Справа № 2-9115/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2009 року Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого – судді Єлізарова І.Є., при секретарі – Бузиннік Є.С., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду, цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Жилкомсервіс» до ОСОБА_1, треті особи – відділ по справам громадянства, іммміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ГУМВС України в Харківській області, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до відповідача ОСОБА_1, про визнання його таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.
В обгрунтування своїх позовних вимог представник позивача посилається на те, що ОСОБА_1, був зареєстрований у гуртожитку по АДРЕСА_1, 6 вересня 2002 року. Ордера на тимчасове проживання у гуртожитку не отримував.
За відповідачем закріплювалось загальне койко місце у кімнаті №22. Койко місце нумерацій не мало. З червня 1999 року і до теперішнього часу АДРЕСА_1, в м. Харкові знаходиться на балансі ЗАТ «Жилкомсервіс». З моменту реєстрації відповідач у гуртожитку не проживає, за користування жилою площею не сплачував та особовий рахунок на його ім’я не відкривався, у зв’язку з чим представник позивача просить визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням .
Відповідач в судове засідання не з’явився ,про день слухання справи був повідомлений в установленому порядку, за таких умов суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача , прийняти по справі заочне рішення .
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
3-ті особи- ОСОБА_2. та ОСОБА_3, у судове засідання не з’явились про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином та просили розглянути справу за їх відсутності та позовні вимоги задовольнити.
3-тя особа- Сектор по справам громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ГУМВС України в Харківській області у судове засідання не з’явилась про час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином, надійшла заява прослухання справи у відсутність представника Сектору по справам громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ГУМВС України в Харківській області .
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, пояснення свідків, дослідивши письмові докази, прийшов до наступного.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Будівля гуртожитку належить підприємству ЗАТ «Жилкомсервіс» на праві приватної власності згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого виконавчим комітетом Харківської міської ради 19 липня 2005 року.
З червня 1999 року і до теперішнього часу будівля АДРЕСА_1 в місті Харкові знаходиться на балансі ЗАТ «Жилкомсервіс».
Відповідач в трудових відносинах з ЗАТ «Жилкомсервіс» не перебував та не перебуває.
З червня 2004 року в АДРЕСА_1, в м. Харкові постійно мешкає сім’я ОСОБА_3, яка складається з трьох осіб, двох повнолітніх та однієї малолітньої дитини. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 справно оплачують комунальні послуги за користування жилим приміщенням, та були вселені до кімнати №22, згідно ордеру №15 від 7 червня 2004 року.
Ліквідатор ЗАТ «Жилкомсервіс» наказами №16 від 11 листопада 2008 року та №20 від 24 грудня 2008 року, №40 від 1 червня 2009 року, скликає комісію для виявлення осіб які тривалий термін не мешкають та не мешкали у гуртожитку.
На підставі актів від 12 листопада 2008 року, 2 грудня 2008 року, 9 січня 2009 року, 3 червня 2009 року, було виявлено, що відповідач у гуртожитку не мешкає.
До адміністрації підприємства ЗАТ «Жилкомсервіс» з заявами, скаргами, пропозиціями відповідач за останні п’ять років не звертався.
Відповідач не сплачує за житлово-комунальні послуги з моменту своєї реєстрації за даною адресою. Підприємство ЗАТ «Жилкомсервіс» не відкривало особистих рахунків даній особі та не проводило нарахувань за користування жилою площею.
Відповідно до пунктів 18,38,39 «Примірного положення про гуртожитки», затвердженого Постановою Ради Міністрів Української РСР від 3 червня 1986 року № 208, громадяни, які проживають у гуртожитку, зобов’язані своєчасно вносити плату за користування житловою площею і за комунальні послуги, а саме в строк не пізніше, ніж до 10 числа наступного за оплачуваним місяцем.
Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом.
Відповідач не проживає у гуртожитку за адресою : АДРЕСА_1, більше шести місяців, тому втратив право користування жилим приміщенням.
Разом з цим, позовні вимоги щодо зобов’язання відділу по справам з громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського району м.Харкова про зняття з реєстрації відповідача, задоволенню не підлягають, оскільки згідно ст.. 7,11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації на підставі остаточного рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Керуючись ст.ст. 71,72 ЖК України; «Примірним положенням про гуртожитки», затвердженого Постановою Ради МіністрівУРСР від 03.06.1986 р. №208; ст. ст. 10,11,74, ч. 4 79, 209, 212,214, 215, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов - задовольнити частково.
Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право користування жилим приміщенням у гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя Московського районного
суду м. Харкова Єлізаров І.Є.