Справа № 2-0-101/ 2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2009 року Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді
при секретарі
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Славута цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, зацікавлена особа – Управління Пенсійного фонду у Славутському районі та місті Славута,
в с т а н о в и в.
ОСОБА_1 просить встановити факт належності їй правовстановлюючого документу, а саме – довідки Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації від 27 квітня 2009 року про підтвердження трудового стажу, в якій невірно вказано її прізвище: «Ничипорук» замість «Нечипорук». Встановлення даного факту їй потрібно для підтвердження трудового стажу для здійснення нарахування пенсії за віком. Внести зміни в документи, що підтверджують трудовий стаж неможливо, так як військова частина 83236 ліквідована.
Представник зацікавленої особи - Управління Пенсійного фонду України у м. Славута та Славутському районі ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився. В заяві до суду вимоги визнав, просить справу розглянути в його відсутності.
Згідно із свідоцтвом про народження, свідоцтвом про укладення шлюбу, трудовою книжкою, свідоцтвом про народження дитини прізвище заявниці записане ОСОБА_1Л (а.с.6-13).
В паспорті громадянина України та довідці про присвоєння ідентифікаційного номера прізвище заявниці вказано ОСОБА_1 (а.с.12).
Отже, для захисту прав заявника на отримання пенсії необхідно встановити факт належності їй архівної довідки, виданої Центральним архівом Міністерства оборони Російської Федерації від 27 квітня 2009 року про підтвердження трудового стажу, в якій невірно вказано її прізвище: «Ничипорук» замість «Нечипорук» (а.с.5 зворот).
Свідок ОСОБА_3 показав, що у 1975 році одружився з заявницею і вона змінила прізвище з «Гурская» на «Нечипорук». У 1988 році разом з дружиною виїхав на постійне проживання в Російську Федерацію, Амурську область, Тиндинський район, с. Дипкун. Він проходив військову службу, а його дружина ОСОБА_1 працювала вільнонайманим працівником - швеєю у військовій частині 83236.
Досліджені судом особисті документи заявниці, в тому числі паспорт , на якому міститься світлина заявниці, та її трудова книжка з виправленнями прізвища із «Ничипорук» на «Нечипорук» та відомостями про роботу у військовій частині 83236 на посаді швеї банно-прального комбінату з 30.1988 року по 01.04.1991 року (а.с.8, 10), дають підстави суду вважати, що архівна довідка від 27.04.2009 року про підтвердження трудового стажу, видана на ім’я ОСОБА_4, дійсно належить ОСОБА_1 .
Внести зміни в документ, що підтверджує трудовий стаж заявника в позасудовому порядку неможливо у зв’язку з ліквідацією в/ч 83236.
На підставі наведеного суд знаходить вимоги підставними та обґрунтованими, а тому їх слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 8, 10, 14, 18, 259 ЦПК України, суд
в и р і ш и в .
Заяву задоволити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 архівної довідки, виданої Центральним архівом Міністерства оборони Російської Федерації від 27 квітня 2009 року на ім’я ОСОБА_4, про підтвердження трудового стажу за період з 29 вересня 1988 року по 01 квітня 1991 року у в/ч 83236 на посаді швеї.
Протягом десяти днів з моменту проголошення рішення суду сторони можуть подати заяву про апеляційне оскарження рішення та протягом наступних двадцяти днів подати апеляційну скаргу на рішення суду в апеляційний суд Хмельницької області через Славутський міськрайонний суд .
Суддя