Справа № 2-0-69/2009
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2009 року смт. Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., за участі секретаря судового засідання Гапон Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, про встановлення факту родинних відносин, заінтересовані особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Управління пенсійного фонду в Оржицькому районі,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, 27 листопада 2009 року звернулася до суду із вказаною заявою, зазначаючи в ній, що 24 вересня 1996 року помер її батько ОСОБА_4.
На даний час вона вирішує питання оформлення пенсії по втраті годувальника.
При оформленні пенсії з’ясувалося, що маються розбіжності в її офіційних документах щодо прізвища, яке вона носила до укладення шлюбу з ОСОБА_5 Так у її свідоцтві про народження прізвище записано «Кац», а в свідоцтві про укладення шлюбу «Каць». Саме з цього прізвища вона перейшла на «Білан».
Наявність цієї розбіжності в написанні прізвищ, робить перешкоду з реалізації її права на отримання пенсії по втраті годувальника, оскільки вона є інвалідом з дитинства.
Встановлення факту родинних відносин позасудовим шляхом є неможливим, тому вона змушена звернутися до суду про встановлення факту родинних відносин.
Просить встановити факт, її родинних відносин з померлим ОСОБА_4, який є її рідним батьком.
В судовому засіданні заявник підтримала викладене в заяві.
Заінтересовані особи: ОСОБА_2, та Управління пенсійного фонду в Оржицькому районі, в судове засідання не з’явилися, але надали суду заяви в яких просять розглядати справу без їх участі. За згодою заявника суд розглядає справу без участі зазначених заінтересованих осіб.
Заінтересована особа ОСОБА_3, просить задовольнити заяву заявниці, оскільки дійсно померлий ОСОБА_4, є їх батьком.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення заявника, заінтересованої особи, свідків, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_4, помер 24 вересня 1996 року, про що свідчить свідоцтво про смерть серії І-КЕ №016450 видане Оржицькою селищною радою Полтавської області, 24 вересня 1996 року.
Як зазначено в свідоцтві про одруження серії ЯС №431641, яке видане Староіржавським ЗАГС 1 листопада 1950 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, уклали шлюб. Прізвище після укладення шлюбу в обох «Кац»
У свідоцтві про народження ОСОБА_7, серії ЯЯ №950844 від 29 листопада 1951 року, яке видане Оржицьким райбюро ЗАГС, її батьками записані – «ОСОБА_4 та ОСОБА_2».
Ця сім’я мала прізвище «Кац», про що свідчить і виписка із погосподарської книги за 1961-1962 роки.
З невідомих причин, у свідоцтві про укладення шлюбу з ОСОБА_5, прізвище заявниці записане «Каць». Після укладення шлюбу, ОСОБА_7, взяла прізвище «Білан», про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу серії 1-КЕ №311688, яке видане Оржицьким райвідділом ЗАГС 12 лютого 1977 року.
Як свідчить паспорт ОСОБА_2,- матері заявниці, її прізвище українською мовою записано «Каць», а російською «Кац».
Суд вважає, що запис прізвища «Каць» у свідоцтві про укладення шлюбу, заявниці, зроблено помилково.
Факт родинних відносин між заявником та померлим ОСОБА_4, також підтверджується показаннями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_8, які підтвердили той факт, що заявниця і померлий ОСОБА_4, були дочкою та батьком відповідно, про що вони особисто знають, оскільки ОСОБА_3 є рідною сестрою заявниці, до одруження проживали з батьками, а ОСОБА_8, є двоюрідною сестрою заявниці, з дитинства знають одна одну, та знала батька заявниці. Він був її рідним дядьком.
Управління пенсійного фонду в Оржицькому районі, відмовляє заявниці в оформленні пенсії по втраті годувальника, так як невідповідність прізвища її дівочого та померлого батька.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення заяви.
Керуючись п. 1 ст. 256, ст. 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1, задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, який помер 24 вересня 1996 року, як рідні дочка та батько.
Факт родинних відносин встановлено для оформлення пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 після померлого 24 вересня 1996 року ОСОБА_4.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя ______________________ В.В.Маліченко