Судове рішення #7155398

Справа № 3-2759/09

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

22 грудня 2009 року                             Суддя Рівненського райсуду Рівненської області Красовський О.О., ознайомившись з матеріалами, що надійшли від УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,

за вчинене правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 17.11.09 р. близько 16 год. на автодорозі Київ-Чоп ОСОБА_1 надавав послуги з перевезення пасажирів без спеціального дозволу та інших відповідних документів.

   

Ознайомившись із матеріалами справи, вважаю, що в діянні особи відсутній склад правопорушення за ст. 164 ч.1 КУпАП.

Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна , винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.

Отже, склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі:

а) об'єкт;

б) об'єктивну сторону;

в) суб'єкт;

г) суб'єктивну сторону.

Об'єкт адміністративного правопорушення - це сукупність суспільних відносин, що охороняються адміністративним правом, а також регулюються нормами трудового, цивільного, земельного, фінансового права, за порушення яких накладаються адміністративні стягнення. Тобто, об'єктом виступають конкретні норми, приписи, законні вимоги, заборони.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.

Суб'єктами адміністративних правопорушень виступають громадяни чи посадові особи (спеціальні суб’єкти).

Так, частина 1 статті 164 КУпАП України передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.

При цьому приймаються до уваги нормативні визначення господарської діяльності.

Під господарською діяльністю у ГК України розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність (Господарський кодекс України, ст.3)

 

Господарська діяльність - будь-яка діяльність, в тому числі підприємницька, пов'язана з виробництвом і обміном матеріальних та нематеріальних благ, що виступають у формі товару (Закон України „Про зовнішньоекономічну діяльність, ст.1 (16 квітня 1991 року N 959-XII (959-12).

 

Господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи (Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств”, ст.1 (28 грудня 1994 року N 334/94-ВР (334/94-ВР), (доповнено згідно із Законом N 639/97-ВР (639/97-ВР) від 18.11.97).

Господарська діяльність - будь-яка діяльність, у тому числі підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язана з виробництвом (виготовленням) продукції, торгівлею, наданням послуг, виконанням робіт (Закон України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, стаття 1 (N 1775-III від 1 червня 2000 року (1775-14).

Санкція частини 1 статті 164 КУпАП України передбачає накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 164 КУпАП України.

В матеріалах справи відсутні докази того, що особа, відносно якої складений протокол, займалася господарською діяльністю.

    Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -

П о с т а н о в и в :

Адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 за вчинене  правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП – провадженням закрити за відсутністю в його діянні складу адміністративного правопорушення.

   

СУДДЯ:                                 О.О.КРАСОВСЬКИЙ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація