протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали суду.

Роз'яснити ОСОБА_1, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк або вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, то буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження та, що у разі не виправлення недоліків апеляційної скарги ( не сплати судового збору в повному обсязі) протягом вказаного терміну апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя В. А. Коновалова








  • Номер: 2/433/174/18
  • Опис: про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування та земельних часток за законом
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 433/96/18
  • Суд: Троїцький районний суд Луганської області
  • Суддя: Коновалова В.А.
  • Результати справи: скасовано
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.01.2018
  • Дата етапу: 10.08.2018
  • Номер: 22ц/782/446/18
  • Опис: про визнання права власності на спадкове майно
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 433/96/18
  • Суд: Апеляційний суд Луганської області
  • Суддя: Коновалова В.А.
  • Результати справи: в позові відмовлено; скасовано повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.05.2018
  • Дата етапу: 10.08.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація