Судове рішення #7155759

                                                                                                                   Справа 1-58/2009

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

         26 листопада 2009 року     Оржицький районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді                                                                       Маліченка В.В.

з участю секретаря судового  засідання                                       Гапон Т.В.

прокурора                                                                                        Спесивцева М.М.

захисника підсудного                                                                     ОСОБА_1

законного представника підсудного                                             ОСОБА_2

представника служби у справах дітей                                          ОСОБА_3

представника навчального закладу                                               ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оржиця кримінальну справу про обвинувачення:  

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, учня ІНФОРМАЦІЯ_4, не судимого, українця, громадянина України,

 у вчиненні злочину, передбаченого  ч.1 ст. 185 КК України,

                                                             В С Т А Н О В И  В :

  23 липня 2009 року, біля кафе «Оболонь», по вул. Леніна в селі Лазірки, Оржицького району Полтавської області,  приблизно о 01.00 год., ОСОБА_5, таємно викрав велосипед «Ардіс», вартістю 420 грн., який належав потерпілому ОСОБА_6, спричинивши останньому збитки на вказану суму.

Цього ж дня о18.15 год. працівниками міліції було вилучено у ОСОБА_5, викрадений велосипед та повернуто потерпілому.

 Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_5, свою вину  у вчиненні цього злочину визнав повністю. Щиро розкаюється у вчиненому. Просить передати його під нагляд батьків, оскільки він більше ніколи не буде вчиняти  злочинів.

          Для повного і всебічного з’ясування  особи підсудного, судом допитаний як свідок батько підсудного, та заслухано пояснення представника навчального закладу в якому навчається підсудний.

Свідок  ОСОБА_2 пояснив, що їх сім’я складається із чотирьох чоловік, - його, матері, та двох синів. В сім’ї добрі стосунки.  Підсудного характеризує з позитивної сторони. Він чуйний, ввічливий, слухняний, завжди допомагає по господарству.  Фізично добре розвинений.   У нього багато друзів.  Просить звільнити підсудного від покарання та передати його під їхній  нагляд, так як він щиро розкаявся у вчиненому.

         Представник навчального закладу, ОСОБА_4, пояснив, що він  є майстром виробничого навчання підсудного та добре його знає.  Характеризує в основному тільки з позитивної сторони. Також знає батьків підсудного, які ніколи не пропускають батьківських зборів, цікавляться навчанням сина.

         Прокурор заявив клопотання про закриття кримінальної справи з передачею підсудного під нагляд батьків.

Всі учасники судового розгляду підтримали дане клопотання.

Дослідивши обставини скоєння злочину, заслухавши зазначених осіб, особу підсудного, пом’якшуючі покарання обставини, якими є: щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину; вчинення злочину неповнолітнім, заслухавши пояснення свідків ОСОБА_2 ОСОБА_4,  висновок представника органу у справах дітей, прокурора, суд прийшов до висновку, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки підсудний на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання.

          Відповідно до ст.105 КК України, неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання.

Суд вважає за необхідне, звільнити неповнолітнього підсудного від покарання та застосувати до нього примусовий захід виховного характеру, - передати неповнолітнього під нагляд батьків.

Як встановлено в судовому засіданні батьки підсудного можуть забезпечити нагляд за підсудним.

         Відповідно до ч.1 ст. 447 ЦПК України, коли суд при розгляді кримінальної справи, що надійшла з обвинувальним висновком, прийде до висновку про можливість виправлення неповнолітнього, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, без застосування кримінального покарання, він виносить ухвалу, а суддя — постанову про закриття кримінальної справи і вирішує питання про застосування до неповнолітнього одного з примусових заходів виховного характеру, передбачених частиною другою статті 105 Кримінального кодексу України.

             Керуючись ст. 105 КК України, ст.ст. 447, 448 КПК України , суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Кримінальну справу по обвинуваченню  ОСОБА_5 ,   у вчиненні злочину, передбаченого  ч. 1 ст. 185 КК України, закрити.

             Застосувати до  ОСОБА_5 ,   примусовий захід виховного характеру  -   передати неповнолітнього під нагляд батьків,  ОСОБА_2 та ОСОБА_7, строком на 1 (один) рік.  

          Запобіжний захід  до набрання постановою чинності  залишити підписку про невиїзд.

           

        Речовий доказ:   велосипед «Ардіс», який передано на зберігання потерпілому ОСОБА_6, передати останньому у власність.

         На постанову може бути подана апеляція  до апеляційного суду Полтавської області через Оржицький районний суд протягом п’ятнадцяти діб після її проголошення.

                   

        Суддя                                              В.В.Маліченко    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація