Судове рішення #716119
ПОСТАНОВА

ПОСТАНОВА

Іменем  УКРАЇНИ.

Справа номер 2-а-16/2007р.

15 лютого 2007 року Славутицький міський суд Київської області у складі головуючого Малишенко Т.О. при секретарі Дем.яненко Т.В.

за участі позивача ОСОБА_1, представників відповідача: Хропатої Н.В., Кравець А.В.,

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до міської Ради Славутича - про часткове скасування рішення Славутицької міської ради номер 122-8-5 від 01.12.2006 року,

встановив:

Позивач звернувся до суду із позовною заявою про визнання рішення Славутицької міської ради номер 122-8-5 від 01.12.2006 року в частині переліку об'єктів комунальної власності територіальної громади, що підлягають приватизації, спробою підриву матеріальних і фінансових основ самоврядування Славутича і про часткове скасування вищезазначеного рішення в частині переліку об'єктів, що підлягають приватизації у 2007 році.

Представники відповідача позовні вимоги не визнали в повному об'ємі, вважають їх безпідставними, оскільки вважають, що рішення Славутицької міської ради номер 122-8-5 від 01.12.2006 року прийнято з дотриманням чинного законодавства.

В судовому засіданні встановлено, що у місцевій газеті "Теледень -Славутич" номер 48 від 30.11.2006 року було надруковано об'яву до уваги депутатів міської Ради, про те що 01.12.2006 року о 09 годині ранку в залі засідань міськвиконкому відбудеться восьме сесійне засідання міської ради. У газеті "Телепень-Славутич" номер 51 від 21.12.2006 року було надруковано Рішення Славутицької міської Ради Київської області від 01.12.2006 року номер 122-8-V Про приватизацію майна комунальної власності територіальної громади м. Славутича.

Проаналізувавши пояснення сторін, матеріали справи та вимоги чинного законодавства, суд вважає, що в даному випадку позовні вимоги не підлягають задоволенню з таких підстав.

Відповідно до п.1 та п.4 ст.29 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів міської ради належать: власні (самоврядні) повноваження; управління в межах,  визначених радою,

 

2

майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад; підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, та інше.

З наданих документів вбачається, що депутати, приймаючи дане рішення мали інформацію про питання, відносно якого вони приймали рішення.

Згідно із ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" слідує, що перед тим, як внести якесь питання в порядок денний сесії, питання розглядаються і обговорюються в постійних комісіях ради. Саме постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання. Після обговорення в комісіях питання розглядаються на президії ради, де попередньо готуються пропозиції і рекомендації з питань, що виносяться на розгляд ради, а потім вже на самій сесії депутатам дається час для обговорення питання та надання відповідей на питання депутатів органами або посадовими особами.

Славутицька міська рада діє, як представницький орган місцевого самоврядування в повноваженнях, які характеризують їх, як суб'єктів права комунальної власності. Саме рада уповноважена від імені та в інтересах територіальних громад на розпорядження комунальною власністю.

Відповідно до ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відчуження комунального майна має за мету зміцнення матеріально -фінансової основи місцевого самоврядування. Доцільність, порядок, форми та умови відчуження комунального майна вирішуються виключно на пленарних засіданнях Славутицької міської ради. У межах своїх повноважень органи місцевого самоврядування вправі передавати окремим громадянам та юридичним особам об'єкти, що перебувають у комунальній власності, у тимчасове або постійне володіння та користування, здавати їх в оренду, продавати, а також обумовлювати умови використання за призначенням переданих в оренду, користування чи приватизованих об'єктів комунальної власності. Метою відчуження комунального майна є створення стабільної системи формування місцевого бюджету, формування системи місцевого господарства, підвищення соціально - економічної ефективності виробництва. Відділ з питань комунальної власності готує та вносить на розгляд ради проект місцевої програми приватизації. При розробці програми приватизації визначається спосіб, обсяг та порядок приватизації комунального майна. Пропозиції носять рекомендаційний характер, у зв'язку з чим рада вправі не погодитися з ними повністю або в якійсь частині, повернути їх для додаткового опрацювання як в повному обсязі, так і в окремих частинах. Про хід та результати відчуження комунального майна відділ з питань комунальної власності подає раді письмові звіти.

В судовому засіданні також не знайшло підтвердження, твердження позивача про порушення принципу гласності. Оскільки відповідно до норм Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що питання доцільності, порядок, форми та умови відчуження комунального майна вирішуються виключно на засіданнях міської ради. Оглянувши надані документи, судом зроблено висновок, що в даному випадку принцип гласності був забезпечений. Так як в місцевих засобах масової інформації було повідомлено

 

 

3

про дату та час проведення засідання сесії міської ради (газета «Теледень -Славутич» №48 від 30.11.2006). На засіданні сесії були присутні місцеві засоби масової інформації, які безпосередньо здійснювали відповідне фіксування. Рішення міської ради було опубліковано в газеті «Теледень - Славутич» №51 від 21.12.2006 року. Кожного понеділка проводяться громадські слухання з метою розгляду пропозицій щодо питань місцевого значення, що належать до відома місцевого самоврядування.

Тобто, судом зроблено висновок, що в даному випадку відповідачі правомірно з дотриманням законодавства України прийняли Рішення Славутицької міської ради №122-8-V від 01.12.2006 «Про приватизацію майна комунальної власності територіальної громади м. Славутича".

Тому судом зроблено висновок, що в даному випадку немає підстав для задоволення позовних вимог позивача.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 160 КАС України, ст.ст. 26, 29, 47, 49, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.9 ст. 19, ст. 29 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»,

постановив:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до міської Ради Славутича - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови в повному обсязі, відповідно до вимог ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, або протягом 20-ти днів після подання письмової заяви про апеляційне оскарження постанови яка подається протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація