Копія Справа № 2-458/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2009 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Дем’янченка С.М., при секретарі Гришко М.Г. розглянувши в відкритому судовому засіданні в селищі Велика Багачка Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про визнання права власності на житловий будинок, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до Великобагачанського районного суду Полтавської області з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про визнання права власності на житловий будинок.
З позову ОСОБА_1 вбачається, що згідно довідки виданої виконкомом ОСОБА_2 сільської ради Великобагачанського району Полтавської області №548 від 13.10.2009 року домоволодіння по вулиці Леніна 43, в селі Корнієнки Великобагачанського району Полтавської області станом на 15.04.1991 року відносилось до категорії «колгоспний двір». Членами вказаного колгоспного двору на той час були: ОСОБА_1 та ОСОБА_3. Тобто кожний із вище вказаних членів колгоспного двору мав право на Ѕ частку в майні колишнього колгоспного двору. 21.12.2001 року помер ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина на Ѕ частку вище вказаного домоволодіння. Єдиною спадкоємицею за заповітом на вказану спадщину є позивачка ОСОБА_1 – дружина померлого, інші спадкоємці відсутні. ОСОБА_1 прийняла спадщину шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до Великобагачанської державної нотаріальної контори у встановлений законодавством шестимісячний строк , але юридично своє право на дану спадщину не оформила, в зв’язку з тим, що на вище вказаний житловий будинок відсутні( не виготовлялись та не видавались власнику ) правоустановчі документи і тому позивач ОСОБА_1 не може отримати в державній нотаріальній конторі свідоцтво про право власності на спадщину за заповітом. Тому позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом в якому просила визнати за померлим 21.12.2001 року ОСОБА_3 на день його смерті право власності на 1/2 частку житлового будинку №43 разом з господарськими спорудами, розташованими в селі Корнієнки Великобагачанського району Полтавської області на вулиці Леніна. В порядку спадкування визнати за ОСОБА_1 в цілому право власності на житловий будинок позначений в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літ. А-1, з господарськими будівлями позначеними : літня кухня – літ. Б, сарай літ. В, гараж –літ .Г, сарай літ. Д, погріб вхідний – літ. Е, розташований за адресою: Полтавська область, Великобагачанський район, село Корнієнки, вулиця Леніна, 43.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 з’явилась, позов підтримала послалася на обставини викладені в позовній заяві, представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Великобагачанського району Полтавської області не з’явився, але від нього надійшов лист в якому він позов визнав, просив розглянути справу у його відсутність
Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, прийнявши до уваги лист відповідача, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи та давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 помер 21.12.2001 року (а.с.5) . Відповідно до заповіту ОСОБА_3 від 26.11.2001 року посвідченого секретарем Корнієнківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, останній на випадок смерті зробив слідуючє розпорядження: земельну ділянку 4.0 га, яка йому належала на праві приватної власності згідно державного акта заповів дочці ОСОБА_4, а все інше майно де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі те, що буде належати йому на день смерті і на що за законом матиме право заповів дружині ОСОБА_1 (а.с.6). ОСОБА_3 та ОСОБА_5 17.03.1965 року зареєстрували шлюб, після укладення шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_3 (а.с.7) З довідок виданих виконкомом ОСОБА_2 сільської ради № 548 від 13.10.2009 року вбачається, що згідно записів в погосподарській книзі №78, особовий рахунок №487 домоволодіння у селі Корнієнки вулиця Леніна 43, Великобагачанського району Полтавської області відносилось до колгоспного двору, станом на 01.07.1990 року та 15.04.1991 року, головою двору значилася ОСОБА_1, член двору ОСОБА_3, самовільно збудовані будівлі в вище вказаному господарстві відсутні (а.с.8, 9).
Як вбачається з повідомлення Великобагачанської державної нотаріальної контори № 01-14/392 від 04.11.2009 року, що після смерті 21.12.2001 року ОСОБА_3 прийняли спадщину спадкоємці за заповітом ОСОБА_4 та ОСОБА_1. Свідоцтва про право власності за заповітом видавалися ОСОБА_4 на ( земельну ділянку сг. призначення площею 4,00 га), ОСОБА_1 (на майновий пай в загальному пайовому фонді ТОВ АВП «Агроцентр» та грошові заощадження у ТВБВ№ 3086/011) (а.с.25).
Таким чином, суд приходить до висновку, що є підстави для задоволення позову ОСОБА_1 про визнання права власності на житловий будинок.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 534,549 ЦК України ( в редакції 1963 року), ст.ст. 10,11,60, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Визнати, що померлому 21.12.2001 року ОСОБА_3 на день його смерті належала на праві власності 1/2 частина житлового будинку з господарськими спорудами, який розташований за адресою: Полтавська область, Великобагачанський район, село Корнієнки, вулиця Леніна № 43.
Визнати в порядку спадкування за ОСОБА_1 право власності в цілому на житловий будинок , позначений в характеристиці будинку, господарських будівель та споруд літ. А-1, з господарськими будівлями позначеними : літня кухня – літ. Б, сарай літ. В, гараж –літ .Г, сарай літ. Д, погріб вхідний – літ. Е, розташований за адресою: Полтавська область, Великобагачанський район, село Корнієнки, вулиця Леніна, 43.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя – підпис
Копія вірна:
Голова суду –
Секретар -