Справа № 2-305/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2009 року смт. Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., за участі секретаря судового засідання Гапон Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,
В С Т А Н О В И В:
30 вересня 2009 року ОСОБА_3, звернулася до суду із зазначеним позовом. У позові вказала, що з відповідачем мають двох неповнолітніх дітей, дочку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Діти проживають з нею та перебувають на її повному утриманні.
Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, тому вона просить стягнути аліменти в розмірі 1/3 від усіх доходів відповідача, але не меншу 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про одержання судових повісток, про причину неявки в судове засідання не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до свідоцтв про народження серії І-КЕ №093189, яке видане Чевельчанською сільською радою 10 липня 2002 року, та І-КЕ №107907 яке видане Чевельчанською сільською радою 6 травня 2003 року, позивачка та відповідач мають спільних неповнолітніх дітей, дочку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Діти проживають з матір’ю та перебувають на її повному утриманні, про що свідчить довідка видана виконавчим комітетом Чевельчанської сільської ради від 18 вересня 2009 року №257/0224.
Згідно пояснень позивача, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
За таких обставин суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і /або/ у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч.1 ст. 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Судові витрати згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України необхідно віднести за рахунок відповідача.
Керуючись ст. 10, ч.3 ст. 88, ст.ст. 209, 212, 215, 224-226 ЦПК України, суд, ст. 180, ч.3 ст. 181, ч.1 ст.191, ст.ст. 199, 200 Сімейного Кодексу України, ст. 10, ч.3 ст. суд,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей – дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 1/3 від всіх доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно.
Стягнення аліментів проводити, починаючи з 30 вересня 2009 року.
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2, на користь держави судовий збір в сумі 51 грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя ______________________ В.В.Маліченко