Судове рішення #7155763

                                                                                                             Справа 1-60/2009

                                                В И Р О К

                    І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

        1 грудня 2009 року      Оржицький районний суд Полтавської області, в складі: головуючого - судді                                        Маліченка В.В.

при участі секретаря судового засідання     Гапон Т.В.

з участю прокурора                                        Спесивцева М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оржиця кримінальну справу про обвинувачення:  

  ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця м Лубни, Полтавської області, вул. Новопроложена, 3, росіянина, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, вдівця, непрацюючого, згідно ст. 89 КК України  не судимого,  

 у вчиненні злочину, передбаченого   ч. 1 ст. 263  КК України,

                                                           В С Т А Н О В И  В :

 16 вересня 2009 року, приблизно о 14.00 год., ОСОБА_1,  перебуваючи біля старого ставка, по вул. Леніна в смт. Оржиця, знайшов господарську сумку в якій була  військова гвинтівка «СВТ-38», зразка 1938 року, калібру 7,62 мм., яка є вогнепальною зброєю, підібрав її та вирішив залишити собі для самооборони, та намагався перевезти її до свого помешкання на автомобілі таксі.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1,  свою вину у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст.263 КК України визнав повністю та  пояснив, що на ринку в місті Лубни, від незнайомих людей дізнався, що у смт. Оржиці живе чоловік, який добре вміє ремонтувати скутери. У цього чоловіка синій «Запорожець» на якому він «таксує». З метою знайти цього чоловіка, для ремонту його скутера, він 16 вересня 2009 року, приїхав в смт. Оржицю автобусом, від ринку, приблизно об 11.00 год. та почав чекати на нього біля автостанції. Не дочекавшись цього чоловіка, він пішов до старого ставка. Там він побачив господарську сумку, в якій, як йому здалося, були якісь будівельні інструменти. Коли він розірвав шпалеру, в яку було загорнуто щось довге, то побачив якусь трубку. Він здогадався, що то ствол якоїсь зброї та вирішив забрати собі цю сумку разом із зброєю.

З метою перевезення знайденої гвинтівки до місця проживання, він  найняв таксі та поїхав на ньому в напрямку міста Лубен. На виїзді із смт. Оржиці, працівниками ДАІ був зупинений автомобіль таксі, в якому він їхав. Оскільки він поспішав, то почав висловлювати на адресу працівників ДАІ невдоволення з приводу зупинки автомобіля та, можливо, виразився в їх адресу нецензурними словами. Після цього під’їхала машина з працівниками міліції, відносно нього було складено протокол та проведено огляд його речей, між яких була і гвинтівка.

У вчиненому щиро розкаюється.

         Крім визнання вини підсудним, його вина підтверджується рядом зібраних та досліджених в судовому засіданні доказів.

Протоколом огляду від 16.09.2009 року, речей ОСОБА_1, згідно якого він дістав, із заднього сидіння автомобіля, дорожню сумку, пояснивши, що вона належить йому, та дістав із неї, загорнутий в газету, ствол гвинтівки та кришку ствольної коробки. На ствольній коробці вибито напис «ВЮ 3230». На патроннику ствола напис «3376», а на магазині   ___3____ . (а.с.8-10)

                              РР2368

         Поясненням від 16.09.2009 року, ОСОБА_1, згідно якого він пояснив, що приїхав у Оржицю у власних справах. Вирішивши свої питання, він пішов до парку, що розташований неподалік автостанції. Там він знайшов сумку, в якій була гвинтівка, загорнута в шпалеру. Він вирішив забрати її собі. З цією метою замовив таксі та поїхав у напрямку Лубен. На виїзді із Оржиці, автомобіль таксі було зупинено працівниками міліції, він виявив невдоволення тим, що автомобіль зупинили, почав вживати нецензурні слова. Було викликано наряд міліції, на нього склали амінпротокол та оглянули речі в яких і виявили гвинтівку. (а.с.11)

         Поясненням від 16.09.2009 року ОСОБА_2, який пояснив, що він працює таксистом і невідомий йому чоловік попросив довезти його до села Ісківці. Він був із сумкою, з якої виглядав загорнутий у папір предмет. На виїзді із Оржиці, його зупинили працівники міліції, перевіряли документи. Його пасажир вийшовши із машини, почав кричати, що той затримує машину, кричав що він поспішає. Був викликаний наряд міліції. Його пасажиру було запропоновано показати свої речі. Він вийняв із сумки металевий предмет та пояснив що то гвинтівка, яку він знайшов. (а.с.16).

Протоколом допиту свідка ОСОБА_3, від 28.09.2009 року, який пояснив, що він був запрошений понятим під час огляду речей підсудного. Він бачив, що підсудний витягнув із сумки, загорнутий в папір, металевий предмет, схожий на гвинтівку та пояснив, що це гвинтівка і вона належить йому. (а.с.36-37).

Протоколом допиту свідка ОСОБА_2, від 28.09.2009 року, який дав показання аналогічні тим, що містяться в його поясненнях. (а.с.38-39).

Висновком експерта №910 від 25.09.2009 року, згідно якого наданий на дослідження пристрій, вилучений 16 вересня 2009 року при огляді особистих речей ОСОБА_1, являється вогнепальною зброєю – військовою гвинтівкою «СВТ-38» зразка 1938 року, калібру 7,62 мм., яка виготовлена промисловим способом та придатна до проведення пострілів гвинтівочними патронами калібру 7,62 мм. (а.с.43-44).

Протоколом допиту обвинуваченого від 29 вересня 2009 року, згідно якого він пояснив, що приїхав у Оржицю з метою пошуку роботи. Не знайшовши роботи він пішов на автовокзал. Проходячи повз ставок, він побачив сумку синього кольору. Навколо нікого не було. Він заглянув у сумку та побачив там гвинтівку та якісь журнали. Що то була гвинтівка, йому добре відомо, бо він знається на зброї. Вирішив забрати її собі для самооборони. Оскільки в автобусі гвинтівку могли побачити, то він вирішив їхати на таксі. (а.с.54-55).

Крім цього вина підсудного підтверджується показаннями свідків.

Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, пояснили, що були запрошені в якості понятих при проведенні огляду речей підсудного. Вони бачили, що підсудний витягнув із сумки, загорнутий в папір, металевий предмет, схожий на гвинтівку та пояснив, що це гвинтівка і вона належить йому. Він її знайшов біля ставка в смт. Оржиці.

Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, пояснили, що 16.09.2009 року входили в склад слідчо-оперативної групи та виїжджали на виклик до парку Перемоги. Під час огляду речей підсудного, підсудний витягнув із сумки, загорнутий в папір, металевий предмет, схожий на гвинтівку та пояснив, що це гвинтівка і вона належить йому. Він її знайшов біля ставка в смт. Оржиці.

Свідок ОСОБА_8, пояснив, що 16 вересня 2009 року приблизно в обідній час він зупинив автомобіль «Жигулі» зеленого кольору для перевірки водія на стан сп’яніння. Причиною зупинки послужило те, що водій їхав невпевнено і по дорозі виляв. Крім цього, водія він знає особисто і знає, що той може сісти за кермо в нетверезому стані. Після зупинки, із машини вийшов пасажир, який є підсудним та почав пред’являти претензії, з приводу затримання, почав виражатися нецензурними словами. Йому здалося, що цей чоловік в нетверезому стані і він викликав наряд міліції.

По приїзду наряду міліції, підсудний виклав із сумки гвинтівку та пояснив, що він її знайшов біля ставка.

Свідок ОСОБА_2, пояснив, що він працює таксистом і невідомий йому чоловік попросив довезти його до села Ісківці. Він був із сумкою, з якої виглядав загорнутий у папір предмет. На виїзді із Оржиці, його зупинили працівники міліції, перевіряли документи. Його пасажир вийшовши із машини, почав кричати, що той затримує машину, кричав що він поспішає. Був викликаний наряд міліції. Його пасажиру було запропоновано показати свої речі. Він вийняв із сумки металевий предмет та пояснив що то гвинтівка, яку він знайшов.

Оцінюючи досліджені в справі і викладені в цьому вироці докази, в результаті всебічного повного та об’єктивного їх дослідження, суд дійшов висновку, що висунуте  ОСОБА_1, обвинувачення у незаконному придбанні та носінні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу,   доведено повністю.

         Підсудний   має  нести кримінальну відповідальність за ч.1 ст.  263 КК України як за незаконне придбання та носіння вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.

Суд виключає із обвинувачення підсудного такі ознаки як зберігання та перевезення, оскільки  в ході розгляду справи не добуто доказів того, що підсудний зберігав вогнепальну зброю без передбаченого законом дозволу, а така ознака як «перевезення» не передбачена частиною 1 статті 263 КК України.

Як роз’яснив Пленум Верховного Суду України, у п. 11, в своїй постанові  від 26 квітня 2002 року №3 «Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами, вибуховими пристроями чи радіоактивними матеріалами», під незаконним зберіганням вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), розуміються умисні дії, які полягають у володінні (незалежно від тривалості в часі) без відповідного дозволу або із простроченням його дії будь яким із зазначених предметів, що знаходиться не при собі, а в обраному нею місці.

Незаконне носіння вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), є умисними, вчиненими без передбаченого законом дозволу діями по їх переміщенню, транспортуванню особою безпосередньо при собі (в руках, одязі, сумці, спеціальному футлярі, транспортному засобі, тощо).

         Призначаючи підсудному покарання, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, який є злочином середньої тяжкості, особу винуватого, який за місцем проживання характеризується посередньо, неодноразово судимого, в тому числі двічі за незаконне зберігання вогнепальної зброї  та обставин, що пом’якшують та обтяжують покарання.

Обставиною, що пом’якшує покарання підсудному, суд визнає його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які б обтяжували покарання судом не встановлено.

          Згідно медичного освідування  підсудний  ОСОБА_1, є працездатним, лікування від алкоголізму та наркоманії не потребує.

         Суд вважає за необхідне призначити покарання у виді позбавлення волі на певний строк і вважає, що такого покарання буде необхідно і достатньо для його виправлення та попередження нових злочинів.  

         Речовий доказ підлягає знищенню.

         Керуючись   ст.ст. 323, 324 КПК України , суд, -

                    З А С У Д И В:

    ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України і призначити йому покарання  у виді  два роки позбавлення волі.

 Запобіжний захід  до набрання вироком чинності змінити на взяття під варту.  

Початок строку відбуття покарання відраховувати з 1 грудня 2009 року.

Речовий доказ: військову гвинтівку «СВТ-38», зразка 1938 року, калібру 7,62 мм.,   яка зберігається в кімнаті для зберігання зброї Оржицького РВ УМВС України в Полтавській області – знищити.

На вирок може бути подана апеляція  до апеляційного суду Полтавської області через Оржицький районний суд протягом п’ятнадцяти діб після проголошення вироку.

 

           С уддя                                ОСОБА_9  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація