Судове рішення #71547961


Справа № 426/1388/15-ц

УХВАЛА

24 березня 2015 року , м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Цибульник С.І., в м. Сватове Луганської області, розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Луганській області про визнання права власності на квартиру у зв’язку із втратою правовстановлюючих документів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, звернулася до суду з позовною заявою до Головного управління юстиції у Луганській області про визнання права власності на квартиру у зв’язку із втратою правовстановлюючих документів, але позовна заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, а саме позивач не зазначив будь-яких посилань на докази щодо оспорювання або невизнання відповідачем - Головним управлінням юстиції у Луганській області, його права власності, також позивачем не надано доказів взагалі про наявність спірного майна, оскільки додані до позовної заяви матеріали ніким не завірені і їх дійсність викликає  сумнів. Крім того, відповідачем даного позову може бути будь-яка особа, яка сумнівається у приналежності майна позивачу, або не визнає за позивачем права здійснювати правомочності володіння, користування і розпорядження таким майном, або має власний інтерес у межах існуючих правовідносин. За обставин, коли суб'єктивне право власності ще безпосередньо інші особи не порушили, особа може звернутися до суду з заявою про визнання права власності, яка матиме самостійне правове значення і не вимагатиме винесення якогось зобов'язуючого рішення для інших осіб, оскільки така заява повинна розглядатися в порядку окремого провадження (справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення - ст. 256 - 259 ЦПК), сторонами у справі виступатимуть заявник (власник майна) та інші заінтересовані особи.

Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.95 р. факт володіння громадянином жилим будинком на праві власності встановлюється судом, якщо у заявника був правовстановлюючий документ на цей будинок, але його втрачено і немає можливості підтвердити наявність права власності не в судовому порядку.

Згідно до вимог ч.2 ст.4 Закону України  «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що містить вимоги майнового характеру, судовий збір справляється у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

Пунктом 2 ч.1 ст.80 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про визнання права власності, визначається вартістю майна. Для вирішення питання щодо правильності обчислення сплаченого судового збору за вимоги майнового характеру, позивачем повинна бути визначена ціна позову, яка складається з дійсної ринкової вартості частки спірного нерухомого майна, визначеної на час подання позову до суду.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119-120 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

                                                                       Керуючись ст. 119, 121, 210 ЦПК України,


ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Луганській області про визнання права власності на квартиру у зв’язку із втратою правовстановлюючих документів залишити без руху, про що повідомити заявника та надати йому строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання ним копії ухвали.

Роз’яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків його позов вважатиметься неподаним і буде йому повернений.

Суддя: С.І. Цибульник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація