Судове рішення #7158538

                                                                                                             Справа 1-66/2009

                                                В И Р О К

                    І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

        22 грудня 2009 року      Оржицький районний суд Полтавської області, в складі: головуючого - судді                                        Маліченка В.В.

при участі секретаря судового засідання     Гапон Т.В.

з участю прокурора                                        Спесивцева М.М.

потерпілого                                                     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оржиця кримінальну справу про обвинувачення:  

  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженого, непрацюючого, не судимого,  

 у вчиненні злочину, передбаченого   ч. 1 ст. 122  КК України,

                                                           В С Т А Н О В И  В :

26 червня 2009 року, приблизно о 10.00. год., в квартирі АДРЕСА_1, ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, в ході сварки, яка виникла на ґрунті особистих неприязних стосунків, руками, ногами та автомобільним насосом для накачування шин, умисно наніс громадянину ОСОБА_1 тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров’я.

        Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_2, свою вину у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, визнав повністю, та пояснив, що все викладене в обвинувальному висновку відповідає дійсності,  він щиро розкаюється у вчиненому, повністю відшкодував потерпілому завдані злочином збитки.

        Допитаний в судовому засіданні потерпілий ОСОБА_1, пояснив, що підсудний повністю відшкодував йому заподіяні збитки, а тому він відмовляється від цивільного позову. Просить не застосовувати до підсудного суворого покарання.

        Згідно ст. 299 КПК України, за згодою учасників судового розгляду, судом не досліджувались докази вини підсудного  стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

         Підсудний   має  нести кримінальну відповідальність за ч. 1 ст.  122 КК України як  за   умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, що спричинило тривалий розлад здоров’я.

         Призначаючи підсудному покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який раніше не судимий, та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.  

Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного, суд визнає:

-   щире каяття, активне сприяння у розкритті злочину;

-   добровільне відшкодування завданих збитків;

Обставиною, яка  обтяжує покарання підсудному є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.

          Згідно медичного освідування  підсудний ОСОБА_2, здоровий, працездатний, лікування від алкоголізму та наркоманії не потребує.

Суд вважає за необхідне призначити покарання у межах санкції статті за цей злочин і призначити покарання у виді обмеження волі.

           При призначенні покарання за вчинений злочини, суд керується тим, що підсудному необхідно призначити покарання необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.  

          Враховуючи ступінь тяжкості злочину, особу підсудного, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, пом’якшуючі покарання обставини, суд приходе до висновку про можливість виправлення  його  без відбування покарання  і вважає можливим звільнити підсудного, на підставі ст. 75 КК України,  від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком.

          Речовий доказ  підлягає знищенню.

         Керуючись   ст.ст. 323, 324 КПК України , суд, -

                    З А С У Д И В:

    ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України і призначити йому покарання  у виді 3 (три) роки обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування покарання з  випробуванням з іспитовим строком 2 (два) роки.

  У відповідності зі ст. 76 КК України покласти на засудженого такі обов’язки:

           -  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання;

 - періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи;

Запобіжний захід  до набрання вироком чинності  залишити попередній - підписку про невиїзд.  

Речовий доказ:  металевий автомобільний насос, який зберігається в камері речових доказів Оржицького РВ ГУМВС України в Полтавській області, - знищити.

На вирок може бути подана апеляція  до апеляційного суду Полтавської області через Оржицький районний суд протягом п’ятнадцяти діб після проголошення вироку.

 

           С уддя                                ОСОБА_3  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація