Судове рішення #717717
Справа № 2- 223/2007 рік

Справа № 2- 223/2007 рік

РІШЕННЯ            ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

16.02.2007 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:

головуючого: Дворніченка В.І., при секретарі: Ворю Ж.В.,

за участі позивачки:ОСОБА_1, відповідача: ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Виноградові справу за позовною заявою ОСОБА_1 доОСОБА_2про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі,

ВСТАНОВИВ:

З листопада 2000 року сторони перебували у фактичних відносинах, від яких народилась одна дитина - донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. 14.01.2004 року у Фанчиківській сільській Раді Виноградівського району сторони зареєстрували шлюб, який рішенням Виноградівського районного суду в січні 2007 року було розірвано.

ПозивачкаОСОБА_1 звернулась в суд з заявою про стягнення аліментів на утримання дітей, мотивуючи тим, що вже майже чотири місяці між нею та відповідачем припинено подружні стосунки і вони проживають окремо, а дитина повністю знаходяться на її утриманні. ОСОБА_2 в добровільному порядку ніяких коштів для забезпечення дочки всім необхідним не надає, ніде офіційно не працює і його дохід носить нестабільний та мінливий характер. Оскільки позивачка сама невзмозі забезпечити дитину всім необхідним, просить стягнути з відповідача на утримання неповнолітньої дочки аліменти у вигляді твердої грошової суми в розмірі 250 гривень щомісячно, з дня подачі заяви і до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні позивачка в порядку ст.31 ЦПК України зменшила позовні вимоги та просила стягувати з відповідача в її користь на утримання неповнолітньої дочки аліменти у вигляді твердої грошової суми в розмірі 150 гривень щомісячно, на кожну дитину, починаючи з дня подачі заяви і до досягнення нею повноліття.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що він дійсно є рідним батьком ОСОБА_3 і така народилась від фактичних шлюбних відносин, в яких він перебував з ОСОБА_1 з 2000 року, тому зменшені позовні вимоги визнає повністю та зобов'язується сплачувати аліменти на утримання своєї неповнолітньої дитини в розмірі 150 гривень щомісячно.

Заслухавши пояснення сторін, обстеживши матеріали справи, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд, прийнявши в порядку ст.174 ЦПК України повне визнання позову відповідачем, приходить до висновку, що зменшені позовні вимоги є підставними та підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлені ті обставини на які посилається позивачка в своїй заяві, відповідачем зменшений позов визнано повністю, що не суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття.

Отже, вимоги позивачки про стягнення коштів з відповідача на утримання дітей є підставними.

Як встановлено в судовому засіданні, сторони перебували у фактичних шлюбних відносинах, від яких народилася одна дитина -дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.З), яка проживає разом зОСОБА_1 та знаходяться на повному її утриманні, що підтверджено в судовому засіданні поясненнями сторін та довідкою виконкому Фанчиківської сільРади(а.с.5). 14.01.2004 року між сторонами було зареєстровано шлюб(а.с.4), який рішенням Виноградівського райсуду від 24.01.2007 року розірвано.

 

Як вбачається з пояснень самого відповідача, він на сьогоднішній день ніде офіційно не працює і його заробіток носить нестабільний та мінливий характер, однак він взмозі сплачувати своїй колишній дружині аліменти в розмірі 150 гривень щомісячно для утримання дочки.

У відповідності до ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, а згідно ч.1 ст.182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей та утриманців. Частина друга цієї ж статті проголошує, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184 СК України.

Тому, беручи до уваги все вище викладене, суд вважає, що зменшені позовні вимоги позивачки підлягають до задоволення і з ОСОБА_2 слід стягнути аліменти на утримання неповнолітньої дитини у вигляді твердої грошової суми в розмірі 150 гривень щомісячно, з дня подачі заяви і до її повноліття.

Керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 60, ст.ст.212-215 ЦПК України, ст.ст.180, 182, 184, 191, Сімейного Кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Зменшені позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця  АДРЕСА_1 , в користь ОСОБА_1, аліменти на утримання неповнолітньої дочкиОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді твердої грошової суми в розмірі 150 гривень щомісячно, починаючи з дня подачі заяви - 29.01.2007 року і до досягнення нею повноліття.

Стягнути зОСОБА_2 в доход держави мито в розмірі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь ТУ ДСА України в Закарпатській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7-50 гривень(сім гривень 50 коп.).

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з наступного дня після проголошення рішення, а також апеляційна скарга протягом двадцяти днів з наступного дня після подання заяви про апеляційне оскарження, через даний районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація