Справа № 2-723/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2009 року смт.Семенівка
Семенівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого – судді Шудря В.І.
секретарі – Сінельник С.А.,
розглянувши при попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Семенівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
Гр-ка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В судовому засіданні позивачка просила суд розірвати шлюб з ОСОБА_2, так як подальше сімейне життя неможливе з причин несумісності характерів і суперечливих поглядів на сімейне життя, прохала після розірвання шлюбу залишити їй прізвище ОСОБА_1 та дітей залишити проживати разом з нею.
Відповідач в судовому засіданні не заперечував проти позову, підтвердив, що сумісне сімейне життя неможливе на грунті сімейних протиріч та особистих взаємовідносин.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін суд дійшов висновку , що даний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, 12 січня 2002 року сторони вступили в зареєстрований шлюб. Реєстрація шлюбу була проведена в Оболонській сільській раді Семенівського району Полтавської області за актовим записом № 01, що підтверджується свідоцтвом про одруження Серія НОМЕР_1. Від даного шлюбу сторони мають двох дітей: син-ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження Серія НОМЕР_2 та дочка-ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження Серія НОМЕР_3, діти на даний час проживають з позивачкою по справі.
Сім”я розпалась по причині несумісності характерів та суперечливими поглядами щодо вирішення соціально-побутових проблем.
Згідно ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановлює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено , що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.
Відповідно до ст.113 Сімейного кодексу України особа, яка змінила прізвище у зв”язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Відповідно до ст.160 ч.1 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
На підставі наведеного , керуючись ст.ст. 213-215, 294 ЦПК України ст. 112, ст.113, ст.160 ч.1 СКУ, суд,
РІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу-задовольнити.
Шлюб, укладений 12 січня 2002 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Оболонською сільською радою Семенівського району Полтавської області за актовим записом № 01 – розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 при реєстрації розірвання шлюбу держмито на користь держави в розмірі 17 грн. Позивачку ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.
Після розірвання шлюбу позивачці залишити прізвище ОСОБА_1.
Дітей залишити проживати з позивачкою.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя-підпис
/З оригіналом згідно/
Голова Семенівського районного суду
Полтавської області В.О.Любицький
- Номер: 2/2407/1645/11
- Опис: про визнання права власності в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-723
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Шудря Віктор Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.07.2011
- Дата етапу: 03.10.2011